Kategorie
Ciąża i narodziny Intuicja i wsparcie

10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

Odbudowanie zaufania do własnego ciała i umiejętność zawierzenia sobie i swojej intuicji to jeden z ważnych aspektów, które mogą pomóc przygotować się do porodu. Niezastąpione są tu odpowiednie afirmacje, czyli krótkie zdania o pozytywnym przesłaniu. Im częściej są powtarzane, tym lepiej działają.

Odbudowanie zaufania do własnego ciała i umiejętność zawierzenia sobie i swojej intuicji to jeden z ważnych aspektów, które mogą pomóc przygotować się do porodu. Niezastąpione są tu odpowiednie afirmacje, czyli krótkie zdania o pozytywnym przesłaniu. Im częściej są powtarzane, tym lepiej działają.

Na co dzień jesteśmy zabiegani, przemęczeni i zestresowani – często za sprawą naszych własnych myśli. Aby zredukować poziom stresu i poczuć przyjemne odprężenie, powtarzaj afirmacje na głos raz dziennie przez okres miesiąca.

Warto jeszcze przeczytać:


10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży:

1. Ze spokojem i wdzięcznością obserwuję moje zmieniające się ciało.

Mam wspaniałe ciało, które z wdziękiem tworzy przestrzeń i zapewnia pokarm mojemu dziecku. Doceniam zmiany, które zachodzą we mnie – fizycznie i psychicznie. Rozumiem, że jestem w procesie przygotowywania się do bycia mamą. Każdy dzień tego procesu traktuję jak dar.

2. Pozwalam sobie cieszyć się ciążą i jej objawami.

Moja radość jest przejawem mojej miłości. Daje sobie prawo do śmiechu i dobrej zabawy, gdy mam na nie ochotę.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

3. Z miłością myślę o moim dziecku.

Wiem, że jestem dobrą mamą. Każdego dnia dbam o rozwój mojego dziecka, otaczam je miłością, radością i spokojem.

4. Wybieram zdrowe i dobre dla mnie oraz mojego dziecka posiłki.

Z uwagą komponuję dietę bogatą w składniki odżywcze i pełnowartościowe pożywienie. Wiem, że potrafię odżywiać się smacznie i zdrowo. Moje wspaniałe ciało przekazuje wszystkie niezbędne substancje mojemu dziecku. Mogę czuć się spokojna i bezpieczna.

5. Wierzę, że już niebawem moje dziecko będzie bezpiecznie spać w moich ramionach.

Ciążę traktuję jak czas rozwoju i zmiany. Ze spokojem myślę o porodzie. Moje ciało i moja miłość do dziecka i do samej siebie dojrzewają i rosną.

6. Jestem spokojna.

Zachowanie spokoju i poczucie relaksu jest teraz moim priorytetem. Świadomie otaczam się spokojnymi ludźmi. Z łatwością ograniczam kontakty z osobami, których nastawienie mi nie służy. Pozwalam sobie wybierać osoby odpowiednie do towarzyszenia mi w czasie ciąży, porodu i połogu.

7. Doceniam samą siebie.

Wiem, że czasem miewam gorsze chwile i toczę wewnętrzne spory, ale wiem też, że jestem silną kobietą. Dam sobie radę. Już teraz daję sobie radę. Jestem dobra dla siebie i dla mojego dziecka.

8. Słucham własnych emocji.

Daję sobie prawo do odczuwania i wyrażania własnych emocji. Rozumiem, że emocje są ważną informacją i jestem gotowa aktywnie z niej korzystać. Jednocześnie wybieram, że ważne decyzje chcę podejmować w spokoju. Wiem, że odczuwanie spokoju na tym etapie życia jest dla mnie dobre i zdrowe. Pozwalam sobie na czerpanie wiedzy z emocji i świadome pozostawanie w odprężeniu.

9. Jestem dobrą mamą.

Dzisiaj, teraz, w tej chwili jestem dobrą mamą. Dzień wczorajszy już minął, jutrzejszy jeszcze nie nastał, a ja teraz najlepiej jak potrafię dbam o dziecko, które noszę pod sercem. Właśnie teraz wysyłam mojemu dziecku ciepłe myśli pełne spokoju i miłości.

Poród naturalny
34 PLN
Cesarskie cięcie
35 PLN

Zdrowie po ciąży
32,55 PLN

10. Pozwalam sobie na radość i wdzięczność.

Wybieram, że chcę czuć miłość, spokój i odprężenie. Daję sobie prawo do aktywnego poszukiwania tego stanu i rzeczy, ludzi, książek, które ten stan we mnie potęgują. Mam prawo czuć się dobrze. Wiem, że spokój, który czuję, jest też spokojem dla mojego dziecka. Pozwalam sobie cieszyć się i relaksować.

Więcej pozytywnych afirmacji na czas ciąży i porodu dostępnych jest na stronie programu do autohipnozy “Cud Narodzin” i w książce “Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży”.

Autor/ka: Karolina Piotrowska

Psycholog, seksuolog. Autorka książek "Rozwój seksualny dzieci", "Błogosławiony stan umysłu" oraz programu "Cud Narodzin". Pracuje z rodzicami w ramach spotkań indywidualnych, warsztatów i grup wsparcia. Prywatnie mama dwóch chłopców.


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *