Kategorie
Rodzina

9 zabawek odkrywcy przyrody

Dzieci uwielbiają obserwować przyrodę. Podczas spaceru po lesie, łące, parku potrafią godzinami przyglądać się mrowisku, małym ptaszkom czy motylom. Zebraliśmy kilka zabawek, które mogą uatrakcyjnić spacer dziecka. Oto 8 zabawek dla małego obserwatora i badacza przyrody.

zabawki

1. Lupa

To zabawka, która rośnie z dzieckiem. Dzięki niej maluch może dokładnie przyjrzeć się pająkowi, obejrzeć mlecz, źdźbła trawy i szyszkę. Jest poręczna, występuje w ciekawych kształtach i wielkościach.

lupa
PlanToys

2. Pojemnik na owady

Niewielkie rozmiary sprawiają, że pojemnik można mieć zawsze ze sobą. Po wpuszczeniu do pojemnika np. owada, można go dokładnie obejrzeć dzięki lupom z góry lub z przodu. Pojemnik jest bezpieczny dla owadów, ponieważ posiada otwory wentylacyjne.

pojemnik-na-owady
Navir

3. Lornetka

Można dzięki niej wypatrzeć niesamowite rzeczy! Must have każdego szanującego się odkrywcy przyrody:) Zabawka warta inwestycji – przydaje się przez całe lata.

lornetka

4. Kompas

Geografią dzieci zaczynają interesować się zwykle w wieku wczesnoszkolnym. To dobry moment, by kupić pierwszy atlas, globus i kompas. Dzięki niemu dzieci poznają kierunki świata, nabywają zdolności orientacji w terenie.

kompas
Haba

5. Taczka ogrodowa

To narzędzie każdego miłośnika przyrody. Pomocna w ogrodzie, podczas ważnej obserwacji na łące, idealna do przewożenia cennych zdobyczy (muszli, szyszek, kasztanów). Jest drewniana, wykonana  z wysokiej jakości drewna.

taczka
Woodyland

6. Siatka na owady

Dorośli mogą być zaskoczeni, do jakich celów dzieci mogą używać siatki. Moja córka wyławia z jej pomocą robaki z basenu, przesypuje piasek w piaskownicy i oczywiście łapie, nie tylko owady. Siatka jest zamocowana na bambusowym kiju.

siatka
Small Foot

7. Scyzoryk

Z zabawki mogą korzystać starsze dzieci, tylko pod nadzorem dorosłych. Każdy chłopiec marzy o tym, by mieć własny dorosły scyzoryk, taki jak ma tata i dziadek. Wyprawa z prawdziwym scyzorykiem nabiera zupełnie innego znaczenia!

scyzoryk
Haba

8. Latarka

Praktyczny gadżet, którego nie może zabraknąć w plecaku odkrywcy przyrody. Odkrywanie tajników przyrody nocą – to dopiero przygoda! Choć na rynku są dostępne latarki przeznaczone specjalnie dla dzieci, można zastanowić się nad kupnem bardziej profesjonalnej, ledowej. Warto wybrać latarkę niewielkich rozmiarów, by idealnie dopasowała się do ręki dziecka. Fajnym pomysłem są latarki, które można zakładać na głowę, wtedy wolne ręce mogą zająć się zabawą.

latarka

9. Domek dla motyli

Można kupić gotowy, ale można poprosić tatę lub dziadka, by podobny wykonali wspólnie z dzieckiem. Motyle mogą schronić się w domku podczas trudnego dla nich okresu hibernacji (zimą, ale i podczas upałów latem). Domek daje motylom bezpieczne schronienie, jednocześnie zdobi i ożywia ogródek. A dzieci mogą doglądać swoich podopiecznych.

domek-dla-motyli
Pikinini

Nie zapominajmy o książkach, które także wprowadzają dziecko w świat przyrody, choć w nieco inny sposób niż proponowane zabawki i przedmioty. Dzięki książkom dziecko zdobywa cenną wiedzę teoretyczną, poznaje wiele ciekawostek, które może weryfikować w terenie. Warto zainwestować w zielnik – przybliży poszczególne gatunki roślin.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “9 zabawek odkrywcy przyrody”

A czemu prosić tylko tatę lub dziadka do zbudowania domku dla motyli? To mamy, babci cioci już nie prosimy? Myślałam, że strona Dzieci są Ważne nie powtarza stereotypów z podziałem ról? Jako 7latka budowałam konie z drewna na których potem „jeździłam w dalekie wyprawy”, jako dorosła osoba odnowiłam sobie stare meble na nowe mieszkanie. Mój mąż jego brat i ich ojciec nie znoszą majsterkowania, zresztą mój ojciec też nie, wiec budki dla motyli nie zrobią, a ja i owszem.

Mnie również od razu się włączyła uwaga właśnie w tym stylu. NIE TYLKO chłopcy marzą o scyzoryku I NIE TYLKO dziadkowie oraz ojcowie posługują się narzędziami. Dodatkowo, jest różnica między podglądaniem świata roślin i zwierząt a zdobywaniem wiedzy o nim, połączonym z uczeniem się szacunku do niego. Siatka czy pudełko na owady uczą, że zwierzęta, niezależnie od ich rozmiaru, można traktować przedmiotowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.