Kategorie
rodzina

10 blogów rodzicielskich, które warto czytać

Niektóre z nich są odprężającą lekturą (również wizualną), niektóre – świetnym źródłem informacji i motywatorem do działania. Niektóre mają w sobie duże pokłady cierpliwości i dzielą się nią z tymi bardziej zniecierpliwionymi. Niektóre lubią oglądać również dzieci – szczególnie, gdy opowiadają o tym, jak kreatywnie się bawić i jakie super rzeczy można wyczarować z niepozornych przedmiotów codziennego użytku. Blogi rodziców – o wychowaniu, komunikacji, relacjach z najbliższymi i o tym, że rodzicielstwo jest fajne, choć miewa też swoje mniej radosne oblicze. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 blogów, które warto czytać.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Dobra Relacja 

Inspiracja do tego, by budować dobrą, pełną empatii relację nie tylko z rodziną, ale przede wszystkim – z samym sobą. Autorka bloga – Małgorzata Musiał – na co dzień wspiera rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc m.in. warsztaty dotyczące wychowania i publikując na swoim blogu podcasty, których świetnie się słucha w przerwach między gotowaniem, sprzątaniem, a kładzeniem dzieci spać.

dobra-relacja

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

35 PLN

Książka, dzięki której poznasz zagadnienia związane z jedzeniem, snem, zabawą, odpieluchowaniem, bezpieczną relacją oraz adaptacją w przedszkolu małego dziecka.

Kompleksowy poradnik, który musisz przeczytać!

Me and my Bu

Pełne empatii i wyjątkowo szczere dialogi (i nie tylko!) z synem, spisane ręką Marty Sikorskiej – edukatorki, mediatorki w nurcie NVC i douli. W ich domu w otulinie Puszczy Kampinoskiej odbywają się warsztaty, w których ludzie uczą się od koni. Życie wśród zwierząt i natury, w kontakcie ze sobą i z bliskimi, z którymi nie zawsze jest łatwo i przyjemnie, ale zawsze wyjątkowo inspirująco.

meandmybu

Hafija

Parentingowy blog roku 2014 prowadzony przez energiczną, pełną zapału do pracy Agatę, propagatorkę rodzicielstwa bliskości i karmienia piersią, o którym znajdziecie na jej blogu tak dużo informacji, że już samo czytanie będzie dla was olbrzymim wsparciem. Agata jest również redaktorką naczelną Kwartalnika Laktacyjnego i zdeklarowaną feministką. Wspieranie kobiet ma we krwi i jest w tym bardzo profesjonalna.

blogi11

Kura z doktoratem

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Ekoaktywistka, blogerka, poetka i matka, która ostatnio postanowiła zająć się również edukacją domową i demokratyczną. Potrafi sporo – przekopać ogród, przyrządzić ciasto pokrzywowe i skutecznie przekonać do tego, że życie na wsi z dwójką dzieci może być świetną alternatywą dla zmęczonych pracą w korporacji „mieszczuchów”. Nas przekonuje do tego od lat!

kura-z-doktoratem

Domowe Montessori

Pomoce montessoriańskie bywają drogie, ale część z nich można przygotować samodzielnie. Jak to zrobić i jak z nich korzystać – podpowiadają autorzy bloga Domowe Montessori, który jest polskim ukłonem dla tej metody i wielką kopalnią wiedzy o tym, jak realizować montessoriańskie założenia we własnym domu.

domowe-montessori

O tym, że

O tym, czyli o książkach. Choć nie tylko. Olga, mama dwójki, jest wytrawną znawczynią dziecięcej literatury i ilustracji, choć ostatnio coraz chętniej opowiada również o swoich zabawach ze starszą córką Ewą i całkiem małym synem – Wojtkiem.

o-tym-ze

Dzieciaki w domu 

Blog z serii niezwykle przydatnych i praktycznych. Nie zaczytasz się w nim jak w wieczornej lekturze, która wciąga tak, że zapominasz pozmywać gary i rozwiesić pranie, za to otworzysz wtedy – gdy zabraknie ci inspiracji do działania czy zabawy z dziećmi. Idea jest prosta – ma być hand-made’owo, praktycznie i wyjątkowo oryginalnie – bez tandety, plastiku, z dużą porcją kreatywności.

blogerki11

I want to be fool

Blog wybitnie fotograficzny, za pomocą którego autorka – Silvia Pogoda – dzieli się z czytelnikami nie tylko zdjęciami, ale też przemyśleniami dotyczącymi macierzyństwa. To warsztatowo niemalże doskonały portret życia w drodze – gdzie z perspektywy campera obserwuje się nie tylko otaczający świat, ale też dorastającego Małego L. Dobrze czytać/oglądać ten blog w połączeniu z blogiem męża (bartpogoda.net), bo to dwie uzupełniające się perspektywy, opowiadające jedną historię.

i-want-to-be-fool

Mama na puszczy

Doula, edukatorka domowa i pogromczyni domowego chaosu, która od pewnego czasu – zamiast go zwalczać, oswaja domową przestrzeń i stara się polubić z wszechobecnym bałaganem. Zamiast porządku – woli uśmiech swoich dzieci. I czas spędzany wspólnie z rodziną. Bądź książką – na której czytanie, od kiedy edukuje dzieci w domu – paradoksalnie ma więcej czasu.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Wychowanie w duchu prostoty
35,10 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
27 PLN 20%taniej

mama-w-puszczy

CzujCzuj

Olga Ślepowrońska, autorka bloga, od 10 lat wędruje po świecie ze swoimi warsztatami z edukacji emocjonalnej, realizując autorski projekt pod hasłem CzujCzuj. Od dwóch lat w jej podróżach nieprzerwanie towarzyszy syn – Roszek, dziś dwuletni już chłopiec, którego przygody na krańcu świata są tylko tłem dla działalności całego kolektywu, za to wyjątkowo dobrze współgrającym z całością. Kibicujemy im w realizacji kolejnych projektów.

blogerki10
NATULI dzieci są ważne

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

1 odpowiedź na “10 blogów rodzicielskich, które warto czytać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *