Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Literatura dziecięca najwyższej klasy? Poznaj propozycje wydawnictwa Format

Nietuzinkowa, pięknie wydana literatura dla dzieci, która bawi, uwrażliwia, skłania do myślenia i zadawania pytań? Całe szczęście, w naszym kraju jest jej coraz więcej. Wszystko za sprawą kilku wydawnictw, które promocję dobrej, dziecięcej literatury obrały sobie za cel. Wśród nich jest też wydawnictwo Format. Jeśli jeszcze nie znacie ich książek to najlepszy moment, by lepiej im się przyjrzeć. Szczególnie, że w ofercie znalazło się kilka niezwykle interesujących nowości, zarówno dla małych, jak i nieco starszych czytelników:

Romeo i Julia, tekst: Adams Jennifer, ilustracje: Oliver Alison

romeo_julia

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Romeo i Julia

Szekspir dla rocznego dziecka? W takiej formie – dlaczego nie! Kartonowa książeczka pierwszego kontaktu dla najmłodszych dzieci, zaznajamia je z klasyką literatury i pozwala polubić się z bohaterami, którzy w przyszłości z pewnością dadzą o sobie znać, choć już pod nieco bardziej klasyczną postacią. Fantastycznie zilustrowana książka, która zachęca do interakcji i wspólnego nazywania rzeczywistości. Nieco starsze dzieci mogą z nią poznawać słowa, uczyć się języka angielskiego i odnajdywać swoje pierwsze cyfry.

Seria Miffi, Dick Bruny

miffy

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Seria Miffy

Holenderska seria książeczek o przygodach króliczynki Miffy, którą pokochały dzieci na całym świecie, liczy już ponad 50. lat i wciąż nie traci na swej aktualności. W tych historiach znaleźć można wszystko to, co dzieci kochają najbardziej – rym i rytm, kolor i prosty kształt a także przyjazny format – twarde kartki i zabawnie powycinane okienka. Całość jest fascynującą opowieścią o codzienności, w której dominuje ciepło i pochwała prostoty. Autor, Dick Bruny, już 50. lat temu przewidział problem przestymulowania dzieci, projektując swoje książki tak, by dostarczały tyle bodźców, ile w danym momencie potrzebuje dziecięcy mózg, by prawidłowo się rozwijać.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Konflikty w rodzinie

Koniec z awanturami, czas na rozwiązania

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Historyjki na raz, Bernard Friot, ilustracje: Adam Wójcicki.

historyjki_na_raz

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Historyjki na raz

Wszystkie opowieści, które znajdziemy w tej książce, stworzone zostały przez dzieci pod czujnym okiem profesora literatury, który następnie je zebrał i wydał w przystępnej formie, jako serię literacką. Znajdziemy tu historyjki przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat, których lektura nie zajmuje więcej niż kilka minut. Tematyka zahacza o problemy typowe dla nastolatków, dzięki czemu Historyjki na raz mogą być lekturą nie tylko dla uczniów szkół podstawowych (czy początkowych klas gimnazjum), ale też materiałem do pracy dla nauczycieli, doskonałym do wykorzystania podczas lekcji. Na szczególną uwagę w przypadku tych książek zasługuje oprawa graficzna – do współpracy przy ich projektowaniu zaproszono bowiem polskiego artystę, laureata nagrody w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana – Adama Wójcickiego.

Książę w cukierni, tekst: Marek Bieńczyk, ilustracje: Joanna Concejo.

ksiaze_w_cukierni

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Książę w cukierni

Książka z serii picture book, polecana nie tylko dzieciom, ale też dorosłym czytelnikom. Ta żartobliwa i pełna wdzięku (a również wyjątkowo uniwersalna!) historia o szczęściu na swój sposób jest fenomenalna, bo można ją czytać na dwa sposoby – tradycyjnie, przekładając kartki, bądź też rozwinąć na długość 6,5 metra, by wspólnie z dzieckiem, z pozycji dywanu bądź podłogi, delektować się zarówno tekstem, jak i niepowtarzalnym obrazem. Podana w postaci dialogu między księciem a Kaktusicą, jest filozofującą historią, którą będzie w stanie zrozumieć już ośmiolatek. Młodsze dziecko zainteresuje się przede wszystkim ilustracją, natomiast dorosły – wyciągnie z tej historii dla siebie całą warstwę refleksyjną. Dla wszystkich jest to ogromna przyjemność ze względu na sztukę ilustracji. Książka jest też doskonałym pomysłem na prezent urodzinowy czy ślubny – jako wyjątkowe dzieło sztuki edytorskiej, którym możemy powiedzieć to, co czasem najtrudniej wyrazić w słowach – życzyć innym szczęścia. Joanna Concejo za ilustracje do tej książki otrzymała prestiżową nagrodę główną polskiej sekcji IBBY i tytuł „Najlepsza Książka Roku 2013” w kategorii: Grafika.

Szczęśliwi rodzice, tekst: Laetitia Bourget, ilustracje: Emmanuelle Houdart.

szczesliwi_rodzice

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Szczęśliwi rodzice

Kolejna książka z serii picture book, którą mogą czytać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Piękna, wyważona i oszczędna w słowach opowieść o rodzicielstwie, która może być doskonałym pomysłem na prezent dla rodziców, spodziewających się wkrótce dziecka. Na szczególną uwagę zasługuje tu nie tylko tekst, ale też ilustracje Emmanuelle Houdart, laureatki Boologna Ragazzi Award, które z dozą ironii, w malarski sposób komentują i wzbogacają słowo pisane.

Wynalazca, Jean-François Martin.

wynalazca

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Chcesz kupić tę książkę? Klikaj: Wynalazca

Ostatnia z serii książek typu picture book, w której jedną historię opowiada się nie tylko za pomocą słów, ale również – ilustracji. W tym przypadku – tytułowy bohater – wynalazca, otrzymuje nietypową propozycję od milionera, który chciałby pomnożyć swoją fortunę. Książka, nagrodzona na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii, jest kunsztownym albumem w którym minimalistyczny tekst zilustrowano nieco przygaszonym, utrzymanym w stylistyce retro i bardzo wymownym obrazem. Inteligentna, pełna humoru pozycja dla czytelnika w każdym wieku.

Wszystkie wymienione książki możecie znaleźć w sklepie/księgarni dla dzieci i rodziców Natuli.pl: Wydawnictwo Format

Zobacz też inne książki dla dzieci oraz książki dla rodziców

Dzieciom polecamy również: Szewczyk Dratewka

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.