Kategorie
Rodzina

Ozdoby świąteczne, cz.6. Śnieżne kule

[santa]

Wyglądają zjawiskowo i cieszą dziecięce oczy. Wciąż zachęcają do potrząsania. Śnieżne kule, bo o nich mowa, można wykonać z materiałów, które zapewne macie w domu.

Wystarczą:

  • plastelina,
  • nieduży słoiczek z zakrętką,
  • brokat,
  • klej.

Z plasteliny ulepcie aniołka, bałwanka, mikołaja – co tylko podpowie wam wyobraźnia – i umocujcie swoje dzieło na pokrywce od słoika, używając kleju nierozpuszczalnego w wodzie. Do słoika nalejcie wody i wsypcie brokatowy „śnieg”. Zakręćcie słoik pokrywką z przyklejoną plastelinową figurką i obróćcie.
Wyjątkowa, brokatowa kula gotowa!

Autor/ka: Marta Grzybek

Konsultant medyczny, biotechnolog, doświadczony wykładowca, specjalista żywienia w Akademii Żywienia Naturalnego „Sattwa” oraz w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Propagatorka świadomego i zdrowego trybu życia, hołduje idei Slow Foods. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu makrobiotyki, kuchni pięcioprzemianowej i dietetyki TCM. Jest certyfikowaną terapeutką metody R.E.S.E.T. oraz moderatorką ogólnopolskiego projektu Zdrowy Przedszkolak. Pasjonatka dobrej sztuki kulinarnej. Autorka bloga kulinarnego- www.kuchnianaturalna.blogspot.com. Stworzyła program wspólnych eko-zakupów tzw. Good Choice oraz Wrocławską Kooperatywę Spożywczą. Współpracuje z kilkoma portalami o tematyce zdrowotnej, pisząc artykuły dotyczące zdrowego odżywiania. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla specjalistów oraz osób zainteresowanych tematem żywienia człowieka zdrowego i chorego, prowadzi również warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych w ramach swojego autorskiego programu. W wolnej chwili fotografuje: www.martagrzybek.selia.pl. Prywatnie mama 6-letniej Poli, kreatywnej i wesołej dziewczynki, która inspiruje i motywuje każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.