fbpx
| TwojaRabatka.pl

TwojaRabatka.pl

Sklep internetowy TwojaRabatka.pl przysłał nam zestaw cebulek „Z ogrodowej apteki” do posadzenia w przydomowym ogródku.

Zaprojektuj swoją rabatkę

Sklep oferuje sześć różnych zestawów roślin: trzy dla początkujących i trzy dla bardziej zaawansowanych ogrodników. Klient ma do wyboru zestawy różnej wielkości: od małych (od 35 cebulek do 91 w zależności od zestawu), przez średnie (od 70 cebulek do 182 cebulek) oraz aż po duże zestawy liczące od 105 cebulek roślin do aż 273!

Wybór jest ogromny. Możemy kierować się sentymentem do jakiejś rośliny, ulubioną  kolorystyką, typem gleby, zapachem rośliny. Kiedy już zdecydujemy, który zestaw jest dla nas odpowiedni, możemy skorzystać z opcji „projektuj” i przenieść się do wirtualnego ogrodu. Tam urządzamy nasz ogródek – począwszy od wyboru scenerii i nawierzchni, akcesoriów, takich jak  altany, pergole, płotki itp, po sadzenie cebul roślin, czyli komponowanie swojej własnej rabatki. Znakomita zabawa, której wyniki możemy zapisać, zmienić, udoskonalać.


Cebulki z TwojejRabatki.pl dostaliśmy posegregowane według rodzajów roślin.

Zestawy rabatek komponuje doświadczony architekt krajobrazu – Siemisław Izdebski. Dokonując wyboru cebulek możemy zapoznać się z dokładnym opisem danej rośliny, m.in. czasem kwitnięcia, wysokością, wymaganiami co do położenia i gleby, pielęgnacji rośliny. Słowem – wszelkie informacje, które powinien znać ogrodnik-amator będący przy okazji architektem swojego własnego ogródkowego krajobrazu.

Bawimy się w ogródek

Nasz zestaw „Z ogrodowej apteki” stanowią rośliny o leczniczych właściwościach, m.in. czosnek, jaskier czy krokus. Cebulki z tego i wszystkich pozostałych zestawów można sadzić aż do pierwszych przymrozków. Na efekty poczekamy do wiosny.


Przygotowaliśmy odpowiedni fragment naszego ogródka, ułożyliśmy rośliny według wcześniej przygotowanego projektu i zasadziliśmy cebulki. Oczywiście bez woreczków:) Rabatkę otoczyliśmy kamieniami i… czekamy na nasze kwiaty!

Naszą przydomową rabatkę robiliśmy całą rodziną, korzystając z pięknej, jesiennej pogody. W ruch poszły łopaty, grabie i grabki. Dzieci uwielbiają prace ogródkowe – sadzenie kwiatów i czekanie na efekty swojej pracy. Mamy nadzieję, że krokusy pojawią się jeszcze w tym roku! Zabawa w ogrodnika to świetny sposób na poznanie praw przyrody: kwiatki nie biorą się przecież z kwiaciarni…

To, czego brakowało nam w przesyłce ze sklepu, to czytelna instrukcja opisująca sposób sadzenia roślin – np. sugerowany projekt, odległości miedzy roślinami, głębokość sadzenia. Początkujący ogrodnik mógłby mieć spory problem z poradzeniem sobie z samymi cebulkami roślin.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Wróciliście z wakacji i… musisz odpocząć?

ciąża i poród
Z kim rodzić? Dlaczego wsparcie w porodzie jest takie ważne

niemowlę
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Cz. 1

edukacja alternatywna
Znajomość języków to kluczowa kompetencja przyszłości

olini
Jak wybrać tłuszcz do smażenia?

edukacja alternatywna
Dlaczego leśna edukacja może uratować świat?

wychowanie
Jak pomóc dziecku regulować emocje?

zdrowie
7 powodów, dla których warto pozwolić dziecku się pobrudzić

wychowanie
5 rzeczy, które pomagają dzieciom w efektywnym wypoczynku

wywiady
MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet