Kategorie
Niemowlę

10 ciekawych ekogadżetów dla niemowląt

Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które mogą towarzyszyć maleństwu w pierwszych miesiącach życia. Niektóre wydają się niezbędne, inne cieszą użytkowników ciekawym dizajnem. Ważne, by dziecięce gadżety były bezpieczne, najlepiej certyfikowane, praktyczne w użytkowaniu i, co jest również ważne, estetyczne

Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które mogą towarzyszyć maleństwu w pierwszych miesiącach życia. Niektóre wydają się niezbędne, inne cieszą użytkowników ciekawym dizajnem. Ważne, by dziecięce gadżety były bezpieczne, najlepiej certyfikowane, praktyczne w użytkowaniu i, co jest również ważne, estetyczne. Przedstawiamy kilka ekologicznych akcesoriów, które mogą przydać się w pierwszym okresie życia dziecka.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

1. Hamak dla niemowląt

Kołysanie uspokaja i pozwala spokojnie zasnąć naszym najmłodszym pociechom już od chwili narodzin. To świetna alternatywa dla kołyski, którą dziecko będzie użytkowało dość krótko. Bujanie w hamaku przypomina dziecku przyjemne kołysanie z okresu prenatalnego. Gadżet jest bezpieczny (wyposażony w szelki), łatwy do utrzymania w czystości, ma wełniane wypełnienie, jest bardzo wytrzymały. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca w pokoju i zapewnimy naszemu dziecku doskonałą zabawę połączoną z miłymi doznaniami.

2. Smoczek kauczukowy

Najlepiej jest uniknąc podawania dziecku smoczka w ogóle, jednak nie oszukujmy się – wiele niemowląt go używa. Sztuką jest wybrać odpowiedni, czasem metodą prób i błędów trafiamy na ideał. Ciekawą alternatywą dla smoczków silikonowych są smoczki kauczukowe. Smoczki takie wykonane są w 100% z naturalnego kauczuku i nie zawierają domieszki kauczuku syntetycznego. Kauczuk naturalny nie stanowi pożywki dla bakterii, ponieważ ze względu na jego jednolitą formę nie mogą one osiadać na smoczku. Smoczki posiadają certyfikaty, są wolne od szkodliwych substancji czy BPA.

3. Drewniany łańcuszek do smoczka

Praktyczna, bezpieczna, kolorowa zawieszka do smoczka i jednocześnie zabawka dla smyka. Możemy wybrać wersję eko – łańcuszek jest pomalowany certyfikowanymi farbami, z dodatkiem wosku pszczelego. Zabawka jest odporna na zarysowania i wilgoć.

4. Naszyjniki z bursztynu

To gadżet naturalny, bezpieczny dzięki oszlifowaniu poszczególnych elementów (dziecko ich nie połknie, nie zrani delikatnej skóry).  Bursztyn wydziela jod i kamforę, które łagodzą i ułatwiają gojenie, na przykład otarć w okolicy fałd skórnych. Szczególnie pomocny w okresie ząbkowania – bursztyn łagodzi bóle dziąseł.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

5. Drewniany gryzaczek

Eko-zabawka i gryzak w jednym, idealny dla niemowląt, którym dokucza bolesność dziąseł. Gadżet jest bezpieczny, ma odpowiednie dla małych rączek wymiary, jest kolorowy, może wydawać dźwięki, stymuluje rozwój dziecka. Wersje ekologiczne są pomalowane naturalnymi, nietoksycznymi wodnymi farbami.

6. Nosidło Papoozle

To połączenie tradycyjnego nosidła i chusty: do pasa biodrowego dołączone są elementy chusty. Rozwiązanie idealne dla rodziców, którym motanie chusty sprawia problemy. Nosidło jest bezpieczne w użytkowaniu, jest lekkie, uniwersalne, łatwe w założeniu, estetyczne. Noszenie dziecka w ten sposób ma działanie uspakajające i relaksujące. Likwiduje napięcie mięśniowe powodujące kolki u noworodków i niemowląt.

6. Getry dla niemowląt

Są ciepłe, mają wszechstronne zastosowanie (na nogi, ręce), dla dzieci od urodzenia po wiek przedszkolny. Getry dostępne są w wielu ciekawych i kolorowych wzorach, są wygodne. Oprócz tego, że ocieplają, doskonale ożywią strój malucha w każdym sezonie. Świetnie sprawdzają się w trakcie zmiany pieluszki i w przypadku dzieci rodziców stosujących Naturalną Higienę Niemowląt – nie trzeba ich zdejmować, żeby dziecko mogło skorzystać z nocnika.

7. Mata do przewijania

Bardzo praktyczny przedmiot! Mata jest niezastąpiona podczas spaceru, wizyty u bezdzietnych znajomych, podczas podróży. Jest bardzo miękka, zabezpieczona spodem antypoślizgowym. Możemy mieć ją zawsze przy sobie, ponieważ zajmuje niewiele miejsca (jest w etui), jest lekka, dostępna w kilku kolorach, łatwo utrzymać ją w czystości.

8. Nocnik biodegradowalny

Gadżet obowiązkowy dla malucha rozpoczynającego trening nocnikowania (zwykle około 18-go miesiąca życia). Nocnik jest wykonany z bambusa i ryżu, ulega całkowitej biodegradacji. Bez obaw można go zakopać w ogródku… Eko-nocnik jest dostępny w kilku kolorach.

9. Przenośne krzesełko do karmienia

Przeznaczone jest dla  dziecka, które jest jeszcze za małe, by siedzieć na „dorosłym” krzesełku. Bardzo praktyczny gadżet, szczególnie podczas wyjazdu, wyjścia do znajomych, restauracji. Ułatwia karmienie dziecka poza domem, kiedy nie ma w zasięgu krzesełek dla dzieci. Przenośne krzesełko nie zajmuje wiele miejsca, jest lekkie, proste w zamontowaniu.

10. Suchy termofor

Bezpieczny suchy termofor jest idealny na kolkę lub kiedy boli brzuszek. Jest wypełniony pestkami wiśni, ten ekologiczny jest uszyty z bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. Być może to właśnie termofor stanie się ulubioną zabawką malucha. Termofory dostępne są także w postaci zabawek.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.