Kategorie
Edukacja alternatywna

Wygraj 2000 zł na projekt edukacyjny w Twojej szkole

Jeśli jesteś nauczycielem, któremu zależy na rozwijaniu potencjału dzieci, zgłoś się do 10. edycji konkursu “Projektanci edukacji”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu wspólnie z grupą uczniów projektu edukacyjnego. Najbardziej kreatywne pomysły mają szansę na grant w wysokości 2 tysięcy złotych! Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Nowa Era, a my z radością przyklaskujemy tej inicjatywie!

Projekt edukacyjny to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zdobywanie wiedzy i ćwiczenie nowych umiejętności. Dlaczego? Ponieważ podczas jego realizacji dzieci samodzielnie planują działania, szukają rozwiązań i rozwijają swoje zainteresowania. Tworzenie szkolnego radiowęzła, sali z zagadkami czy pokazu chemicznych eksperymentów tworzy ogromne pole do nauki – uczy pracy w grupie, radzenia sobie z emocjami i sięgania po pokłady swojej kreatywności. To zupełne przeciwieństwo wielu szkolnych lekcji, podczas których dzieci siedzą w ławkach i wykonują ćwiczenia. Projekt angażuje młodych ludzi i jak nic innego rozwija w nich motywację wewnętrzną – największą siłę napędową działań.

“Projektanci edukacji” – stwórz projekt i zdobądź środki na jego realizację

Konkurs “Projektanci edukacji” skierowany jest do nauczycieli i uczniów:

  • szkół podstawowych z klas I-III
  • szkół podstawowych z klas IV-VIII
  • szkół ponadpodstawowych

Co zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy zebrać grupę chętnych i gotowych do działania uczniów, zorganizować burzę mózgów i opracować dowolny projekt edukacyjny.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Gdy wpadniecie już na jakiś pomysł, sprawdźcie, czy warto pochwalić się nim całemu światu (a przynajmniej szkole i społeczności lokalnej). Dobry projekt powinien być: kreatywny, ambitny, poruszać interesującą tematykę i przynosić konkretne korzyści edukacyjne dla młodych ludzi biorących w nim udział.

O tym jakiego projektu poszukują organizatorzy, mówi jedna z jurorek konkursu Marta Florkiewicz- Borkowska:

„Szukam projektów, z których już na odległość bije serce. Szukam projektów, które poruszą serca. Szukam projektów, które mnie wzruszą, wywołają ciarki na moim ciele oraz łzy w moich oczach. Szukam projektów, dzięki którym uczestnicy doświadczą emocji, jakich zwykle nie doświadczają, które pobudzą ich do refleksji i zostawią w nich ślad. Mile widziane projekty zaangażowane społecznie.”


Opisy wszystkich konkursowych prac można zobaczyć na stronie: https://projektanciedukacji.pl/.  Od 2010 roku, czyli od pierwszej edycji konkursu uczniowie z nauczycielami zgłosili łącznie 4 265 pomysłów, spośród których aż 230 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła ponad 400 000 zł!

Nagrodzone zostały m.in. robot-pająk do ratowania ludzi uwięzionych pod gruzami po trzęsieniach ziemi, designerska sala do pracy i wypoczynku, szkolny radiowęzeł, gra miejska czy zaaranżowanie boiska na mapę aktywnych wulkanów. A to tylko część pomysłów, na jaki wpadli polscy uczniowie! 

Co jest do wygrania w tym roku?  

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich do wygrania jest 75 grantów po tysiąc złotych każdy. Część z nich przyznaje jury, część wybierana jest w głosowaniu online.

W drugim etapie mogą wziąć udział wszystkie zespoły, które pokażą, w jaki sposób realizują swoje projekty. Do wygrania jest 5 Złotych Grantów po 2000 złotych każdy.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach:

  1. Budujemy relacje – projekty wychodzące poza mury szkoły, angażujące środowisko lokalne.
  2. Stosujemy nowe technologie – projekty wykorzystujące nowe technologie informatyczne, komunikacyjne lub inżynieryjne.
  3. Myślimy nieszablonowo – projekty pomysłowe i wyjątkowo oryginalne.
  4. Działamy z sercem – projekty promujące empatię i pomoc.
  5. Prezentujemy projekt – najlepsze prezentacje projektowe (filmy, fotografie itd.).

Jak się zgłosić?

Na początku trzeba stworzyć grupę projektową, której przewodzić będzie opiekun-nauczyciel. To właśnie on dopełnia wszelkich formalności i rejestruje swój zespół do konkursu.

3 kroki do zgłoszenia projektu:

  1. Zaloguj / zarejestruj się na stronie projektanciedukacji.pl.
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (w formularzu możesz pracować on-line przez dowolną ilość czasu – do dnia 27 listopada 2019 r.).
  3. Jeśli chcesz wziąć udział w głosowaniu on-line, zaznacz odpowiednią opcję w formularzu.

Harmonogram i ważne daty

“Projektanci edukacji” to konkurs, który trwa od października do maja. Poniżej kilka istotnych terminów:

ETAP 1. 

  • Prace konkursowe można zgłaszać do 27 listopada 2019 r.
  • Między 2 a 13 grudnia odbędzie się głosowanie internautów.
  • Od 14 grudnia do 14 stycznia trwają obrady jury.
  • 15 stycznia 2020 r. nastąpi ogłoszenie wyników I etapu.

ETAP 2. 

  • Od 16 stycznia do 6 maja zespoły realizują swoje projekty.
  • 20 maja jury ogłosi wyniki II etapu.

Kim jest organizator konkursu?

Organizatorem konkursu “Projektanci edukacji” jest Wydawnictwo Nowa Era. Do tej pory odbyło się już dziewięć edycji, które znane były wcześniej pod nazwą “Projekt z klasą”. W tym roku twórcy postanowili odświeżyć formułę – do uczestnictwa zaproszono uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zwiększyła się także liczba grantów. W tegorocznej edycji pula nagród wynosi aż 80 tysięcy złotych!

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: projektanciedukacji.pl Możesz również dołączyć do facebookowej grupy uczestników i sympatyków konkursu -> Grupa Projektanci edukacji

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.