| 10 pomysłów na choinki domowej roboty

10 pomysłów na choinki domowej roboty

Boże Narodzenie coraz bliżej. Powoli zaczynają nas pochłaniać przygotowania do wieczoru wigilijnego, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, zaczynamy dekorować dom. Jeśli to pierwsze święta dla waszego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować i dotykać wszystkiego, co ma w zasięgu ręki, warto rozważyć rezygnację z tradycyjnej choinki na rzecz choinki DIY.

1. Choinka z girlandy

Girlandę z dziecięcego pokoju zawieszamy na ścianie i formujemy w kształt choinki. Prawda, że jest piękna?

demilked.uuuploads.com

2. Choinka tekstylna

Bazą jest tkanina z choinką (Ikea). Stworzenie takiego obrazu można zlecić także w firmach drukujących fotografie. Dodatki zależą od naszej własnej inwencji. Polecamy kawałki filcu, wełny, kordonek, mulinę.

Zobacz: ohhappyday.com

Najlepsze książki dla dzieci i rodziców - księgarnia Natuli.pl

3. Moc światła

Potrzebujemy: przestrzeni na ścianie i kilku zestawów lampek LED. Ich ilość jest uzależniona od wielkości choinki, którą chcemy stworzyć. Lampki przyczepiamy tylko na wierzchołkach choinki, montując je na przybitych gwoździkach lub przyklejając mocną bezbarwną taśmą.

Zobacz: amerrymishapblog.com

4. Choinka z desek

Ta choinka wymaga zaangażowania domowego stolarza. Efekt wart jest włożonej pracy!

Zobacz: babble.com

5. Choinka z patyczków

Do ściany przyklejamy patyczki tworząc kształt choinki. Gałązki dekorujemy bombkami lub innymi ozdobami. Na takiej choince też możemy powiesić światełka.

Zobacz: stupic.com

6. Wersja minimalistyczna

Na ścianie pomalowanej na ciemny kolor naklejamy taśmę malarską o dowolnej szerokości, tworząc wzór choinki. Minimalistyczne dekoracje – kolorowe koraliki zawieszone na kordonku na dole drzewka – dodają mu uroku.

Zobacz: blog.bettinaholst.dk

7. Choinka kredą malowana

To zadanie dla artysty. Piękny wzór drzewka świątecznego namalowany na czarnej ścianie białą kredą wygląda oryginalnie. Fanom koloru polecamy malowanie kolorową kredą.

Zobacz: aleggup.com

8. Narysowana choinka

Choinka składa się z kilku arkuszy papieru, na których rysujemy choinkę i przyklejamy do ściany. Drzewko możemy dekorować według własnego pomysłu, tworząc ozdoby z kolorowego papieru, przyklejając naklejki lub kartki świąteczne.

Zobacz: caravanshoppe.com

9. Choinka ze sklejki

Ten projekt także wymaga zaangażowania stolarza. Jeżeli jesteśmy na siłach, możemy wykonać go domowym sposobem. Wydaje się, że ta choinka wcale nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Jest wystarczająco estetyczna sama w sobie!

Zobacz: blushandjelly.com

10. Choinka z bibuły

Choinka jest wykonana z bibuły (potrzebujemy ok. 30 arkuszy na 6 m2 choinki), a jej podstawą jest wzór wycięty ze styropianu. Możemy przyklejać poszczególne grzebyki z bibuły także na innych powierzchniach, np. płytach PCV. Z pewnością praca nad choinką wymaga wiele pracy i czasu, ale efekt robi wrażenie.

Zobacz: curbly.com

Foto: flikr.com/paperpariah


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Parentyfikacja. O dramacie dzielnych dzieci

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Juul na poniedziałek, cz. 85 – Przychodzi taki czas, kiedy rodzic powinien odpuścić

Przejdz do: