fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| 10 najlepszych blogów pisanych przez ojców

10 najlepszych blogów pisanych przez ojców

To wciąż nisza, choć taka, która coraz intensywnej się rozwija. I w tym rozwoju odbija się wyraźnie kulturowa zmiana, która w Polsce dzieje się od kilku lat. Ojcowie chcą być obecni dla swoich dzieci, chcą budować z nimi bliskie relacje. Nie wstydzą się mówić o swoich porażkach, potrzebach, osiągnięciach, odkryciach. Przygotowaliśmy dla was wybór 10 świetnych, ojcowskich blogów. Inspirujących, otwierających na aktywne rodzicielstwo i doskonałych na wieczorną lekturę - nie tylko dla ojców.

Fathersday

Zmysł obserwatora na mistrzowskim poziomie. Autoironia, wnikliwy i uszczypliwy dowcip nieraz przyprawia o łzy wzruszenia. Ojciec, którego nie znam, a który potrafi sprawić, że uwielbiam całą jego rodzinę – z dziadkami na czele. Bliskościowy tata na posterunku, zawsze na bieżąco, zawsze mądrze, często odkrywczo – również dla zaprawionej w bojach mamy. Jedno zdanie z jego wpisu zapamiętam do końca życia, wszak tak oddaje kobiece doświadczenie „mężczyźni nie chorują na grypę. Oni walczą o życie!”.

blogi---fathersday

Tata na medal

Nie zawsze jest tatą na medal, choć ma takie aspiracje. Fan rodzicielstwa bliskości, który na blogu dzieli się skrawkami swoich przemyśleń i doświadczeń. Nawrócony feminista, nonkonformista, mówi jak jest, choć wcale nie przypomina (całe szczęście!) osoby, która kojarzy się z tym hasłem.

blog---tata-na-medal

King Kong i Ojciec Karmiący

Ojciec Karmiący to blogowy weteran. Mądry i silny, bo wzmacnia go codzienność z chorym synem. Dojrzały facet z toną przemyśleń, które po prostu dobrze się czyta. W swoich wywodach bywa niezmiennie przekonujący. Najbardziej lubimy ten kawałek: „Bycie ojcem jest fajne”. W tym blogu to widać!

blogi---king-kong

Blog Ojciec

Aktualne wydarzenia, nowinki – potrafi rozebrać na czynniki pierwsze i w przejrzysty sposób przedstawić swój punkt widzenia. Podpowiada, jak być wystarczająco dobrym rodzicem i jak w zalewie dobrych rad nie zwariować wybierając to, co dla ciebie najlepsze. Nieustraszony aktywista wśród ojcowskich blogerów. Jeden z tych, o których zawsze jest głośno.

blogi---blog-ojciec

Lifenotes

Słowem – miejscówka pełna naturalnych, rodzinnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Fotograficzny majstersztyk, przeplatany opisami prosto z życia – to swoisty obrazowo-literacki reportaż, stworzony przez „amatora”, przy czym w przypadku tego właśnie bloga „amatorszczyzna” jest wielką zaletą. Blog Roku 2013. Trzeba go zobaczyć.

blogi---lifenotes

Zuch

Zuch rysuje, pisze i realizuje swoje marzenia. W swoim życiu ma kilka wcieleń, jest mężem, tatą, grafikiem, blogerem, miłośnikiem kawy, yerby, projektowania nocami oraz Pink Floyd. Nieraz odkrywał przed czytelnikami oblicze niestrudzonego, domowego kucharza. To jeden z tych blogerów, którzy w sieci istnieją od lat. I nigdy się nie nudzą.

blogi---zuch

Totentato

Uważny demaskator rodzinnej rzeczywistości. W krótkim dialogu z dzieckiem potrafi zawrzeć cały sens istnienia Wszechświata. Kochający tata, który czujne ma ucho, bo słyszy wszystko to, co w dziecięcych głowach najistotniejsze. I najbardziej rozczulające. Do poczytania na wieczór – dla relaksu i odprężenia, po ciężkim dniu rodzicielskiej harówy.

blogi---to-ten-tato

Pola do popisu

Człowiek od szortów, w sensie – shortów, czyli krótkich, zabawnych historyjek z życia wziętych. Czasem bywa szorstki, to jednak tylko taka męska przygrywka. W rzeczywistości to niezwykle czuły tata, który w kontakcie ze swoją córka stara się po prostu nie wypaść z ringu.

blogi---pole-do-popisu

Tatawpracy

Jak to jest być pracującym rodzicem i godzić obowiązki domowe z tymi zawodowymi? To pytanie zadaje sobie coraz więcej mam, ale również ojców, którzy chcą być ojcami obecnymi w życiu swoich dzieci. Kamil, autor bloga „Tata w Pracy” ma w tym wieloletnie doświadczenie, wszak jako ojciec dorastającej dwójki spędził lata wprawiając się w swoją rolę. Całe szczęście, przez te lata nie stracił swojego humoru i wciąż bawi mocnymi tekstami, w których potrafi porównać dwójkę schorowanych dzieci do pakietu Kempa plus Niesiołowski.

blogi-tatawpracy

Rodzinne porachunki

Dominik jest tatą dwójki dzieci, na co dzień zajmuje się finansami przedsiębiorstw. Jego blog to skarbnica wiedzy o finansach… domowych. Jeśli nie wiesz, ile kosztuje utrzymanie dziecka – zajrzyj na bloga. Dominik pokazuje, że tak naprawdę nie liczy się to, ile zarabiasz. Najważniejsze, ile zostaje ci w portfelu pod koniec miesiąca.

blogi---rodzinne-porachunki

Foto: flikr.com/lostcontrol


Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://justynaurbaniak.natemat.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?

rodzina
“Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobą”, czyli na czym dokładnie polega współdziałanie?

wychowanie
5 fundamentów dobrej relacji z dzieckiem

odżywianie naturalne
10 wyjątkowo bogatych superfoods prosto z… Polski!

edukacja alternatywna
4 warunki efektywnej nauki języka w szkole

rodzina
Rodzice potrzebują kontaktu z naturą i… z innymi dorosłymi

wychowanie
5 rzeczy, których nie można zmienić u dzieci

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen