Kategorie
Zdrowie

Przepis na domowy płyn do demakijażu

Demakijaż przed snem jest bardzo ważny. Nawet jeśli kobieta jest wyczerpana i marzy wyłącznie o tym, by pójść spać, powinna poświęcić minutę na usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych przez cały dzień na twarzy. Spanie w makijażu może zablokować pory, sprawić, że skóra będzie podatniejsza na infekcje oczu, i przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się. Sama woda nie wystarczy.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

demakijaz

W drogeryjnych kosmetykach są i dobre, czyli bezpieczne, i złe składniki. W płynie przygotowanym w domu składniki są trzy, każdy z nich jest bezpieczny, w miarę łatwo dostępny.

Analiza składu popularnego płynu do demakijażu

Dwufazowy płyn do demakijażu oczu Nivea

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Skład:

  • Aqua – woda
  • Isododecane – węglowodór alifatyczny. To olej mineralny, który jest surowcem naturalnym, ale w przeciwieństwie do wszystkich innych substancji naturalnych nie działa korzystnie na skórę.     Dla skóry pozostaje on ciałem obcym. Organizm nie potrafi go rozłożyć na przyswajalne czynniki ani go wydalić.
  • Cyclomethicone – rozpuszczalnik. Jest pochodną oleju silikonowego, jest stosowany bardzo często w przemyśle kosmetycznym ze względu na bardzo dobre właściwości wygładzające, pozostawiające poczucie jedwabistej skóry. Cyclomethicone nie ma właściwości nawilżających i nie wchłania się w skórę, działa na jej powierzchni i dosyć szybko wyparowuje.
  • Isopropyl Palmitate – konserwant. Może podrażniać oczy i skórę oraz wywoływać reakcje alergiczne. Związek ten znajduje się w rejestrze niebezpiecznych związków chemicznych.
  • Helianthus Annuus Seed Oil – emolient tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry, tworzy na powierzchni naskórka warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry (jest to pośrednie działanie nawilżające). Ponadto tworzy wyczuwalny film, który wygładza powierzchnię naskórka. Wykazuje działanie regenerujące naskórek.
  • Centaurea Cyanus Flower Extract – substancja aktywna o działaniu kosmetycznym. Działa przeciwzapalnie. Zawiera flawonoidy, które spowalniają procesy starzenia się skóry.
  • Sodium Chloride – modyfikator reologii. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących – powoduje wzrost lepkości.
  • Trisodium EDTA – sekwestrant. Absorbuje jony i zapobiega zmianom smaku, konsystencji i barwy. Stosowany również jako środek zmiękczający wodę.
  • Phenoxyethanol – substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym.

Płyn do demakijażu domowej roboty

  • 2 łyżki naparu (wyciągu) z oczaru wirginijskiego – do kupienia w sklepach zielarskich lub sklepach internetowych, cena za 30 ml to ok. 12 zł; można go tez przygotować samodzielnie
  • 2 łyżki oleju migdałowego; można go zastąpić oliwą z oliwek lub olejem jojoba
  • 2 łyżki wody filtrowanej

Samodzielne przygotowanie naparu z oczaru wirginijskiego

Od 5 do 10 g suszonych liści zalewamy szklanką (250 ml) wrzącej wody i parzymy pod przykryciem 10–15 min. Wodę oczarową można stosować na skórę bezpośrednio w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej wodą w stosunku 1:3.

Przygotowanie płynu do demakijażu

Składniki wlewamy do szklanej buteleczki (lub niewielkiego słoika). Energicznie mieszamy. Przed każdym zastosowaniem ponownie potrząsamy butelką.

Płyn możemy stosować bezpośrednio na skórę lub aplikując na wacik, ręcznik papierowy czy kawałki pieluchy tetrowej. Wybierając tę drugą opcję, można na każdą chusteczkę dodać kroplę olejku z drzewa herbacianego.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.