Kategorie
Patronat

W świecie porozumienia bez przemocy

„W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji” to najnowsza książka twórcy Porozumienia bez Przemocy. Marshall B. Rosenberg podsumowuje w niej swoje doświadczenia w praktycznym zastosowaniu rewolucyjnej metody komunikacji

„W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji” to najnowsza książka twórcy Porozumienia bez Przemocy. Marshall B. Rosenberg podsumowuje w niej swoje doświadczenia w praktycznym zastosowaniu rewolucyjnej metody komunikacji.

  • Pokazuje, jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak rozwiązywać je bez użycia przemocy.
  • Podkreśla znaczenie świadomości swoich potrzeb oraz umiejętności empatycznego rozumienia potrzeb innych ludzi.
  • Uczy znajdowania strategii działania, które zaspokajają potrzeby wszystkich stron.
  • Radzi, jak przekształcić złość w pozytywne działanie.
  • Dzieli się swoją techniką prowadzenia warsztatów i pracy z ludźmi.

Z doświadczeń Marshalla Rosenberga skorzystają psychologowie, terapeuci, nauczyciele, rodzice, menedżerowie oraz osoby szukające inspiracji w rozwoju osobistym.

Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication, NVC) ‒ to praktyczny sposób komunikacji opracowany przez dr. Marshalla B. Rosenberga w 1960 roku, który prowadzi do lepszego rozumienia siebie i innych.

Główne zasady Porozumienia bez Przemocy:

  • Jasna świadomość własnych uczuć i potrzeb.
  • Empatia dla uczuć i potrzeb innych ludzi.
  • Klarowne wyrażanie swoich potrzeb w postaci próśb.
  • Rezygnacja z żądań, oskarżeń, krytyki, wydawania ocen i wszelkiej przemocy werbalnej.

Porozumienie bez Przemocy przyczyniło się do wielkich zmian w sposobie myślenia, porozumiewania się i działania społeczeństw na całym świecie, pokazując ludziom jak można komunikować się w sposób empatyczny. Jest wykorzystywana przez terapeutów, psychologów, coachów, nauczycieli, menedżerów, wychowawców i rodziców. Ponad dwustu certyfikowanych trenerów Porozumienia bez Przemocy przekazuje swoją wiedzę w szkołach, instytucjach, ośrodkach mediacji, więzieniach, kościołach i firmach w blisko czterdziestu krajach świata. Co roku z ideami NVC na różnego rodzaju warsztatach i kursach zapoznaje się ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy osób.

Dr Marshall B. Rosenberg (ur. 1934) ‒ amerykański psycholog, twórca idei Porozumienia bez Przemocy. Doktoryzował się z psychologii klinicznej, od ponad czterdziestu lat uczy, jak rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy i poprawiać wzajemną komunikację. Pracował jako mediator w rejonach konfliktów zbrojnych, w zubożałych dzielnicach miast i więzieniach. Niósł pomoc rodzinom, szkolił nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów i menedżerów. Jest założycielem Center for Nonviolent Communication, międzynarodowej organizacji prowadzącej szkolenia przez zespół certyfikowanych trenerów.

Książkę można kupić tutaj, z wysyłką gratis.

w-swiecie-porozumienia-bez-przemocy
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.