Zaprojektuj meble do pokoju dziecka - Sleep&Fun
| Zaprojektuj meble do pokoju dziecka – Sleep&Fun

Zaprojektuj meble do pokoju dziecka – Sleep&Fun

Stymulująca przestrzeń, wspierająca prawidłowy rozwój i służąca różnym aktywnościom – tymi słowy można opisać idealny, dziecięcy pokój. W życiu z ideałami bywa jednak różnie. Nie, nie powiemy wam teraz, jak mimo wszystko dosięgnąć czegoś, co nieosiągalne. Podpowiemy natomiast, co można zrobić, by dziecięcy pokój stanowił spójną, przemyślaną całość, w której każdy element ma swoją indywidualną, piękną historię, szytą na miarę jego mieszkańca. I by była to przestrzeń przyjazna nawet wtedy, gdy od czasu do czasu (!) zapanuje w niej bałagan.

Pokój zaprojektowany ręką dziecka?

Byłoby pewnie kolorowo! Z pewnością znalazłoby się też miejsce dla wielu zabawek albo nawet bardzo wielu… Firanki w Kubusia Puchatka, kolorowa tapeta z księżniczkami. Disney przewracałby się w grobie widząc, do czego doprowadziło jego umiłowanie do przepychu. Mimo, że zazwyczaj nie oddajemy dzieciom całej odpowiedzialności za projektowanie pokoju, ten często i tak wygląda jak komnata barwnego eklektyzmu. Fajnie od czasu do czasu być księżniczką z disneyowskiego zamku, ale chyba nikt nie wytrzymałby tego na co dzień. Dlatego minimalizm przy projektowaniu dziecięcych wnętrz jest równie ważny, co styl, gust i ogólne ogarnięcie w kwestiach wnętrzarskich. Jeśli nam tego brakuje – nie pozostaje nic innego, jak zasięgnąć porady specjalisty.

Ta, nie owijając w bawełnę, bywa jednak dość kosztowna. Dekoratorzy wnętrz słono liczą sobie za projekty dziecięcych pokoi, ale na szczęście, istnieją też wersje pośrednie. W Polsce od 2015 roku (choć z wieloletnim zapleczem i doświadczeniem w kwestii produkcji mebli) funkcjonuje marka Sleep&Fun, która dla potrzeby rynku na początku 2016 uruchomiła sklep internetowy. Pomysł dość nowatorski, bo nie chodzi w nim o proponowanie gotowych zestawów mebli w określonej stylistyce, ale wyjątkową przygodę z projektowaniem, do której można zaprosić dziecko.

Zaprojektuj meble do pokoju dziecka

Całe szczęście w przypadku Sleep&Fun chaos wnętrzarski raczej nam nie grozi. Projektowanie wspólnie z dzieckiem jest natomiast o tyle znaczące, że pozwala maluchowi uczestniczyć w przedsięwzięciu, które dotyczy przecież jego własnej przestrzeni. W Sleep&Fun każdy mebel i kolor można dowolnie połączyć, aby stworzyć niepowtarzalną i spójną całość, sprzyjającą rozwojowi i kreatywności. To pierwsza w Polsce marka, która oferuje meble aż w 7 unikalnych kolorach: białym, różowym, miętowym, niebieskim, żółtym, szarym, grafitowym.

Dopełnieniem jest możliwość zaczerpnięcia porady u źródła, by dopasować piękne i niepowtarzalne dodatki – tak, by całość służyła, współgrała i odznaczała się dobrym smakiem. Dywany, lampy, narzuty czy kosze na zabawki wydają się małymi elementami, które w całości grają wyjątkowo istotną, dekoratorską rolę (a przy okazji nie tracą na swojej funkcjonalności).

Dlaczego tak bardzo podoba nam się pomysł Sleep&Fun? Bo poza ideą tworzenia razem z dzieckiem (bez ryzyka zagracenia przestrzeni pokoju), mamy pewność, że wszystkie produkty oferowane na stronie producenta są bezpieczne, przemyślane i wyjątkowo solidne. Materiały wykorzystywane do produkcji mebli spełniają wszystkie europejskie standardy, posiadają certyfikaty i atesty bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości. Zastosowane farby i lakiery spełniają wymagania europejskiej normy EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek” dopuszczające stosowanie ich do produkcji mebli dziecięcych, ponieważ nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych pierwiastków chemicznych.

To wreszcie szansa dla dekoratora-amatora, by puścić wodze fantazji i stworzyć spójny, niepowtarzalny pokój marzeń. Taki, w którym dobrze spędzać czas, pracować i odpoczywać. To szczególnie ważne dla dziecka, którego umysł, kreatywność i poczucie estetyki kształtują się pod wpływem wielu różnych doświadczeń. W tym także tych związanych z przestrzenią, w której żyje.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 silnie zakorzenionych mitów na temat diety małego dziecka

Niesamowite właściwości pyłku pszczelego

„Najważniejsze to nie zrzędzić”. Rozmowa z Olgą i Adamem Hallerami

Przejdz do: