Kategorie
Polecamy

Wózek spacerowy na wyjazd – co warto wziąć pod uwagę przed zakupem?

Lato już za pasem, a to znaczy, że coraz więcej osób robi wakacyjne plany. Jeżeli planujemy wyjazd, a przy tym czeka nas zakup spacerówki, od razu zastanówmy się, jakie modele sprawdzą się podczas wakacyjnych wycieczek. Na jakie parametry powinniśmy spojrzeć?

Wózki spacerowe mogą się między sobą bardzo różnić. Nie zawsze te, które idealnie sprawdzają się na co dzień, są równie wygodne podczas wakacyjnych wojaży. Sprawdźmy, co jest istotne, kiedy szukamy wózka odpowiedniego na bliższe i dalsze podróże.

Na wakacje tylko lekki wózek

Pierwszym parametrem jest waga. Podczas wakacyjnych wyjazdów wędrówki są znacznie dłuższe niż na co dzień. Jeżeli pojedziemy z ciężkim wózkiem, możemy się szybko męczyć. Nie zapominajmy, że do masy wózka dojdzie waga dziecka i różne akcesoria. Zatem przeglądając wózki, starajmy się brać pod uwagę tylko te, które są lekkie i mają aluminiowy stelaż. Jeśli do tej pory jeździliśmy ciężkim modelem, poczujemy ogromną różnicę.

Wymiary i sposób składania

Wózki różnią się między sobą nie tylko pod względem wagi, ale też szerokością i sposobem składania. Kiedy mamy niewielki bagażnik albo zamierzamy na wakacje lecieć samolotem, ma to ogromne znaczenie. Przed zakupem zweryfikujmy, czy parametry kwalifikują się do tego, by wózek wziąć do samolotu i czy po złożeniu w naszym bagażniku zmieści się coś oprócz wózka. Ściąganie kół za każdym razem, kiedy pakujemy wózek, jest raczej mało komfortowe.

Bardzo dobrze sprawdzą się wózki parasolki, które od dawna uważa się za wyjątkowo poręczne. Zajmują mało miejsca zarówno po złożeniu jak i rozłożeniu, więc zmieszczą się dosłownie wszędzie. Alternatywą dla nich są wózki składane w książkę. Wśród nich również znajdziemy takie, które miejsca zajmują niewiele. Spójrzmy także na to, czy składanie jest intuicyjne. Najczęściej podczas wakacji dużo podróżujemy, a tym samym wózek jest często składany i rozkładany. Najlepiej, by odbywało się to jedną ręką za pomocą przycisku. Warto także, by wózek miał regulowaną rączkę i oparcie. Można je tak ustawić, aby dziecku i prowadzącemu wózek było wygodnie.

Przyda się ochrona przeciwsłoneczna

Lato oznacza dużo słońca i to niezależnie od tego, czy zostajemy w Polsce, czy mamy zamiar lecieć do dalekich krajów. Nie można zapominać o tym, że skóra dziecka jest znacznie cieńsza niż dorosłego, a tym samym jest narażona na podrażnienia. Z tego względu trzeba bardzo uważać ze słońcem. Podstawą jest krem przeciwsłoneczny, ale z ochroną warto pójść o krok dalej i zaopatrzyć się w wózek z dość dużym daszkiem. Poza tym część modeli spacerówek ma specjalną tkaninę z filtrem UV50+, co dodatkowo będzie chronić skórę naszego maluszka. Wystarczy spojrzeć na któryś wózek Espiro.

Odpowiednia wentylacja

W upalny dzień w budce wózka może być gorąco, a nasze dziecko może nie czuć się w pełni komfortowo. Dlatego też latem lepiej sprawdzają się modele, które wyposażono w okienko wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza. Nasza pociecha się nie przegrzeje, a my będziemy mogli łatwiej zaglądać do wózka.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *