Kategorie
Ekowiadomości

Wiosenna kuracja odmładzająca

Odmładzające działanie pokrzywy znane było już naszym babkom. Kurację taką przeprowadza się na wiosnę, pijąc przez 3 tygodnie po 4 łyżki stołowe soku z młodych pokrzyw dziennie

Odmładzające działanie pokrzywy znane było już naszym babkom. Kurację taką przeprowadza się na wiosnę, pijąc przez 3 tygodnie po 4 łyżki stołowe soku z młodych pokrzyw dziennie.

Jak przygotować sok z pokrzyw:

Nasze babcie rwały pokrzywę, myły ją i mieliły w zwykłej maszynce do mięsa. Powstałą miazgę wyciskały przez płótno. Taki sposób pozyskiwania soku jest najbardziej naturalny. Sok powinien być rozcieńczony wodą w stosunku 1:3.

Można również pokrzywę (po umyciu) zmiksować z dodatkiem wody, także w stosunku 1:3. Wówczas nie rozcieńczamy soku.

Avatar photo

Autor/ka: Kazimierz Kłodawski

Specjalista z zakresu żywienia człowieka i szeroko pojętej promocji zdrowia. Od 20 lat wegetarianin i makrobiotyk. Z zamiłowania filozof, ekolog i przyrodnik. Autor książki „Rok z makrobiotyką” oraz licznych artykułów na temat filozofii zdrowia oraz naturalnego stylu życia i odżywiania (publikacje m.in.: „Wegetariański Świat”). Od kilkunastu lat prowadzi Szkołę Żywienia Naturalnego, promującą ideę zdrowego, naturalnego i twórczego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.