Kategorie
Patronat

Wolne dzieci

Dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej zabawie mogą nauczyć się radzenia sobie z emocjami, nawiązywania przyjaźni, rozwiązywania konfliktów i wielu, wielu innych umiejętności.

Dzieci spędzają coraz więcej czasu w szkole, gdzie muszą siedzieć spokojnie w ławkach i wykonywać polecenia nauczycieli. Zajęcia dodatkowe i praca domowa sprawiają, że w ich życiu jest coraz mniej wolności i coraz mniej zabawy. W efekcie mamy wiele bezwolnych, przemęczonych i często samotnych dzieci, które zupełnie straciły zapał do nauki.

wolne-dzieci

Peter Gray, amerykański psycholog badający procesy uczenia się, twierdzi, że dzieci przychodzą na świat z wrodzonym instynktem do nauki i zabawy. Wystarczy stworzyć im odpowiednie warunki, a będą z pasją poszukiwały wiedzy i zdobywały nowe umiejętności. Same zbudują podwalin pod własną odpowiedzialność, samodzielność i nauczą się kontrolować swoje życie.

Peter Gray propaguje rodzicielstwo oparte na zaufaniu!

O Autorze

Peter Gray (ur. 1946) jest amerykańskim psychologiem badającym uczenie się dzieci, profesorem Boston College, znanym krytykiem tradycyjnego modelu szkolnictwa zbudowanego na przymusie, konkurowaniu, ocenach i testach. Prowadzi popularnego bloga Freedom to Learn na stronie internetowej magazynu naukowego ,,Psychology Today’’.

„Wolne dzieci” Peter Gray

Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą?

  • ISBN 978-83-62445-52-3
  • Oprawa miękka, format 210 x 135, 304 strony
  • Cena detaliczna 34,90 zł

Książka do nabycia na natuli.pl/wolne-dzieci

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.