Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Kopalnia Soli w Wieliczce – złap oddech pełną piersią, 135 metrów pod ziemią

Szacuje się, że na przewlekłe schorzenia dróg oddechowych cierpi ponad 4 mln Polaków. To nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, dla których odpowiednie środowisko jest kluczowe dla łagodzenia objawów i leczenia choroby. Bardzo ważne, by to środowisko było wolne od zanieczyszczeń, które atakują nas praktycznie wszędzie. Aby znaleźć naprawdę czyste powietrze… zejdźmy pod ziemię!

wieliczka2

Byłeś kiedyś w Kopalni Soli w Wieliczce? To pytanie retoryczne, bo kopalnię wielicką, tak jak Tatry, Bałtyk, Częstochowę i Mazury odwiedził prawie każdy dorosły Polak. Od czasów, gdy tłumnie przybywały tam wycieczki szkolne by sprawdzić organoleptycznie, jak bardzo słone są ściany w kopalni (wszyscy to wtedy robili?), w podziemnym królestwie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wiele się zmieniło. Dziś można tam nie tylko zwiedzić słynną Trasę turystyczną, nową Trasę górniczą, zorganizować ślub, ale również zaserwować sobie leczniczy odpoczynek w komorze solnej.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Klimat pod ziemią? Bezkonkurencyjny

Czas spędzony ponad 130 metrów pod ziemią, to potężna atrakcja. Ale atrakcyjność rośnie, gdy mamy świadomość, jak podziemny klimat działa na nasze zdrowie. Zdecydowanie skorzystają na nim wszyscy, którzy borykają się z astmą, alergią, nawracającymi chorobami dróg oddechowych. Niska temperatura powietrza (13°C – 14,5°C) oraz jego wilgotność (ok. 60 – 75%), izolacja od czynników zewnętrznych, stabilne warunki klimatyczne i redukcja promieniowania elektromagnetycznego – wszystko to składa się na unikatowość podziemnego mikroklimatu – czystego od pyłków, zarodników grzybów, alergenów i roztoczy kurzu (jest ich tu 1000 razy mniej, niż w przeciętnym domu).

wieliczka3

Jak to działa na alergika?

Każdy, kto kiedykolwiek starał się uciec w bezpieczne miejsce przed np. pyleniem kwiatów wie, jak trudne to zadanie. Pod ziemią nie trzeba martwić się o alergizujące pyłki, bo ich tam po prostu nie ma. Jest za to wilgotne powietrze, zapobiegające niekorzystnemu wysuszaniu błon śluzowych w drogach oddechowych – co ułatwia oczyszczanie i działa przeciwgrzybicznie.

Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” jest ośrodkiem uznanym, o długich tradycjach leczniczych, posiadającym status podziemnego sanatorium uzdrowiskowego. Można skorzystać tutaj z pobytów leczniczych (7,14 lub 21 – dniowych), które pozwolą „złapać oddech”, zrelaksować się i wyciszyć.

wieliczka4

W kompleksowej ofercie wielickiego uzdrowiska znajdziemy także propozycje krótszych pobytów leczniczych i rekreacyjnych:

  • Dzień dla Zdrowia, czyli terapeutyczno-leczniczy pobyt dla wszystkich osób borykających się ze schorzeniami układu oddechowego,
  • Trzy Godziny dla Zdrowia – podczas których nie tylko zwiedzimy komory lecznicze, ale będziemy mieli okazję skonsultować się z fizjoterapeutą, wziąć udział w ćwiczeniach i odpocząć przy tężni solankowej,
  • Zdrowy sen – czyli nocleg 135 metrów pod ziemią, gwarantujący idealne wyciszenie, odpoczynek psychiczny, fizyczny oraz niezapomniane wrażenia.

Na koniec słowo o samej tężni solankowej, z której od niedawna mają możliwość korzystać kuracjusze: powstający tutaj naturalny solny aerozol, podobny do tego znad brzegu morza, posiada właściwości zdrowotne wspierające leczenie wybranych chorób dróg oddechowych. Dodatkowym elementem tężni jest wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę zabytkowego parku i szybów górniczych. To robi wrażenie.

wieliczka10

Szczegółowe informacje KLIKNIJ

Tel. 12 278 75 12

uzdrowisko@kopalnia.pl

www.uzdrowisko.kopalnia.pl

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *