Kategorie
Macierzyństwo i ojcostwo Rodzicielstwo

Współczesny tata – „pomaganie mamie” to już przeżytek

Podejście do ojcostwa znacznie zmieniło się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dawniej rola ta traktowana była bardziej jako element kultury, dziś stanowi kwestię świadomego wyboru.

Avatar photo

Autor/ka: Monika Koziatek

Pedagog, coach, socjoterapeuta i terapeuta I-ego stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Miłośniczka Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa opartego na przywiązaniu. Realizatorka szkoleń w zakresie kompetencji wychowawczych. Mama Antka i Jeremiego.

1 odpowiedź na “Współczesny tata – „pomaganie mamie” to już przeżytek”

Niestety wielu „ojców” jest nimi tylko z nazwy i rubryki w akcie urodzenia dziecka. Przyjmują model nieobecnego bo tak im wygodnie. Szkoda że o swojej niechęci do opieki czy w ogóle kontaktu z dzieckiem, dowiadują się dopiero po jego urodzeniu. To sprawia że matka zostaje sama z dosłownie wszystkim a nadal są ogromne problemy z pogodzeniem pracy z opieką nad dzieckiem, szczególnie jeśli nie jest się prawnikiem mogącym sobie biegać po sądzie między 8 a 16 a np kasjerem który pracuje do 23 każdego dnia. Albo fryzjerem który też musi pracować do wieczora żeby utrzymać klientów przy sobie a ponadto nieustannie się szkolić co wiąże się z wyjazdami niejednokrotnie kilkudniowymi. Dzisiejszy świat nie pozwala na łączenie pracy z opieką nad dziećmi a ojcowie często jedynie utrudniają sprawę ograniczając się do płacenia alimentów albo i to nawet nie.
A cierpi na tym dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.