Kategorie
Polecamy

5 wskazówek, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dziecka

Ubezpieczenie dziecka to produkt, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Na polskim rynku szereg Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje możliwość zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Propozycje mogą się między sobą różnić. Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie dziecka powinno obejmować jak najszerszą kategorię urazów, które mogą się mu przytrafić. Warto sprawdzić, które urazy objęte są ubezpieczeniem, czyli jak szeroki jest jego zakres. Czy obejmuje ono często występujące drobne urazy  (złamania, zwichnięcia) czy tylko poważne skutki wypadków?

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Lokalizacje, w których ubezpieczenie jest aktywne

Równie istotną kwestią jest to, czy ubezpieczenie działa na całym świecie i przez cała dobę. Może się bowiem zdarzyć, że dziecko będzie przebywało za granicą i tam ulegnie wypadkowi. Na szczęście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów, wiele towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia wypłatę świadczenia z ubezpieczenia także za zdarzenia wynikłe poza terytorium Polski. Zwiedzanie Rzymu, narty w Austrii? Bez względu na lokalizację, w której dziecko uległo wypadkowi, będzie mu przysługiwało odszkodowanie.

Termin wypłaty świadczenia z ubezpieczenia

Kolejną z kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie dla dziecka, jest termin wypłaty świadczenia. Odszkodowanie za złamanie, zwichnięcie lub inny uraz powinno być wypłacone zgodnie z przepisami w ciągu 30 dni od dnia złożenia zawiadomienia o zdarzeniu. W innej sytuacji Towarzystwo ma obowiązek naprawienia szkody i może to zrobić np. przez zapłatę odsetek za zwłokę, 30 dni to jednak termin maksymalny. Im szybciej takie świadczenie zostanie wypłacone, tym lepiej. Wtedy zapewni ono realną pomoc, ponieważ jako opiekunowie dziecka ponosimy szereg kosztów tuż po wystąpieniu urazu u dziecka. Pieniądze wypłacone wówczas w ramach ubezpieczenia zapewnią nam i jemu odpowiedni poziom komfortu. Dlatego warto zwrócić uwagę na opinie klientów na temat terminu wypłaty odszkodowania przez danego ubezpieczyciela.

Limity wypłat w ramach ubezpieczenia

Ubezpieczenie dziecka powinno zapewniać możliwość wypłaty odszkodowania w każdej z wymienionych w jego zakresie sytuacji. W takim ubezpieczeniu, jeśli w trakcie jego trwania wystąpi kilka zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową (jak np. złamanie lub skręcenie), za wszystkie z nich zostanie wypłacone odszkodowanie w ramach określonego limitu.

Dodatkowe wsparcie w ramach pakietów ubezpieczeniowych

Dobrze, jeżeli ubezpieczenie dziecka zapewnia także szereg dodatkowych świadczeń obok odszkodowania za uraz. Dzięki takim pakietom możliwy jest bardzo szybki powrót dziecka do zdrowia i normalnego funkcjonowania wśród rówieśników.

Dokładna analiza oferty ubezpieczeniowej pomoże dobrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające potrzebom

Dzięki dokładnej analizie ogólnych warunków ubezpieczenia i konkretnej oferty możemy wybrać najlepsze ubezpieczenie naszego dziecka. Warto o tym pamiętać, zanim podpiszemy umowę z wybranym przez nas ubezpieczycielem. Bardzo ciekawą ofertę, jeśli chodzi o ubezpieczenie dziecka, ma Nationale-Nederlanden TU S.A. Szeroki zakres ubezpieczenia obejmujący większość urazów, ochrona dziecka za granicą i natychmiastowa wypłata odszkodowania to tylko część zalet ubezpieczenia w Nationale-Nederlanden. Szczególną uwagę zwracają tutaj jednak pakiety dodatków. Za dodatkową opłatą możemy bowiem liczyć, w ramach pierwszego z nich, na korepetycje dla dziecka, pozwalające na odrobienie zaległości, domowe wizyty lekarza oraz dostarczenie leków do miejsca zamieszkania. Kolejny z pakietów dostępnych w Nationale-Nederlanden TU S.A. obejmuje z kolei wizyty lekarzy specjalistów (w tym także psychologa), badania (np. RTG, USG), zabiegi ambulatoryjne oraz świadczenia rehabilitacyjne.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Wymieniona umowa ubezpieczenia dostępna jest Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat wymienionej umowy znajdują się w: Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Dziecka Bez przerwy. Wszystkie powyższe dokumenty dostępne są na https://www.nn.pl/dla-ciebie/ubezpieczenie-dziecka.html Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; tel. +48 22 522 71 24, fax +48 22 522 11 11, www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000647311, NIP: 525-26-85-595; Kapitał zakładowy – 28 500 000 zł, wpłacony w całości. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.