Kategorie
Rodzina

6 prezentowych pewniaków dla spóźnialskich

Wprawdzie przezorny Mikołaj zapewne przygotował już prezenty, jeśli jednak jakiś jego pomocnik w natłoku przedświątecznych obowiązków nie zdążył nic kupić – polecamy nasz wybór sprawdzonych prezentów. To zabawki, które wywołają uśmiech dziecka nie tylko pod choinką, ale będą sprawiać radość jeszcze długo po Świętach

[santa]
Wprawdzie przezorny Mikołaj zapewne przygotował już prezenty, jeśli jednak jakiś jego pomocnik w natłoku przedświątecznych obowiązków nie zdążył nic kupić – polecamy nasz wybór sprawdzonych prezentów. To zabawki, które wywołają uśmiech dziecka nie tylko pod choinką, ale będą sprawiać radość jeszcze długo po Świętach.

1. Drewniany domek dla lalek lub parking dla samochodów

Domek wbrew pozorom nie jest prezentem tylko dla dziewczynki – równie dobrze może to być wielki sklep czy garaż dla aut. Domek można umeblować według własnego pomysłu, samodzielnie stworzyć kolorowe dekoracje, pomalować niektóre elementy farbami. Odtwarzanie w nim znanych codziennych czynności rozwija u dziecka zdolności organizacyjne i uczy odnajdywania się w rolach rodzinnych i społecznych.


2. Jeździk na kółkach

Pierwszy jeździk to duży krok w stronę samodzielności dziecka. Doskonały prezent dla roczniaka. Jeździk godny polecenia to taki, który jest wykonany z najwyższej klasy drewna i malowany ekologicznymi farbami. Taki “pojazd” jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Sklepy oferują całą gamę jeździków, na pewno wybierzemy odpowiedni, kierując się np. zainteresowaniami malca. Są wielofunkcyjne – można na nich jeździć, pchać je, ciągnąć.

3. Klocki drewniane

Zabawka wszechczasów! Klocki są wielofunkcyjne: mogą służyć jako puzzle lub stanowić budulec do tworzenia fantazyjnych budowli wszelkiego rodzaju. Kolorowe klocki, często z liczbami i literami, powinny być wykonane z najwyższej jakości drewna. Mogą mieć różne rozmiary i kształty. Przed zakupem sprawdźmy, czy są malowane farbami ekologicznymi, które posiadają atesty PZHiZ.

4. Instrumenty muzyczne

Bębenek, flet, harmonijka, mała gitara – to instrumenty muzyczne, które zainteresują dziecko w każdym wieku. Muzykowanie znakomicie wpływa na rozwój dzieci, ich  zdolności manualne, kształtuje kreatywność. Zabawki powinny być wykonane z materiałów bezpiecznych dla dziecka.

5. Zabawki z papieru i kartonu

To prosta, tania i ekologiczna alternatywa dla plastikowych zabawek. Możemy wybierać między małymi  zabawkami z tektury do samodzielnego złożenia przez dziecko, a tymi całkiem sporymi – np. domkiem czy rakietą. Zabawki tego typu rozwijają kreatywność, ćwiczą sprawność małych rączek, zapewniają zajęcie na wiele godzin.

6. Gry

Wybór jest ogromny: gry zręcznościowe, planszowe, edukacyjne, kooperacyjne, czy popularne domino i memo. Bawią, pobudzają wyobraźnię, ćwiczą logiczne myślenie, stymulują motorykę, rozwijają zmysły, uczą współpracy. Stanowią też znakomitą okazję do spędzania czasu w rodzinnym gronie! Gra będzie świetnym prezentem już dla trzylatka.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.