fbpx
| Wyprawka dla dziecka – gdzie szukać okazji?

Wyprawka dla dziecka – gdzie szukać okazji?

Wyprawka dla dziecka, które niedawno pojawiło się na świecie, to co prawda jednorazowy, jednakże spory wydatek. I chociaż ludowa prawda głosi, że na dzieciach się nie oszczędza, to warto poszukać okazji zakupowych i nie przepłacać. Podpowiadamy, gdzie można tanio kupić wyprawkę dla dziecka.

Targi

W tym wypadku nie chodzi o popularne bazary czy stragany, ale targi branżowe oferujące produkty dla dzieci i rodziców. Tego rodzaju imprezy odbywają się cyklicznie w określonych miastach i zazwyczaj są poprzedzone sporą reklamą w prasie i internecie. Robienie zakupów na targach ma sporo plusów – można liczyć na spore rabaty z okazji targów, wszystkie potrzebne rzeczy możemy kupić jednego dnia. Minusem jest stosunkowo nieduża dostępność – targi odbywają się na ogół tylko w dużych miastach. Nie zdarzają się częściej niż kilka razy do roku. Nie każdy ma tyle szczęścia, by trafić z terminem kompletowania wyprawki akurat w ten dzień, kiedy odbywają się targi.

Internet

Zakupy w sieci to duże ułatwienie, zwłaszcza dla tych mam, które z różnych powodów nie mogą kupić wyprawki osobiście. Sklepy internetowe prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych produktów. Ceny też mogą przyjemnie zaskoczyć, na ogół są niższe niż w sklepach stacjonarnych. W internecie możemy bez trudu skompletować całą wyprawkę, ale jeśli naprawdę chcemy zaoszczędzić, musimy pamiętać o kosztach przesyłki. Jeśli każdą rzecz kupimy w innym sklepie, wcale nie oszczędzimy. Trzeba nastawić się na hurtowe zakupy.

Hipermarkety

Wielkopowierzchniowe sklepy mają to do siebie, że zarabiają na dużych obrotach, więc mogą pozwolić sobie na minimalną marżę. To właśnie dlatego ceny w takich sklepach są czasami wręcz symboliczne. A przecież oferowane tam produkty nie różnią się niczym od tych, które możemy nabyć w mniejszych sklepach sprzedających tylko asortyment dla dzieci. Wśród hipermarketów oferujących produkty dla dzieci zdecydowanie wyróżnia się Carrefour. Najnowszą ofertę produktów dla dzieci i nie tylko znajdziemy w Carrefour gazetka nowa. Hipermarkety mają stałe działy z artykułami dla dzieci, wyprawkę można kupić w dowolnym momencie.

Dyskonty

Sklepy dyskontowe na stałe wpisały się w krajobraz polskiego handlu. Znajdziemy je nie tylko w największych miastach, ale także w tych mniejszych, a nawet całkiem małych. Powierzchnią i asortymentem nie dorównują hipermarketom, ale mogą z nimi konkurować cenami, szczególnie przy okazji cotygodniowych promocji na określone produkty. Większość sklepów dyskontowych z uwagi na brak miejsca często zmienia asortyment. Produkty spożywcze są w ciągłej sprzedaży, natomiast przemysłowe pojawiają się okresowo. Jeśli planujemy kompletowanie wyprawki dla dziecka, warto śledzić oferty pobliskich dyskontów. Sklep Kaufland cyklicznie wypuszcza periodyk Kaufland ulotka, skąd można czerpać informacje o najnowszych ofertach tej sieci.

Wyprzedaże

Sezonowe wyprzedaże mają to do siebie, że z góry wiadomo, kiedy będą. Początek roku to wyprzedaże poświąteczne, tuż po Wielkanocy rozpoczyna się wyprzedaż kolekcji wiosennych, z początkiem wakacji możemy liczyć na obniżki cen kolekcji letniej, kolekcja jesienna jest w sprzedaży dłużej, ceny spadają dopiero w okolicach Czarnego Piątku. Zdarzają się też wyprzedaże związane z likwidacją sklepów, ale te zazwyczaj są niespodzianką i nie da się ich z góry zaplanować. Warto korzystać z wyprzedaży, bo ceny spadają czasem o kilkadziesiąt procent, a jakość produktów nie ulega zmianie. Jeśli dobrze to rozegramy, kupimy całą wyprawkę nawet o połowę taniej.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
5 ważnych rzeczy, które ojciec może zrobić dla córki

rodzina
Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo

wychowanie
Kim jest współczesny ojciec? (fragment książki Jespera Juula)

edukacja alternatywna
Świętowanie zakończenia roku szkolnego wspiera poczucie własnej wartości

edukacja alternatywna
Czy oglądając bajki po angielsku, można nauczyć się języka?

wychowanie
Dzieci potrzebują naszego zaufania! (Krótki tekst o nadmiernej kontroli)

wychowanie
Seksualność trzylatki. Historia jednego popołudnia

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

POLECAMY
Dom nad Morzem – wakacyjne marzenie

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni