Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Wyprawka dla ucznia – o czym warto pamiętać?

Kompletowanie wyprawki szkolnej nie jest łatwą sprawą – szczególnie, gdy ostatni raz w szkole było się ponad 30. lat temu i to w roli ucznia. Część artykułów ze szkolnej listy „must have” na szczęście nie zmienia się od lat. By jednak w stresie przygotowawczym i szale zakupowym nie zapomnieć o tym, co istotne, przygotowaliśmy dla was małą ściągę. Co z pewnością powinno się znaleźć na liście wyprawkowej dla ucznia?

Pojemnik na śniadanie

To istotny element wyprawki, jeśli chcemy, by nasze dziecko spożywało w szkole drugie śniadanie przygotowane w domu (a nie na przykład – w sklepiku szkolnym). Pojemników na śniadanie jest dziś cała masa – jeśli będziesz kupował pojemnik, warto byś rozważył czy będziesz w nim serwować dziecku ciepłe posiłki (wówczas przydałby się pojemnik termiczny), czy przyda ci się więcej przegródek, niż jedna i czy materiał, z którego zrobiony jest pojemnik, nie zawiera szkodliwych substancji (m.in. BPA)

Bidon

Podobnie jak pojemnik na żywność, również bidon przede wszystkim powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów – a więc takich, które nie wchodzą w reakcję np. z gorącą cieczą. Warto zadbać o to, by taki bidon miał jak najmniej zakamarków, w których mogłyby rozwijać się grzyby. Dlatego im prostszy model – tym lepiej.

Plecak

Wbrew pozorom, wybór plecaka nie jest najłatwiejszą sprawą i wcale nie chodzi tu o podjęcie decyzji dotyczącej tego, który ładniej się prezentuje (tę zostawmy dzieciom). Dobry plecak czy tornister dla ucznia powinien przede wszystkim być dopasowany do wzrostu dziecka (a więc trzeba go zmierzyć!), być lekki i mieć odpowiedni kształt (wszelkie worki odpadają!). Pewnym rozwiązaniem jest też kupienie dziecku plecaka na kółkach – wówczas może go za sobą ciągnąć, niekoniecznie cały czas nosząc na plecach (to szczególnie przydatna opcja, gdy szkolne zeszyty i podręczniki ważą za dużo).

Strój sportowy

W tym przypadku najlepiej skontaktować się z nauczycielem prowadzącym. Różne szkoły mają bowiem różne wymagania dotyczące strojów sportowych. Ważne jednak, by przy zakupie zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów uszyto dany strój (czy to materiały naturalne, oddychające, odprowadzające pot), czy nie krępuje on ruchów i jest wygodny.

Obuwie sportowe

Pamiętasz swoje stare, zdezelowane trampki na w-f? Na szczęście w ostatnich latach obuwie sportowe przeszło potężną metamorfozę. I nie chodzi tu wyłącznie o fasony i różnorodność, lecz przede wszystkim technologie stosowane do ich produkcji. To właśnie dzięki temu opracowywane są dziś modele, które nie obciążają układu ruchu, pomagając jednocześnie osiągać lepsze wyniki i… cieszyć się tym, co w aktywności fizycznej najlepsze – zdrowym wysiłkiem. Warto, wybierając dla dziecka obuwie na w-f, postawić na buty dobrej jakości, przeznaczone do zwiększonej aktywności fizycznej.

Worek na buty

Przyda się, by wrzucić buty na w-f do plecaka i zabrać ze sobą do szkoły. Obecnie do wyboru jest cała masa worków w bajecznych wzorach i szytych z przeróżnych materiałów. Pozwól dziecku zdecydować, jaki chce worek. Możesz też taki worek uszyć samodzielnie. W internecie znajdziesz masę tutoriali, jak to zrobić.

Strój galowy

Czyli elegancki strój, który twoje dziecko będzie zakładać przy okazji różnych, szkolnych uroczystości (choćby rozpoczęcia roku szkolnego). Najczęściej jest to – dla chłopca – eleganckie spodnie i biała koszula, dla dziewczynki – ciemna (najlepiej granatowa) spódniczka i również biała koszula.

Akcesoria papiernicze

Czyli: ołówki, temperówka, gumka, długopis, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki ołówkowe i świecowe, farby plakatowe i pędzle, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, kolorowa bibuła, plastelina plus teczki z gumką na prace plastyczne.

Zeszyty! W cienkie linie, kratkę, gładkie… Takie, w których będzie można notować ważne informacje i ćwiczyć się w pisaniu czy liczeniu. To, czy będą one w grubej, czy cienkiej oprawie, zależy już od waszych predyspozycji.

Piórnik

Pisaki, kredki, długopisy i ołówki dobrze trzymać w jednym miejscu. Doskonale nadaje się do tego piórnik. Warto, by był atrakcyjny wizualnie i podobał się dziecku. Niektóre piórniki można już kupić z pełnym wyposażeniem, co znacznie ułatwia planowanie wyprawki.

Podręczniki

… czyli temat rzeka. Są potrzebne w szkołach tradycyjnych, w alternatywnych już niekoniecznie. Można je kupować nowe lub używane, jeśli rok wydania został zaakceptowany przez nauczyciela.

Jak zaoszczędzić?

Wyprawka kosztuje. Nie ma co ukrywać. Znacie platformę AleRabat.com? Znajdziecie tam ponad 1 000 kodów rabatowych do ponad 200 sklepów. Jeżeli na przykład nadal szukacie dobrego jakościowo plecaka dla dziecka, kliknijcie na „Zalando kody rabatowe”. Możecie tam znaleźć 5% i 10% rabaty do tego sklepu. Oszczędzanie się opłaca!

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *