Kategorie
Ekowiadomości

Tydzień Żywności Ekologicznej

Dziś obchodzimy inaugurację Tygodnia Żywności Ekologicznej

Program Tygodnia Żywności Ekologicznej na stronie: www.polskaekologia.org


28.11.2011 – 4.12.2011  

MOTYW GŁÓWNY AKCJI SPOŁECZNOŚCIOWEJ: w dniach od 28.11. do 4.12.2011 kup przynajmniej jeden produkt ekologiczny! Kupując żywność ekologiczną ratujesz naturę i chronisz swoje zdrowie.  Akcja główna Tygodnia Żywności Ekologicznej odbywa się w sklepach z żywnością ekologiczną, w Internecie i na Facebooku oraz w innych mediach. Kampania w Internecie i naFacebooku polega na rozsyłaniu wiadomości, w których polecamy żywność ekologiczną klientom, rodzinie, przyjaciołom i znajomym. W sklepach klienci i zwolennicy ekologii otrzymają ulotki z prośbą o przekazanie ich znajomym, którzy jeszcze nie znają żywności ekologicznej. Społeczność uczestnicząca w Akcji powinna polecać sobie sklepy, przekazywać ulubione produkty i ciekawe przepisy.

Poniżej przedstawiamy WIADOMOŚĆ, którą każdy MOŻE i POWINIEN rozpowszechniać, dodając do niej adresy polecanych sklepów i restauracji, przepisów, producentów i produktów ekologicznych!

Apel!

„Przekaż ten Apel dalej – swoim klientom, bliskim, przyjaciołom lub znajomym! Rozpoczynamy akcję społeczną: Tydzień Żywności Ekologicznej! Przyłącz się! Odwiedź sklep ekologiczny i kup przynajmniej jeden produkt! Zrób to dla siebie i dla natury! Akcja trwa od 28.11 do 4.12.2011 r.!  Spożywając żywność ekologiczną ratujemy środowisko naturalne oraz dbamy o zdrowie swoje i rodziny. Dobra żywność, to żywność ekologiczna: jak najmniej przetworzona, bez sztucznych substancji i organizmów modyfikowanych genetycznie, wyprodukowana w sposób nie zatruwający gleby, wody i powietrza. Produkty ekologiczne zawierają przeciętnie więcej witamin, makro i mikroelementów oraz przeciwutleniaczy niż żywność produkowana metodami przemysłowymi. W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się nawozów sztucznych i sztucznych środków ochrony roślin. Procesy produkcji i dystrybucji poddane są ścisłej kontroli przez jednostki certyfikujące. Bądź Eko! Wybierz żywność bez sztucznych dodatków i poleć ją swoim znajomym.

Im więcej osób będzie kupować produkty ekologiczne, tym niższe będą ich ceny, poprawiać się będzie zdrowie społeczeństwa i stan środowiska. Jeżeli możesz, to dołącz do tego apelu adres sklepu, w którym dokonujesz zakupów oraz poleć twoje ulubione produkty i przepisy.

Zrób to dla przyszłych pokoleń, dla swoich klientów, rodziny, przyjaciół i znajomych! Koncerny wydają na reklamę miliardy, my tworzymy eko-łańcuszek! Przekaż ten Apel dalej – swoim klientom, bliskim, przyjaciołom lub znajomym! ” (Każdy ma prawo kopiować i rozpowszechniać powyższytekst).”

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.