Kategorie
Rodzina

10 pomysłów na choinki domowej roboty

Boże Narodzenie coraz bliżej. Powoli zaczynają nas pochłaniać przygotowania do wieczoru wigilijnego, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, zaczynamy dekorować dom. Jeśli to pierwsze święta dla waszego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować i dotykać wszystkiego, co ma w zasięgu ręki, warto rozważyć rezygnację z tradycyjnej choinki na rzecz choinki DIY.

1. Choinka z girlandy

Girlandę z dziecięcego pokoju zawieszamy na ścianie i formujemy w kształt choinki. Prawda, że jest piękna?

  • choinka12

demilked.uuuploads.com

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

2. Choinka tekstylna

Bazą jest tkanina z choinką (Ikea). Stworzenie takiego obrazu można zlecić także w firmach drukujących fotografie. Dodatki zależą od naszej własnej inwencji. Polecamy kawałki filcu, wełny, kordonek, mulinę.

  • choinka1

Zobacz: ohhappyday.com

3. Moc światła

Potrzebujemy: przestrzeni na ścianie i kilku zestawów lampek LED. Ich ilość jest uzależniona od wielkości choinki, którą chcemy stworzyć. Lampki przyczepiamy tylko na wierzchołkach choinki, montując je na przybitych gwoździkach lub przyklejając mocną bezbarwną taśmą.

  • choinka8

Zobacz: amerrymishapblog.com

4. Choinka z desek

Ta choinka wymaga zaangażowania domowego stolarza. Efekt wart jest włożonej pracy!

  • choinka11

Zobacz: babble.com

5. Choinka z patyczków

Do ściany przyklejamy patyczki tworząc kształt choinki. Gałązki dekorujemy bombkami lub innymi ozdobami. Na takiej choince też możemy powiesić światełka.

  • choinka10

Zobacz: stupic.com

6. Wersja minimalistyczna

Na ścianie pomalowanej na ciemny kolor naklejamy taśmę malarską o dowolnej szerokości, tworząc wzór choinki. Minimalistyczne dekoracje – kolorowe koraliki zawieszone na kordonku na dole drzewka – dodają mu uroku.

  • choinka4

Zobacz: blog.bettinaholst.dk

7. Choinka kredą malowana

To zadanie dla artysty. Piękny wzór drzewka świątecznego namalowany na czarnej ścianie białą kredą wygląda oryginalnie. Fanom koloru polecamy malowanie kolorową kredą.

  • choinka5

Zobacz: aleggup.com

8. Narysowana choinka

Choinka składa się z kilku arkuszy papieru, na których rysujemy choinkę i przyklejamy do ściany. Drzewko możemy dekorować według własnego pomysłu, tworząc ozdoby z kolorowego papieru, przyklejając naklejki lub kartki świąteczne.

  • choinka2

Zobacz: caravanshoppe.com

9. Choinka ze sklejki

Ten projekt także wymaga zaangażowania stolarza. Jeżeli jesteśmy na siłach, możemy wykonać go domowym sposobem. Wydaje się, że ta choinka wcale nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Jest wystarczająco estetyczna sama w sobie!

  • choinka13

Zobacz: blushandjelly.com

10. Choinka z bibuły

Choinka jest wykonana z bibuły (potrzebujemy ok. 30 arkuszy na 6 m2 choinki), a jej podstawą jest wzór wycięty ze styropianu. Możemy przyklejać poszczególne grzebyki z bibuły także na innych powierzchniach, np. płytach PCV. Z pewnością praca nad choinką wymaga wiele pracy i czasu, ale efekt robi wrażenie.

  • choinka9

Zobacz: curbly.com

Foto: flikr.com/paperpariah

Prezenty od NATULI

Najpiękniejsze książki na święta od wydawnictwa Natuli. Dla dzieci i rodziców.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.