Kategorie
Polecamy

Zobacz, jak niskim kosztem zorganizować wyprawkę dla noworodka

Zaopatrzenie się we wszystkie akcesoria niezbędne do sprawowania opieki nad nowo narodzonym dzieckiem wiąże się ze sporymi kosztami, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ci rodzice, którzy nie chcą wydawać tak dużych środków, zdając sobie sprawę z tego, że pociecha i tak szybko przestanie z nich korzystać, mogą zorientować się w dostępności produktów używanych. Zobacz, które elementy spokojnie możesz odkupić po innych maluchach.

Po pierwsze: łóżeczko

Niemowlę przez pierwsze miesiące swojego życia w zasadzie tylko je i śpi. Łóżeczko nie jest meblem, które nadmiernie się zużywa, dlatego spokojnie możesz odkupić je od mamy, której pociecha jest już starsza i go nie potrzebuje. W miarę możliwości zdecyduj się na takie, które ma regulowaną wysokość stelaża, na którym znajdzie się materac.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Konflikty w rodzinie

Koniec z awanturami, czas na rozwiązania

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Po drugie: rożki i kokony

W niektórych rodzinach bywa i tak, że rodzice pełni szczęścia i wyczekiwania nabywają dla swojego dziecka rozmaite rożki i kokony. Tymczasem krótko po porodzie okazuje się, że maleństwu nie odpowiada przebywanie w nich, a niechęć tę dziecko komunikuje głośnym płaczem. Nietrafiony zakup może przydać się z powodzeniem innej rodzinie. Dlatego też warto zaglądać na portale internetowe i śledzić ogłoszenia dla dzieci po to, aby kupić w dobrej cenie często nieużywane lub używane sporadycznie produkty tekstylne dla niemowląt. Darmowe ogłoszenia znajdziesz w serwisie https://www.bazos.pl/.

Po trzecie: ubranka dziecięce

O ile warto nabyć dla dziecka 2-3 zestawy bodziaków czy skarpetek, o tyle zdecydowana większość ubranek może być odkupiona od rodziców starszych dzieci. Niemowlęta przez pierwsze miesiące życia w zasadzie tylko leżą, dlatego nie niszczą tak odzieży. Darmowe ogłoszenia pozwolą dotrzeć do posiadaczy ubranek, które zechcą oni sprzedać.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Po czwarte: zabawki szumiące

W przypadku niemowląt w kwestii zabawek szumiących na dwoje babka wróżyła. Jedne uwielbiają biały szum pochodzący z uroczych maskotek, na inne w ogóle on nie działa. Dlatego jeśli nie chcesz pozostać z nietrafionym gadżetem, a przy okazji zależy Ci na optymalizacji kosztów związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny, być może dobrym pomysłem będzie odkupienie zabawki szumiącej od mamy, której pociecha dawno już wyrosła z takich akcesoriów.

Po piąte: promocje w sklepach odzieżowych

Duże sieci odzieżowe każdego roku organizują liczne  promocje i wyprzedaże. Zdecydowanie warto z nich korzystać, aby kupić więcej za mniej i w ten sposób zaopatrzyć się w urocze bodziaki, skarpetki, czapeczki, pajace czy spodenki. Często duże marki oferują zestawy ubranek dla niemowląt, na przykład body pakowane po 5 sztuk, które okazują się atrakcyjne cenowo.

Po szóste: laktatory i podgrzewacze do butelek

Okres niemowlęctwa mija bardzo szybko. Wiele mam pozostaje z nieużywanymi laktatorami i podgrzewaczami do butelek, które tylko zajmują przestrzeń. Warto zorientować się, czy jest możliwość odkupienia ich – dla obu stron będzie to korzystna transakcja.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.