Kategorie
Polecamy

Angielski dla dzieci – kiedy zdecydować się na dodatkowe lekcje

Angielski dla dzieci to od wielu lat standard – nie tylko w szkole, ale także w przedszkolu. Rodzice bardzo często wybierają dodatkowe lekcje, aby wspomóc swoje pociechy w edukacji. Nie ma w tym nic dziwnego – wiele maluchów potrzebuje lub chce uczyć się angielskiego także poza szkołą.

Z pewnością zastanawiasz się, kiedy zdecydować się na dodatkowe lekcje. Czy angielski dla dzieci w szkole nie wystarczy? Jest sporo powodów, dla których można zapisać maluchy do szkoły językowej, aby tam szlifowały swoje umiejętności. Na szczęście jest także sporo ofert na rynku – a wiele z nich jest naprawdę interesująca. Na szczególną uwagę zasługują takie placówki, które uczą przez zabawę (to dość innowacyjne podejście, zakładające – słusznie – że dzieci lepiej uczą się w sytuacji bezstresowej). Jeżeli chcesz, aby Twój maluch poznał angielski od native speakera (co będzie miało pozytywny wpływ na jego zdolności językowe) oraz nie kojarzył nauki z przykrym, nudnym obowiązkiem, koniecznie sprawdź ofertę szkoły Novakid. Możesz się w niej zapisać na darmową lekcję próbną, więc nie kupujesz w ciemno!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, kiedy zdecydować się na dodatkowy angielski dla dzieci, koniecznie czytaj dalej!

Niegrzeczne Książeczki

Pakiet Niegrzeczne Książeczki

149 PLN
Emocje i granice

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? 

Kiedy zdecydować się na dodatkowy angielski dla dzieci

Choć szkoły i najczęściej przedszkola zapewniają angielski dla dzieci, to zdarza się, że to może nie wystarczyć. W takiej sytuacji dobrze jest się zastanowić, czy nie warto zdecydować się  i zainwestować w dodatkowe lekcje. W jakiej sytuacji podjąć taką decyzję? Podpowiadamy!

  • Słabsze wyniki w nauce – to główny powód, dla którego rodzice decydują się wysłać dzieci na dodatkowe lekcje angielskiego. Jeżeli Twoje dziecko nie może poradzić sobie z materiałem, miało z jakiegoś powodu dłuższą przerwę w nauce i teraz musi nadrobić ten czas lub po prostu nie ma zdolności językowych i potrzebuje większej ilości lekcji, aby opanować materiał – dodatkowy angielski dla dzieci może być dobrym rozwiązaniem.
  • gdy dziecko nudzi się na lekcjach – dodatkowe lekcje to dobry pomysł także wtedy, gdy Twoja pociecha wykazuje duże zdolności językowe, a nauka przychodzi jej naturalnie i bez problemów. W takiej sytuacji dziecko może nudzić się na zwykłych lekcjach w szkole. Jeśli tak się stanie, o wiele lepiej będzie, jeśli zapewnimy mu kolejne wyzwania i możliwość rozwoju.
  • jeżeli dziecko jest nieśmiałe i nie potrafi odnaleźć się w grupie. Wiele dzieci potrzebuje delikatnej zachęty i pokazania, że może odnaleźć się w grupie rówieśników. Niektóre dzieci są jednak na tyle nieśmiałe, że próby nakłonienia ich do zmiany zdania mogą skończyć się dużymi problemami związanymi ze stresem. Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko boi się zajęć grupowych, nie potrafi się na nich odezwać – nie karć go. Lepiej zorganizować dla niego dodatkowe lekcje, na których będzie tylko on i nauczyciel. W takiej sytuacji lektor poświęci mu 100% uwagi, maluch nie będzie się stresował.
  • jeżeli chcesz, aby dziecko mówiło płynniej – niestety na tradycyjnych lekcjach dzieci często nie mogą mówić tak dużo, jakby chciały lub jakby potrzebowały. A nie ma się co oszukiwać – mówienie w przypadku uczenia się języków jest najistotniejsze. Nawet jeśli nie znasz wielu słówek, ale nie boisz się mówić – z pewnością uda Ci się porozumieć! Dlatego dodatkowy angielski dla dzieci jest szansą, aby mówiły one więcej i płynniej.
  • gdy dziecko szykuje się na zagraniczny wyjazd – choć obecnie może być z tym trudniej, to wciąż należy pamiętać, że jeśli nasze dziecko wyjeżdża za granicę (na wymianę, staż, z nami), to warto pomóc mu osiągnąć lepsze wyniki w sposób szybki i efektywny.

Jak widać, angielski dla dzieci to dobry pomysł w wielu sytuacjach. Jeżeli zauważysz potrzebę u swojego dziecka – nie wahaj się! Spróbujcie zapisać się na dodatkowe zajęcia. Jesteśmy pewni, że wyjdzie to maluchom na plus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *