Kategorie
Rzeczy dla dzieci

W jakiej sytuacji warto zrobić kurs KPP? Oto kilka przykładowych scenariuszy

Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy to uniwersalne, profesjonalnie zaplanowane szkolenie, które może przydać się nam w wielu różnych sytuacjach. Ile kosztuje kurs KPP i czego się na nim nauczymy?

Bezpieczeństwo ma znaczenie. Czy kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przyda się w codziennym życiu?

Czy tego chcemy, czy nie, wypadki są stałym elementem naszej codzienności. Niefortunne zdarzenie o charakterze losowym może zdarzyć się nam zarówno w pracy, jak i w wolnym czasie. W 2020 roku, w firmach działających na terenie Polski, odnotowano ponad 62 tysiące wypadków.

Warto podkreślić też, że wypadki zdarzają się nie tylko w miejscu pracy. Równie dużym zagrożeniem są zdarzenia drogowe. W całym 2020 roku na drogach w naszym kraju odnotowano aż 23 tysiące wypadków, w których zginęło niemal dwa i pół tysiąca osób.

Można jedynie spekulować, ile z tych żyć udałoby się uratować, gdyby na miejscu wypadku znajdowała się osoba, która ukończyła kwalifikowany kurs pierwszej pomocy. Poza zdarzeniami związanymi z ruchem drogowym, beneficjentami takiego kursu będą też osoby, które uległy wypadkowi w trudno dostępnym miejscu, na przykład na wycieczce górskiej, z dala od cywilizacji.

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Dlaczego kurs KPP jest tak wysoko ceniony m.in. przez służby mundurowe?

Przede wszystkim dlatego, że program kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest bardzo precyzyjnie uregulowany w ustawach i rozporządzeniach obowiązujących w Polsce. Nadrzędną rolę odgrywa tu Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 2006 roku z późniejszymi zmianami.

Tak restrykcyjne podejście ze strony ustawodawcy zapewnia utrzymanie najwyższych standardów szkolenia. Program nie może być zbyt mocno modyfikowany, co daje pewność, że wszystkie osoby, które ukończą taki kurs KPP, na przykład korzystając z oferty Centrum Ratownictwa – https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp, nabędą praktyczną wiedzę, która w sytuacji zagrożenia życia odegra kluczowe znaczenie.

Po ukończeniu szkolenia, uczestnik otrzyma ważny przez trzy lata tytuł ratownika, który jest najwyższym oznaczeniem dla osób, które nie są zawodowo związane z branżą medyczną. Kurs KPP doskonale sprawdza się nie tylko wśród pracowników służb mundurowych. Bez wątpienia powinny też zainteresować się nim osoby prywatne, które pracują w różnych sektorach rynku, na przykład w fabryce czy jako kurier.

Kiedy przyda nam się kurs KPP? Sprawdźmy!

#1. Zasłabnięcie w miejscu publicznym

Czasem zdarza się, że — na przykład w sklepie wielkopowierzchniowym lub kościele — ktoś straci przytomność. Zwykle niewiele osób wie, jak w takiej sytuacji trzeba się zachować. Zdarza się, że ktoś zadzwoni na numer alarmowy 112, jednak przez cały czas od wystąpienia zdarzenia, do przyjazdu służb, taka osoba nie otrzymuje odpowiedniej pomocy. Osoba po kursie KPP będzie wiedziała, w jakiej kolejności trzeba wykonać poszczególne działania, by zwiększyć szansę na to, że osoba poszkodowana wyjdzie z niego bez szwanku.

#2. Wypadek podczas rozładunku pojazdu

Co robić, gdy ciężki przedmiot przygniecie nam nogę lub wywoła bolesną kontuzję kręgosłupa? To problem, który może przydarzyć się pracownikom wielu różnych branż. Wiedza, jaką nabędziemy na kursie KPP, w zupełności wystarczy, by zaopiekować się poszkodowanym, który właśnie doznał urazu.

#3. Zatrzymanie akcji serca osoby z rodziny

Choroby układu krążenia odpowiadają za niemal połowę zgonów w Polsce. Miażdżyca, niewydolność serca oraz choroba wieńcowa to schorzenia, które zgarniają ogromne żniwo. Umiejętność prowadzenia RKO, jaką opanujemy podczas kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, może znacznie zwiększyć szanse na uratowanie ważnych dla nas osób.

Ile kosztuje szkolenie z KPP? Opłata nie jest wygórowana. W Centrum Ratownictwa zapłacimy tylko 950 złotych, a w cenie dodatkowo zawarta jest opłata za wydanie zaświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.