Kategorie
Recenzje

Whisbear – szumiący miś z misją

Biały szum, czyli jednostajny dźwięk wydawany przez wiele domowych urządzeń (suszarka do włosów, szum radia) jest bardzo podobny do tego, który dziecko słyszy w łonie mamy. Dzięki temu, tuż po urodzeniu, działa na malucha uspokajająco. To doświadczenie wykorzystali twórcy szumiącego misia Whisbear – intuicyjnej zabawki, która pomaga dzieciom zasnąć.

Whisbear2

Biały szum pozwala dzieciom czuć się bezpiecznie. Udowodnił to m.in. dr Karp, doświadczony amerykański pediatra, opisując tę metodę uspokajania niemowląt w książce „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy”. Idąc za tą odkrywczą myślą, dwie młode mamy postanowiły stworzyć nietypową przytulankę dla niemowląt. Ich szumiący miś Whisbear to zdobywca wielu branżowych nagród (w tym tytułu Zabawka Roku 2014). A zaczęło się – oczywiście od własnego doświadczenia. „Też przez to przeszłyśmy i właśnie z potrzeby zmiany na lepsze powstał pomył na szumiącego misia Whisbear – przyjazny, kojący szum, zamknięty w ślicznym Misiu, zawsze w zasięgu ręki. To nasza rodzicielska misja!” – można przeczytać na stronie projektu.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Whisbear pojawił się też w naszym domu (i szumi w nim regularnie!). Istotne, że nie jest to zwykła zabawka, ale odpowiedź na potrzeby rodziców i ich dzieci, która rozwiązuje konkretny problem. Za rozwiązaniem stoją zaś rzetelne badania, wiedza i wieloletnie, rodzicielskie doświadczenie.
„Jedno z badań oceniających noworodki wykazało, że 80% z nich zasypiało w ciągu 5 minut w odpowiedzi na biały szum, podczas gdy tylko 25% potrafiło zasnąć w ciszy. Inne badania prowadzone co prawda na dorosłej populacji wykazały, że słuchając białego szumu w mózgu uaktywniają się ośrodki odpowiedzialne między innymi za odczuwanie przyjemności, nagrody. Co ciekawe u dorosłych mających problemy z zasypianiem i ciągłością snu również opisywano jego pozytywne efekty, podobnie jak u najmłodszych” – przedstawia Ewa Miśko-Wąsowska, pediatra, mama dwójki dzieci.


Whisbear to nietypowa przytulanka wyposażona w inteligentny mechanizm z regulacją głośności. Po włączeniu działa przez 40 minut – to czas, w którym śpiący maluch przechodzi w fazę głębokiego snu. Wyposażony w funkcję Soft Start/ Soft Stop łagodnie wyłącza i wycisza szum, robiąc to za nas (nie musimy pamiętać o tym, by wyłączyć misia, gdy maluch zaśnie, nie trzeba też zakradać się do łóżeczka, by misia uciszyć).
Co ciekawe, inteligentne urządzenie szumiące czuwa nad snem i potrafi rozpoznać płacz budzącego się dziecka, reagując na niego uspokajającym szumem, który w kolejnej fazie wyłącza się po 20 minutach. W ten sposób mamy pewność, że nawet wybudzony w nocy maluch będzie otoczony kojącym dźwiękiem, który ułatwi mu ponowne zaśnięcie.

Whisbear4
Oczywiście cały mechanizm można regulować ręcznie i potraktować misia jako praktyczną zabawkę, która nie tylko usypia, ale też serwuje maluchowi masę sensorycznych wrażeń. Uszy i łapki szeleszczą. Dzięki nóżkom z wszytymi magnesami można go z łatwością przyczepić do wózka i zabrać ze sobą na spacer. Miś jest miękki i przyjemny w dotyku, szyty z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex. Dzięki temu mamy pewność, że jest bezpieczną, pierwszą zabawką dla naszego dziecka.

Whisbear to kolejny przykład na to, jak bardzo kreatywne są polskie matki. Projekt doceniony został m.in. przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i polskich rodziców, zdobywając srebrny laur Paretns’ Choice 2015.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.