Kategorie
Ekowiadomości

6% populacji jest uzależnione od internetu

Spędzamy masę czasu w Internecie. Dla niektórych to praca, dla innych forma rozrywki. Chętnie czytamy artykuły, oglądamy filmiki, śledzimy posty znajomych na Facebooku, robimy zakupy w sieci. 6 procent populacji nie jest jednak w stanie opuścić wirtualnego świata.

Około 420 milionów ludzi cierpi z powodu Internet Addiction (IA), czyli w dużym skrócie – uzależnienia od Internetu. O IA mówi się jeszcze niewiele, ale nazywa się je „zaburzeniem troski” i zalicza do grupy zaburzeń nerwowych oraz chorób psychicznych takich depresja. To problem, który za kilka, a może kilkanaście lat może stać się globalnym, dlatego już teraz naukowcy szukają rozwiązania i odpowiedniej terapii.

Badania wykazały, że częstość występowania uzależnienia od Internetu różni się w zależności od rejonu świata. Przykładowo, w północnej i zachodniej Europie uzależnionych jest niewielu (2,6%) w porównaniu z Bliskim Wschodem – tam odsetek ten wynosi aż 10.9%. W badaniu naukowcy z Uniwersytetu w Honkongu wzięli pod uwagę dane zebrane od ponad 89.000 osób w 31 krajach. Badacze zwracają szczególną uwagę na czynniki związane z większą częstością występowania uzależnienia od Internetu i opisują wpływ tego uzależnienia na jakość życia tych osób.

Źródło: delhidailynews.com; online.liebertpub.com
Foto: flikr.com/european_parliament

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.