| 10 blogów rodzicielskich, które warto czytać

10 blogów rodzicielskich, które warto czytać

Niektóre z nich są odprężającą lekturą (również wizualną), niektóre – świetnym źródłem informacji i motywatorem do działania. Niektóre mają w sobie duże pokłady cierpliwości i dzielą się nią z tymi bardziej zniecierpliwionymi. Niektóre lubią oglądać również dzieci – szczególnie, gdy opowiadają o tym, jak kreatywnie się bawić i jakie super rzeczy można wyczarować z niepozornych przedmiotów codziennego użytku. Blogi rodziców – o wychowaniu, komunikacji, relacjach z najbliższymi i o tym, że rodzicielstwo jest fajne, choć miewa też swoje mniej radosne oblicze. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 blogów, które warto czytać.

Dobra Relacja 

Inspiracja do tego, by budować dobrą, pełną empatii relację nie tylko z rodziną, ale przede wszystkim – z samym sobą. Autorka bloga – Małgorzata Musiał – na co dzień wspiera rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc m.in. warsztaty dotyczące wychowania i publikując na swoim blogu podcasty, których świetnie się słucha w przerwach między gotowaniem, sprzątaniem, a kładzeniem dzieci spać.

dobra-relacja

Me and my Bu

Pełne empatii i wyjątkowo szczere dialogi (i nie tylko!) z synem, spisane ręką Marty Sikorskiej – edukatorki, mediatorki w nurcie NVC i douli. W ich domu w otulinie Puszczy Kampinoskiej odbywają się warsztaty, w których ludzie uczą się od koni. Życie wśród zwierząt i natury, w kontakcie ze sobą i z bliskimi, z którymi nie zawsze jest łatwo i przyjemnie, ale zawsze wyjątkowo inspirująco.

meandmybu

Hafija

Parentingowy blog roku 2014 prowadzony przez energiczną, pełną zapału do pracy Agatę, propagatorkę rodzicielstwa bliskości i karmienia piersią, o którym znajdziecie na jej blogu tak dużo informacji, że już samo czytanie będzie dla was olbrzymim wsparciem. Agata jest również redaktorką naczelną Kwartalnika Laktacyjnego i zdeklarowaną feministką. Wspieranie kobiet ma we krwi i jest w tym bardzo profesjonalna.

blogi11

Kura z doktoratem

Ekoaktywistka, blogerka, poetka i matka, która ostatnio postanowiła zająć się również edukacją domową i demokratyczną. Potrafi sporo – przekopać ogród, przyrządzić ciasto pokrzywowe i skutecznie przekonać do tego, że życie na wsi z dwójką dzieci może być świetną alternatywą dla zmęczonych pracą w korporacji „mieszczuchów”. Nas przekonuje do tego od lat!

kura-z-doktoratem

Domowe Montessori

Pomoce montessoriańskie bywają drogie, ale część z nich można przygotować samodzielnie. Jak to zrobić i jak z nich korzystać – podpowiadają autorzy bloga Domowe Montessori, który jest polskim ukłonem dla tej metody i wielką kopalnią wiedzy o tym, jak realizować montessoriańskie założenia we własnym domu.

domowe-montessori

O tym, że

O tym, czyli o książkach. Choć nie tylko. Olga, mama dwójki, jest wytrawną znawczynią dziecięcej literatury i ilustracji, choć ostatnio coraz chętniej opowiada również o swoich zabawach ze starszą córką Ewą i całkiem małym synem – Wojtkiem.

o-tym-ze

Dzieciaki w domu 

Blog z serii niezwykle przydatnych i praktycznych. Nie zaczytasz się w nim jak w wieczornej lekturze, która wciąga tak, że zapominasz pozmywać gary i rozwiesić pranie, za to otworzysz wtedy – gdy zabraknie ci inspiracji do działania czy zabawy z dziećmi. Idea jest prosta – ma być hand-made’owo, praktycznie i wyjątkowo oryginalnie – bez tandety, plastiku, z dużą porcją kreatywności.

blogerki11

I want to be fool

Blog wybitnie fotograficzny, za pomocą którego autorka – Silvia Pogoda – dzieli się z czytelnikami nie tylko zdjęciami, ale też przemyśleniami dotyczącymi macierzyństwa. To warsztatowo niemalże doskonały portret życia w drodze – gdzie z perspektywy campera obserwuje się nie tylko otaczający świat, ale też dorastającego Małego L. Dobrze czytać/oglądać ten blog w połączeniu z blogiem męża (bartpogoda.net), bo to dwie uzupełniające się perspektywy, opowiadające jedną historię.

i-want-to-be-fool

Mama na puszczy

Doula, edukatorka domowa i pogromczyni domowego chaosu, która od pewnego czasu – zamiast go zwalczać, oswaja domową przestrzeń i stara się polubić z wszechobecnym bałaganem. Zamiast porządku – woli uśmiech swoich dzieci. I czas spędzany wspólnie z rodziną. Bądź książką – na której czytanie, od kiedy edukuje dzieci w domu – paradoksalnie ma więcej czasu.

mama-w-puszczy

CzujCzuj

Olga Ślepowrońska, autorka bloga, od 10 lat wędruje po świecie ze swoimi warsztatami z edukacji emocjonalnej, realizując autorski projekt pod hasłem CzujCzuj. Od dwóch lat w jej podróżach nieprzerwanie towarzyszy syn – Roszek, dziś dwuletni już chłopiec, którego przygody na krańcu świata są tylko tłem dla działalności całego kolektywu, za to wyjątkowo dobrze współgrającym z całością. Kibicujemy im w realizacji kolejnych projektów.

blogerki10


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Czytaj na dziecisawazne.pl

zdrowie
Żelki na odporność, syropki na katar – koncerny farmaceutyczne kochają nasze dzieci!

rodzina
Czego potrzebuje rodzina?

wychowanie
Zagrożenia dla rozwoju małego dziecka

edukacja alternatywna
8 zabaw po angielsku dla przedszkolaka

odżywianie naturalne
Kwasy tłuszczowe dla zdrowych oczu i układu nerwowego – jadłospis dla dzieci od lat 3

edukacja alternatywna
Przykład z góry – rzecz o skandynawskim modelu edukacji

wychowanie
Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko? Skąd się bierze złość i jak jej zaradzić

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Woda, cukier i pochodne morfiny – co znajdziemy w popularnych syropach na kaszel?

edukacja alternatywna
“Puszczyk” w samym środku lasu, czyli czego można nauczyć się w leśnej szkole?