Kategorie
Polecamy

Zobacz, jak niskim kosztem zorganizować wyprawkę dla noworodka

Zaopatrzenie się we wszystkie akcesoria niezbędne do sprawowania opieki nad nowo narodzonym dzieckiem wiąże się ze sporymi kosztami, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ci rodzice, którzy nie chcą wydawać tak dużych środków, zdając sobie sprawę z tego, że pociecha i tak szybko przestanie z nich korzystać, mogą zorientować się w dostępności produktów używanych. Zobacz, które elementy spokojnie możesz odkupić po innych maluchach.

Po pierwsze: łóżeczko

Niemowlę przez pierwsze miesiące swojego życia w zasadzie tylko je i śpi. Łóżeczko nie jest meblem, które nadmiernie się zużywa, dlatego spokojnie możesz odkupić je od mamy, której pociecha jest już starsza i go nie potrzebuje. W miarę możliwości zdecyduj się na takie, które ma regulowaną wysokość stelaża, na którym znajdzie się materac.

Noszenie dzieci
Jak zrozumieć małe dziecko
Karmienie piersią

Po drugie: rożki i kokony

W niektórych rodzinach bywa i tak, że rodzice pełni szczęścia i wyczekiwania nabywają dla swojego dziecka rozmaite rożki i kokony. Tymczasem krótko po porodzie okazuje się, że maleństwu nie odpowiada przebywanie w nich, a niechęć tę dziecko komunikuje głośnym płaczem. Nietrafiony zakup może przydać się z powodzeniem innej rodzinie. Dlatego też warto zaglądać na portale internetowe i śledzić ogłoszenia dla dzieci po to, aby kupić w dobrej cenie często nieużywane lub używane sporadycznie produkty tekstylne dla niemowląt. Darmowe ogłoszenia znajdziesz w serwisie https://www.bazos.pl/.

Po trzecie: ubranka dziecięce

O ile warto nabyć dla dziecka 2-3 zestawy bodziaków czy skarpetek, o tyle zdecydowana większość ubranek może być odkupiona od rodziców starszych dzieci. Niemowlęta przez pierwsze miesiące życia w zasadzie tylko leżą, dlatego nie niszczą tak odzieży. Darmowe ogłoszenia pozwolą dotrzeć do posiadaczy ubranek, które zechcą oni sprzedać.

Związki Partnerskie

Życie seksualne rodziców

43 PLN

Ta książka jest więc dla wszystkich, którzy chcieliby każdego dnia świadomie pielęgnować miłość. „Dojrzałość do relacji to zrozumienie, że nie da się mieć wszystkich, ale że można mieć z jedną osobą wszystko, czego potrzeba”.

Po czwarte: zabawki szumiące

W przypadku niemowląt w kwestii zabawek szumiących na dwoje babka wróżyła. Jedne uwielbiają biały szum pochodzący z uroczych maskotek, na inne w ogóle on nie działa. Dlatego jeśli nie chcesz pozostać z nietrafionym gadżetem, a przy okazji zależy Ci na optymalizacji kosztów związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny, być może dobrym pomysłem będzie odkupienie zabawki szumiącej od mamy, której pociecha dawno już wyrosła z takich akcesoriów.

Po piąte: promocje w sklepach odzieżowych

Duże sieci odzieżowe każdego roku organizują liczne  promocje i wyprzedaże. Zdecydowanie warto z nich korzystać, aby kupić więcej za mniej i w ten sposób zaopatrzyć się w urocze bodziaki, skarpetki, czapeczki, pajace czy spodenki. Często duże marki oferują zestawy ubranek dla niemowląt, na przykład body pakowane po 5 sztuk, które okazują się atrakcyjne cenowo.

Po szóste: laktatory i podgrzewacze do butelek

Okres niemowlęctwa mija bardzo szybko. Wiele mam pozostaje z nieużywanymi laktatorami i podgrzewaczami do butelek, które tylko zajmują przestrzeń. Warto zorientować się, czy jest możliwość odkupienia ich – dla obu stron będzie to korzystna transakcja.


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *