Dzianinowe wyroby od MoloMoco
| Dzianinowe wyroby od MoloMoco

Dzianinowe wyroby od MoloMoco

MoloMoco to polski pomysł na dzianinowe wyroby dla najmłodszych. Kocyki, rubusie (czyli misie do miętoszenia), organizery, ochraniacze, poduszki i rożki… Siła certyfikowanej przędzy i polskiego designu w przyjemnym dla oka wydaniu.

Kocyk dla dziecka – po co?

Kocyki dla dzieci to temat rzeka. Teoretycznie – wiele maluchów ma ich przynajmniej kilka (w tym zazwyczaj jeden ulubiony). Używamy ich do otulania, gdy doskwiera chłód, przydają się podczas spacerów i wycieczek za miasto. Niektóre maluchy bez ulubionego kocyka nie potrafią zasnąć, inne budują z nich schrony, noszą je ze sobą wszędzie, przytulają, lubią mieć przy sobie szczególnie wtedy, gdy mamy bądź taty nie ma blisko (bo są np. w pracy). Kocyk przydaje się w żłobku i przedszkolu. Dobrze, gdy służy nam przez wiele lat, jeszcze lepiej – gdy jest bezpieczny i przyjazny wrażliwej skórze dziecka, z którą nierzadko będzie miał bezpośredni kontakt.

MoloMoco – dobry, polski design

Trzy najważniejsze cechy kocyka to: miły w dotyku, wykonany z dobrej jakościowo przędzy i naturalny (a co za tym idzie – oddychający, higroskopijny, przepuszczający powietrze). Od kilku tygodni mamy przyjemność testować lekki, wiosenny kocyk od MoloMoco, który dotarł do nas wraz ze zwierzakiem-przytulakiem do gryzienia. Certyfikowana przędza, niezwykła miękkość i świetny design to jego główne zalety.

„MoloMoco to połączenie wzoru i koloru w pięknych splotach dzianinowych wykonanych z najlepszej jakości, certyfikowanej przędzy. Dzisiaj wraca fascynacja dzianinami, bo są niezwykle urocze, ciepłe i miękkie, zapewniają dziecku wygodę i swobodę ruchu. Wychodząc naprzeciw tym trendom tworzymy produkty, które wykonane są z przyjaznych dla dzieci, certyfikowanych, naturalnych i szlachetnych włókien o doskonałej jakości, charakteryzujące się bogactwem barw oraz oryginalnym, eleganckim wzornictwem. Kolekcje MoloMoco inspirowane są sztuką ikebany, która skupia się na tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru” – czytamy na stronie producenta.

Nie tylko kocyk!

Poza kocykami w ofercie Molomoco znajdziemy też całą masę innych, dzianinowych akcesoriów. W tym przytulaków, które maluszki bardzo lubią wkładać do buzi i ściskać w rączkach przed zaśnięciem. Rubusie, czyli chusteczkowe misie do miętoszenia i ślinienia, uszyto z przyjaznych dzieciom materiałów, do tego łatwo się z nimi polubić – są miękkie, przyjemne w dotyku i bardzo ładnie zaprojektowane. Zamiast klasycznego pluszaka, który jest głównie zbieraczem kurzu, doskonale sprawdzi się rubuś. Może też pełnić wiele funkcji –  poza przytulaniem, można też wytrzeć nim buzię malucha, gdy mu się uleje, bez problemu spakować do torebki i zabrać ze sobą na spacer, podać dziecku do rączek podczas zmiany pieluchy (by czymś się zajęło)…

Z myślą o alergikach

MoloMoco to polskie produkty, które podbiły już rynek zachodni. Idealne dla dzieci cierpiących z powodu alergii na wełnę bądź lanolinę. Wszystkie przędze i materiały, z których wykonane są produkty MoloMoco posiadają certyfikat Oeko-Tex, który świadczy o tym, że przebadano je pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i że uzyskały wynik pozytywny. Jeśli wybierać z oferty polskich projektantów bezpieczną, dobrze zaprojektowaną dzianinę, to Molomoco z pewnością powinno znaleźć się na liście do zobaczenia. Od zobaczenia do polubienia wiedzie zaś krótka, dość oczywista droga.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://justynaurbaniak.natemat.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: