Kategorie
Recenzje

Planer – Zadaniaki TuDu

Zadaniaki TuDu pomogą w organizacji obowiązków i czasu wolnego. Są też po prostu dobrą zabawą w planowanie

Moje dziecko idzie we wrześniu do zerówki i zastanawiałam się, jak po wakacjach wejdę w nowy rytm i pogodzę prace domowe ze swoimi planami i zajęciami dodatkowymi przedszkolaka. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli mamy w domu więcej dzieci. Trzeba sobie pomóc. Ja postawiłam na Zadaniaki TuDu.

zadaniaki1

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Do czego służą Zadaniaki TuDu?

Planer został stworzony po to, by pomóc w organizacji czasu całej rodziny (do 5 osób). Pozwala zaplanować prace domowe i zajęcia dodatkowe na cały tydzień oraz ułatwia zmobilizowanie dzieci do pomocy w formie zabawy. Służą do tego poręczne magnesy z narysowanymi zadaniami oraz pisak do notowania informacji. Są także puste magnesy do samodzielnego wypełnienia. To świetny pomysł! Córka niemal codziennie wypełnia je nowymi obowiązkami albo po prostu rysuje po nich, czasem łącząc ze sobą piktogramy niczym kolejne elementy puzzli. Jest także dodatkowa tabliczka, którą najczęściej wypełniam listą zakupów, czasem przepisami i jadłospisem na poszczególne dni.

zadaniaki2

Zadaniaki TuDu zostały zaprojektowane w taki sposób, by wykorzystując małą przestrzeń drzwi lodówki, osiągnąć maksymalne efekty.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Jak działa planer?

Sama idea bardzo mi się podoba. Naprawdę znacznie pomaga w koordynacji zajęć wszystkich członków rodziny, mimo że swoje ważne sprawy notuję w prywatnym notesie. Zadaniaki TuDu to przestrzeń, gdzie każdy ma swoje miejsce. Każdy członek rodziny ma swoją tabliczkę z tygodniowym grafikiem, przy każdym dniu jest miejsce na dwa magnesy (lub notatkę i magnes). Jeśli obowiązków jest więcej, magnesy z zadaniami można ułożyć jeden na drugim. Pozwala to skupić się dziecku na bieżącym zadaniu i płynnie przejść do następnego po zdjęciu obrazka z już wykonaną czynnością. U nas ten system się sprawdza. Ustalając wspólnie zadania i obowiązki, szeregujemy je od najważniejszych czy najpilniejszych do tych, z których wykonaniem możemy poczekać. Pamiętajmy jednak, że dzieci do dużej liczby obowiązków nie podchodzą zbyt optymistycznie, mogą się zniechęcić. A przecież nie o to nam chodzi. Wybierajmy więc te zadania, na których nam najbardziej zależy, dostosowując nasze oczekiwania do wieku i możliwości dziecka.

zadaniaki3

Zadaniaki TuDu są świetną alternatywą dla tablicy motywacyjnej. Dzięki temu, że tabliczki są dla wszystkich członków rodziny, a nie tylko dla dziecka, pokazujemy, że obowiązki są ważnym elementem dnia dla wszystkich. Z Zadaniakami TuDu dziecko obserwuje i uczy się, jak funkcjonują, planują i wykonują zadania osoby dorosłe, i chce pomagać nie dla korzyści materialnych, a z poczucia przynależności do rodziny. Rozwija to motywację wewnętrzną i służy zacieśnianiu więzi. Są w zestawie piktogramy ze słoneczkami i błyskawicami, ale my mamy dla nich alternatywne zastosowanie.

zadaniaki1

Słoneczka to nasze”specjalne” magnesy. Oznaczamy nimi wyjątkowo ważne wydarzenia, takie jak urodziny bliskiej osoby, długo oczekiwany dzień wycieczki czy nocowanie córki u koleżanki. Inna funkcja magnesów: służą do przytrzymywania ważnych kartek na lodówce albo do zabawy – wykorzystujemy Zadaniaki w zupełnie nieoczywisty sposób, na przykład bywają ciastem dla misiów podczas zabawy w dom.

Zadaniaki2

Produkt to zachęta do wprowadzenia dialogu w domu, do zrozumienia i poznania członków swojej rodziny, ich potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu dzieci w trakcie zabawy uczą się obowiązkowości i szacunku do pracy swojej i innych, a rodzice mogą efektywniej zarządzać czasem, znajdując go więcej dla tych, których kochają.

zadaniaki5

W skład zestawu wchodzą:

  • 5 magnetycznych tabliczek,
  • 126 magnesików z piktogramami,
  • pudełko do segregowania,
  • instrukcja obsługi z propozycjami zabaw,
  • 5 magnesów z sympatyczną rodzinką i logo,
  • pisak suchościeralny.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Zadaniaki TuDu kupicie na portalu Dawanda, ale warto, żebyście odwiedzili też profil Flying Ideas na FB – tam znajdziecie kod rabatowy na Zadaniaki TuDu, ważny tylko do końca sierpnia.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.