Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

9 zabaw i zabawek na plażę

Plaża to miejsce, które stwarza mnóstwo możliwości do zabawy. Już sam piasek i woda są dla dzieci ogromną atrakcją! Zebraliśmy kilka pomysłów na zabawy i zabawki na plaży.

9 zabaw plażowych dla dzieci

 1. Wakacyjny kolaż

Nadmorski krajobraz obfituje w skarby. W drodze na plażę i podczas pobytu na niej szukajcie wodorostów, patyków, muszelek i kamieni, z których na mokrym piasku stworzycie kolaż.

2. Poszukiwacze skarbów

Patykiem zakreślamy przestrzeń na plaży, na której jedna osoba zakopuje foremkę, a zadaniem drugiej jest ją odnaleźć.

3. Szumiące muszle

Wspólnie poszukajcie różnej wielkości muszli. Znajdźcie te, które szumią. Podczas zabawy stwórzcie własną bajkę o tym, dlaczego szum został zamknięty w muszelkach.

4. Latający dywan

Dziecko siada na dużym ręczniku, a rodzice ciągną je na nim lub bujają jak w hamaku.

5. Tropy

Szukajcie nieznanych śladów i zostawiajcie swoje. Możecie chodzić z dzieckiem na zmianę po własnych śladach.

6. Plażowe wyścigi

Zbieramy kilka patyków, które następnie wbijamy w piasek w odległościach ok. 60 cm od siebie. W ten sposób powstanie slalom. Zadanie wybierzecie sami: omijanie patyków, skakanie na jednej nodze, przejście na czworakach, kopanie piłki…

7. Wodny berek

Dzieci nabierają wody do foremek. Następnie biegają je opróżnić do ustawionych w rzędzie wiaderek.

8. Plażowa kuchnia

Z mokrego piasku usypujemy górkę, która na czas zabawy zmieni się w kuchenkę. Na jej wierzchu rysujemy dwa kółka – palniki. Do małych wiaderek wrzucamy składniki zupy znalezione na plaży. Ugotowaną zupę przelewamy do foremek.

9. Zdążyć przed falą

Do tej zabawy potrzebujemy patyka i fragmentu plaży, który jest obmywany przez morskie fale. Na mokrym piasku jedna osoba rysuje ustalony wcześniej znak, kształt, literę albo cały wyraz. Zadanie polega na tym, by wykonać rysunek, zanim fala zdąży go zmyć. Liczą się precyzja i szybkość.

9 zabawek na plażę

Planując zabawy na plaży warto zabrać ze sobą także kilka zabawek do piasku i wody. Plażowanie z nimi będzie bezpieczne i pełne dobrej zabawy.

Wózek-wagonik

Przypadnie do gusty małym dzieciom, które uwielbiają wszelkiego rodzaju pojazdy z kołami, do których mogą schować ulubione zabawki. Wózek mogą pchać lub ciągnąć, pokonując piaszczyste wzniesienia.

zabawki1

10 % na hasło „dziecisawazne” ( rabat ważny do 17 lipca)

Silikonowe wiaderko

Lekkie, zwijane silikonowe wiaderko, które można zabrać ze sobą wszędzie. Do przenoszenia piasku i wody, do robienia babek i gromadzenia skarbów.

zabawki4

Garnuszek do piasku

To propozycja dla najmłodszych dzieci, które lubią budować babki z piasku, przelewać wodę z foremki do foremki i przygotowywać piaskowe potrawy dla rodziców i rodzeństwa.

zabawki3

5% na cały asortyment sklepu edukatorek.pl na hasło „dziecisawazne” i darmowa wysyłka od 150 zł

Gra Złap rybkę

Gra zręcznościowa, która spodoba się wszystkim przedszkolakom. Polega na łapaniu morskich żyjątek za pomocą chwytaka – kraba. Zabawką tą dziecko może się bawić gdzie tylko zechce: w wannie, na plaży czy na basenie.

zabawki6

5% na cały asortyment sklepu edukatorek.pl na hasło „dziecisawazne” i darmowa wysyłka od 150 zł

Foremki na lody

Otwórz swoją własną budkę z lodami na plaży! Kolorowy, duży zestaw, którym może bawić się kilkoro dzieci, to must have każdego wyjazdu wakacyjnego.

zabawki5
  • Sklep: patatoy.pl
  • Cena: 19,90 zł

Namiot indiański

Namiot może być używany w ogrodzie, w domu i na plaży. Jest łatwy i szybki w montażu, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Daje schronienie przed upałem.

zabawki9
  • Sklep: patatoy.pl
  • Cena: 351 zł

Samochód-wywrotka

Samochód pokona wszelkie plażowe trudności – kamienie, patyki i suchy piasek. Dziecko może w nim przewozić materiały do budowy zamku lub ulubionego misia.

zabawki8

Wiaderko z pompką

Tradycyjna zabawka w nowej odsłonie. Do wiaderka przymocowano pompkę do przelewania wody, która szczególnie zainteresuje najmłodszych plażowiczów. W zestawie także łopatka, sitko i foremka.

zabawki2

Zestaw trzech zwierzątek

To propozycja dla najmłodszych plażowiczów. W zestawie znajdują się trzy zwierzątka: kaczka, rybka i żaba, którymi dziecko może bawić się w wodzie i piasku. Ekologiczne zabawki mogą być również używane jako gryzaki.

zabawki7
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.