Kategorie
rodzina

10 najlepszych blogów pisanych przez ojców

To wciąż nisza, choć taka, która coraz intensywnej się rozwija. I w tym rozwoju odbija się wyraźnie kulturowa zmiana, która w Polsce dzieje się od kilku lat. Ojcowie chcą być obecni dla swoich dzieci, chcą budować z nimi bliskie relacje. Nie wstydzą się mówić o swoich porażkach, potrzebach, osiągnięciach, odkryciach. Przygotowaliśmy dla was wybór 10 świetnych, ojcowskich blogów. Inspirujących, otwierających na aktywne rodzicielstwo i doskonałych na wieczorną lekturę – nie tylko dla ojców.

Fathersday

Zmysł obserwatora na mistrzowskim poziomie. Autoironia, wnikliwy i uszczypliwy dowcip nieraz przyprawia o łzy wzruszenia. Ojciec, którego nie znam, a który potrafi sprawić, że uwielbiam całą jego rodzinę – z dziadkami na czele. Bliskościowy tata na posterunku, zawsze na bieżąco, zawsze mądrze, często odkrywczo – również dla zaprawionej w bojach mamy. Jedno zdanie z jego wpisu zapamiętam do końca życia, wszak tak oddaje kobiece doświadczenie „mężczyźni nie chorują na grypę. Oni walczą o życie!”.

blogi---fathersday

Tata na medal

Nie zawsze jest tatą na medal, choć ma takie aspiracje. Fan rodzicielstwa bliskości, który na blogu dzieli się skrawkami swoich przemyśleń i doświadczeń. Nawrócony feminista, nonkonformista, mówi jak jest, choć wcale nie przypomina (całe szczęście!) osoby, która kojarzy się z tym hasłem.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

blog---tata-na-medal

King Kong i Ojciec Karmiący

Ojciec Karmiący to blogowy weteran. Mądry i silny, bo wzmacnia go codzienność z chorym synem. Dojrzały facet z toną przemyśleń, które po prostu dobrze się czyta. W swoich wywodach bywa niezmiennie przekonujący. Najbardziej lubimy ten kawałek: „Bycie ojcem jest fajne”. W tym blogu to widać!

blogi---king-kong

Blog Ojciec

Aktualne wydarzenia, nowinki – potrafi rozebrać na czynniki pierwsze i w przejrzysty sposób przedstawić swój punkt widzenia. Podpowiada, jak być wystarczająco dobrym rodzicem i jak w zalewie dobrych rad nie zwariować wybierając to, co dla ciebie najlepsze. Nieustraszony aktywista wśród ojcowskich blogerów. Jeden z tych, o których zawsze jest głośno.

blogi---blog-ojciec

Lifenotes

Słowem – miejscówka pełna naturalnych, rodzinnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Fotograficzny majstersztyk, przeplatany opisami prosto z życia – to swoisty obrazowo-literacki reportaż, stworzony przez „amatora”, przy czym w przypadku tego właśnie bloga „amatorszczyzna” jest wielką zaletą. Blog Roku 2013. Trzeba go zobaczyć.

blogi---lifenotes

Zuch

Zuch rysuje, pisze i realizuje swoje marzenia. W swoim życiu ma kilka wcieleń, jest mężem, tatą, grafikiem, blogerem, miłośnikiem kawy, yerby, projektowania nocami oraz Pink Floyd. Nieraz odkrywał przed czytelnikami oblicze niestrudzonego, domowego kucharza. To jeden z tych blogerów, którzy w sieci istnieją od lat. I nigdy się nie nudzą.

blogi---zuch

Totentato

Uważny demaskator rodzinnej rzeczywistości. W krótkim dialogu z dzieckiem potrafi zawrzeć cały sens istnienia Wszechświata. Kochający tata, który czujne ma ucho, bo słyszy wszystko to, co w dziecięcych głowach najistotniejsze. I najbardziej rozczulające. Do poczytania na wieczór – dla relaksu i odprężenia, po ciężkim dniu rodzicielskiej harówy.

blogi---to-ten-tato

Pola do popisu

Człowiek od szortów, w sensie – shortów, czyli krótkich, zabawnych historyjek z życia wziętych. Czasem bywa szorstki, to jednak tylko taka męska przygrywka. W rzeczywistości to niezwykle czuły tata, który w kontakcie ze swoją córka stara się po prostu nie wypaść z ringu.

blogi---pole-do-popisu

Tatawpracy

Jak to jest być pracującym rodzicem i godzić obowiązki domowe z tymi zawodowymi? To pytanie zadaje sobie coraz więcej mam, ale również ojców, którzy chcą być ojcami obecnymi w życiu swoich dzieci. Kamil, autor bloga „Tata w Pracy” ma w tym wieloletnie doświadczenie, wszak jako ojciec dorastającej dwójki spędził lata wprawiając się w swoją rolę. Całe szczęście, przez te lata nie stracił swojego humoru i wciąż bawi mocnymi tekstami, w których potrafi porównać dwójkę schorowanych dzieci do pakietu Kempa plus Niesiołowski.

blogi-tatawpracy

Rodzinne porachunki

Dominik jest tatą dwójki dzieci, na co dzień zajmuje się finansami przedsiębiorstw. Jego blog to skarbnica wiedzy o finansach… domowych. Jeśli nie wiesz, ile kosztuje utrzymanie dziecka – zajrzyj na bloga. Dominik pokazuje, że tak naprawdę nie liczy się to, ile zarabiasz. Najważniejsze, ile zostaje ci w portfelu pod koniec miesiąca.

Wychowanie w duchu prostoty
Jak zrozumieć małe dziecko
Rozwój seksualny dzieci

blogi---rodzinne-porachunki

Foto: flikr.com/lostcontrol

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

2 odpowiedzi na “10 najlepszych blogów pisanych przez ojców”

Bardzo fajny artykuł. Musimy nadawać barw temu codziennemu życiu.
My prawdziwi ojcowie wiemy ile znaczy nasza obecność w życiu dzieci.
Musimy pokazać troszkę życia tez naszym ,,małym terrorystom” wymuszają czasami na nas a my się łapiemy na tym.
Nikt tak jak One nie potrafi być szczerym i kochać bezinteresownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *