Kategorie
Ekowiadomości

Uważajmy na magnesy w zabawkach

Przypadkowe połknięcie magnesów jest coraz większym problem wśród dzieci, a rodzice powinni być świadomi tego ryzyka

Przypadkowe połknięcie magnesów jest coraz większym problem wśród dzieci, a rodzice powinni być świadomi tego ryzyka. To apel ekspertów, głównie lekarzy, którzy udzielają pomocy w szpitalach dzieciom, które np. połknęły magnesy albo wsadziły je sobie do ucha czy nosa. W nowym badaniu naukowcy ze szpitala w Wielkiej Brytanii opisali dwa przypadki dzieci, które wymagały operacji po spożyciu wielu magnesów. Dziecko, które połyka magnes, może początkowo nie odczuwać żadnego bólu ani dyskomfortu, dlatego diagnoza często jest opóźniona.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Pierwsza sytuacja
18-miesięczne dziecko trafiło do szpitala po pięciodniowym bólu brzucha niewiadomego pochodzenia. Tam odkryto, że chłopiec połknął 10 małych kulek magnetycznych.

Druga sytuacja
Dziecko ośmioletnie, które wykazało objawy zapalenia wyrostka robaczkowego. W szpitalu stwierdzono, że połknął dwa paski magnetyczne, każdy o długości 2,5 cm.

Małe obiekty, które dzieci mogą połknąć, zazwyczaj przechodzą przez ich system trawienny, nie powodując żadnych chorób lub wewnętrznych uszkodzeń. Jednak gdy dziecko spożyje kilka magnetycznych elementów, magnesy mogą przyciągać się wzajemnie, także poprzez tkanki ciała. W jelitach może to prowadzić do rozwoju przetoki (połączenie dwóch, a rzadziej większej ilości narządów, powstające na skutek procesów patologicznych, np. urazów lub nieprawidłowego połączenia między segmentami jelita).

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

„Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni jakością powszechnie dostępnych tanich zabawek magnetycznych, gdzie magnetyczne części mogą się bardzo łatwo oderwać, po prostu odłączyć” – powiedział naukowiec Dr Anil Thomas George z kliniki w Nottingham. „Rodzice powinni być ostrzeżeni o zagrożeniu połknięciem magnesu, szczególnie u małych dzieci”.

Zagrożenie na biurku

Dużej mocy kulkowe magnesy, które nie są w zabawkach dziecięcych, można znaleźć w dorosłych „stress-relief”, czyli zabawkach ustawianych na biurku. Magnesy są w nich używane do tworzenia wzorów lub znaków. Takie „zabawki” mogą także stanowić zagrożenie dla dzieci, szczególnie tych chodzących. Połknięcie takich magnesów może prowadzić nawet do dziury w żołądku i jelitach, jelitowej blokady i zatrucia krwi w przypadku ich spożycia.

Źródło: www.myhealthnewsdaily.com
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.