Kategorie
Rodzina

Hand Made, cz.2. Zabawy kartonowe

Ile rzeczy można stworzyć z kartonowego pudła? Auto, dom, garaż… całe mnóstwo! Wielkie kartonowe pudła, malutkie pudełeczka po zapałkach, rurki po ręcznikach papierowych, czy papierze toaletowym, to nie makulatura, ale fantastyczny materiał do zabawy.

Ile rzeczy można stworzyć z kartonowego pudła? Auto, dom, garaż… całe mnóstwo! Wielkie kartonowe pudła, malutkie pudełeczka po zapałkach, rurki po ręcznikach papierowych, czy papierze toaletowym, to nie makulatura, ale fantastyczny materiał do zabawy. Najprostsze „narzędzia”, poprzez to, że nie narzucają konkretnego zastosowania (przeciwnie niż większość zabawek), kształtują w dziecku kreatywność, uczą podejmowania decyzji oraz działania w ekologicznym duchu wielorazowości.

Przykład:

Co zrobić, jeżeli chłopczyk jest fanem straży pożarnej i każdego dnia, od świtu do nocy, chciałby bawić się w akcje ratownicze? Podsunąć mu duży karton, np. po komputerze i zacząć wspólną zabawę w wycinanie, malowanie, przyklejanie, …budowanie prawdziwego wozu strażackiego. To niesamowite, ile frajdy sprawiają dzieciom i rodzicom zwykłe pudełka kartonowe i możliwość ich twórczego wykorzystania.

Do zabawy potrzebne będą:

  • farby
  • duże pędzle, wałki, albo zwykłe gąbki
  • klej
  • dwustronna taśma (bardzo przydatna do łączenia części)
  • nożyki i nożyczki
  • plastelina, bibuła, stare gazety, opakowania…
  • pudła, pudełka kartonowe
Anna Maria Bartosińska

Autor/ka: Anna Maria Bartosińska

Kiedyś stylista, producent sesji zdjęciowych, redaktor mody. Obecnie, jako szczęśliwa mama jest wyłącznie prywatną stylistką swojego synka - Vincenta! Art-terapeuta, doradca laktacyjny, propagator naturalnego rodzicielstwa oraz życia w zgodzie z naturą i wszechświatem. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, a także spotkania rozwoju duchowego dla kobiet. Fascynatka Ho'oponopono, miłośniczka Davida Bowie, pasjonatka malarstwa, zabawek i biżuterii hand-made. Opiekunka dwóch kocurów.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.