NOWOŚĆ: Rozwój seksualny dzieci
| Wyłącz telewizor, jeśli chcesz się wyspać

Wyłącz telewizor, jeśli chcesz się wyspać

Korzystanie z komputera lub telefonu komórkowego i oglądanie telewizji na godzinę przed pójściem spać powoduje zaburzenia snu i gorszy odpoczynek – podają badania przeprowadzone przez National Sleep Foundation. Naukowcy twierdzą, że patrząc na świecące ekrany na krótko przed snem hamujemy prawidłowe uwalnianie melatoniny, hormonu, który reguluje naturalny cykl snu.

Około 95 % badanych osób przyznało, że przed snem gra zwykle w gry wideo, ogląda telewizję, korzysta z komputera i telefonów komórkowych. 43% trzynastolatów i osób w wieku 64 lat potwierdziło, że rzadko dobrze sypia, kiedy wcześniej – tuż przed snem – korzysta z tych urządzeń.

Sprzęty te emitują promieniowanie i wystawiają nas na ekspozycję na “elektro-smog” , który może zakłócać spokojny sen. Długotrwała ekspozycja nawet na niski poziom częstotliwości elektromagnetycznych (EMF) może powodować poważne problemy zdrowotne, dlatego zaleca się umieszczanie tego typu urządzeń zdala od ciała.

Zdaniem specjalistów w ciągu ostatnich 50 lat byliśmy świadkami, jak oglądanie telewizji było niemal stałym elementem spędzania czasu przed snem. Teraz mamy nowe technologie informacyjne, takie jak laptopy, telefony komórkowe, gry wideo i urządzenia muzyczne, z których korzystanie może mieć poważne konsekwencje dla snu, ale też ogólnego zdrowia fizycznego, rozwoju poznawczego i dobrego samopoczucia. Dotyczy to szczególnie dzieci i młodzieży.

www.naturalnews.com
Foto


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Poronienie to strata, która zasługuje na żałobę

Juul na poniedziałek, cz. 103 – Zadaniem nauczycieli jest przewodzić w dialogu z uczniami i rodzicami

W jaki sposób technologia może wspierać edukację?

Przejdz do: