Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Leżaczek, który porusza się dzięki naturalnym ruchom dziecka

Uwalniacze rąk, zabawiacze, umilacze – gdyby przygotować przegląd najnowocześniejszych gadżetów ułatwiających opiekę nad małym dzieckiem, część z nich z pewnością można by zaklasyfikować do tych trzech kategorii. Są też takie, które – pomimo swej prostej konstrukcji i minimalistycznej budowy – łączą wszystkie te trzy funkcje. Do nich właśnie zaliczamy leżaczki dla niemowląt.

bb10

Leżaczki dla niemowląt to świetna, rodzicielska pomoc, o ile używamy ich z rozsądkiem – to znaczy tylko wtedy, gdy jest to konieczne (bo np. chcemy wziąć prysznic i odłożyć na ten czas dziecko w bezpieczne miejsce). Maluch musi mieć bowiem szansę, by potrenować przewracanie się, samodzielne siadanie i raczkowanie, do czego – mimo wszystko – najlepiej nadaje się podłoga. Ale sam leżaczek też ma zbawienne funkcje i wspiera rozwój motoryczny malucha oraz jego zmysł równowagi. Jak to możliwe?

bb2
  • Podczas kołysania dziecka stymulujemy jego błędnik, który szczególnie w pierwszym roku życia ma potężne znacznie dla rozwoju psychomotorycznego dziecka.
  • Dzięki kołysaniu (szczególnie takiemu, które odbywa się z jego własnej inicjatywy) dziecko uczy się własnego ciała.
  • Maluch dzięki kołysaniu odkrywa psychomotoryczne zależności między zmianą pozycji ciała a zmieniającym się otoczeniem
  • Kołysząc, rozwijamy integrację sensoryczną dziecka.
bb3

BabyBjorn spośród wszystkich leżaczków wyróżnia się nie tylko oryginalnym, minimalistycznym dizajnem, ale też funkcjonalnością. Po pierwsze – pełni on funkcję leżaczka, z którego fajnie przyglądać się krzątającej się po kuchni mamie czy tacie, który właśnie zabrał się za odkurzanie mieszkania. Po drugie – leżaczek porusza się dzięki naturalnym spontanicznym ruchom dziecka – co wyróżnia go spośród całej masy produktów tego typu, sterowanych najczęściej mechanicznie (bądź wprawianych w ruch wyłącznie za pomocą rąk rodzica). Po trzecie – po odwróceniu siedliska leżaczek BabyBjorn zamienia się w komfortowy fotel bujany dla starszaka, dzięki czemu posłuży nam znacznie dłużej niż tradycyjny leżaczek-bujaczek, sprawdzający się wyłącznie w pierwszych miesiącach życia. Dodatkowo można jeszcze do niego dokupić zestaw kolorowych zabawek – by umilić dziecku czas i zająć je zabawą.

https://www.youtube.com/watch?v=3fmkGsvkwnw

Dlaczego BabyBjorn?

  • Bo porusza się dzięki naturalnym, spontanicznym ruchom dziecka. Dzięki temu maluch rozwija motorykę i zmysł równowagi – kołysanie to w rzeczywistości niezbędna dla prawidłowego rozwoju stymulacja błędnika.
  • Bo zapewnia dziecku prawidłowe ułożenie główki i kręgosłupa (posiada specjalnie skrojone, materiałowe siedzisko, które dopasowuje się do dziecka, odpowiednio rozkładając jego masę).
  • Bo dzięki wielofunkcyjności posłuży dziecku dłużej niż zwykły bujaczek – zamieniając się w późniejszym etapie życia w fotelik.
  • Bo zaprojektowany został we współpracy z najlepszymi lekarzami dziecięcymi, położnymi oraz psychologami.
  • Bo wszystkie materiały użyte w leżaczku są delikatne i bezpieczne, zostały przetestowane i spełniają normy certyfikatu Oeko-Tex Standard 100 klasy I – dzięki temu możemy mieć pewność, że leżaczki są wolne od niezdrowych substancji i alergenów.
  • Bo dzięki systemowi „złóż i nieś” idealnie nadaje się do tego, by zabrać go ze sobą na wakacje czy do dziadków – wystarczy złożyć go do niewielkich rozmiarów i przetransportować tam, gdzie akurat mamy zamiar się wybrać.
bb4

Babybjorn dostosowany jest do dzieci od urodzenia do około 2 roku życia. Jego waga to 2,1 kg (co stawia go w czołówce najlżejszych bujaczków dostępnych na rynku). Koszt – około 600 zł.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.