Kategorie
Dziecko i kultura

Bajki 2019. 5 filmów animowanych, które warto obejrzeć z dzieckiem

Choć zwykle polecamy wam książki dla dzieci, tym razem zrobimy mały wyjątek. Wybraliśmy dla was najlepsze bajki 2019 roku, wśród których znalazły superprodukcje Disneya i inne kultowe realizacje. Gotowi na seans? Zapraszamy!

Każdego roku na ekrany kin wchodzi wiele ciekawych filmów animowanych. Nie inaczej było w 2019 roku – w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy swoją premierę miały aż trzy superprodukcje Disneya, a także inne, pochodzące z mniej lub bardziej znanych wytwórni filmy dla dzieci warte obejrzenia. Od tej pory minęło już trochę czasu, dlatego realizacje, które wam polecamy, nie są już dostępne w kinach, ale wszystkie z nich możecie obejrzeć na platformach internetowych. Przygotujcie zatem miskę chipsów (no, wiecie doskonale, że mamy na myśli chipsy jabłkowe z piekarnika!) i bawcie się dobrze.

Uwaga! Reklama do czytania

Seria: Niegrzeczne książeczki

Niegrzeczne dzieci? Nie ma czegoś takiego!

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Filmy animowane 2019 – Toy Story 4

Zaczynamy od filmu, który swoją premierę miał w 2019 roku, a rok później zdobył Oscara w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy. Jeśli śledzicie gale rozdania nagród Akademii Filmowej, wiecie doskonale, o jakiej produkcji mowa. Jeśli nie, podpowiadamy – to „Toy Story 4”, czyli opowieść o poszukującym pastereczki Bou Chudym. Obraz został wyprodukowany w studiach Pixar Animation Studios i Walt Disney Pictures. Zarówno ta część, jak i wszystkie poprzednie, to naprawdę fajne filmy rodzinne, które są najlepszym dowodem na to, że zabawki z dziecięcego pokoju tak naprawdę żyją. Wystarczy, że tylko odwrócicie od nich wzrok!

Filmy dla dzieci 2019 – Król Lew

Przenosimy się na słoneczną Kalifornię, a konkretnie – do wytwórni Walta Disneya. To właśnie w jej studiach powstawały animowane filmy familijne, których premiera przypadła na 2019 rok. Trochę o nich opowiemy, a zaczniemy od… „Króla Lwa”. Nie mogło być inaczej! Dla wszystkich rodziców, którzy jeszcze kilkanaście lat temu ze łzami w oczach oglądali scenę śmierci Mufasy i którzy niedługo później śmiali się głośno, gdy Timon wykonywał taniec hula, mamy doskonałą wiadomość. Trzy lata temu w kinach pojawił się remake słynnego filmu animowanego z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej. Jeśli marzy wam się wycieczka na sawannę, nie zastanawiajcie się ani minuty!

Bajki dla dzieci 2019 – Dumbo

„Dumbo”, choć nieco mniej znany od „Króla Lwa”, również doczekał się remake’u filmu animowanego z 1941 roku o tym samym tytule. Niezwykła opowieść o słoniątku, które – ze względu na swoje ogromne uszy – szybko staje się pośmiewiskiem, ukazuje, jak krzywdzące jest ocenianie innych przez pryzmat ich wyglądu. Co więcej, tytułowy słoń szybko przekonuje się, że gigantyczne uszy pozwalają mu unosić się w powietrze! „Dumbo” to familijny film dla całej rodziny, po obejrzeniu którego warto porozmawiać również o tym, że zwierzęta nigdy nie powinny być wykorzystywane w cyrku.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak się dogadać i porozumieć

Konflikty w rodzinie

Koniec z awanturami, czas na rozwiązania

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Nowe bajki 2019 kino – Aladyn

Ostatni remake Disneya, który chcemy wam przedstawić, to „Aladyn”. Historia ulicznego, mieszkającego gdzieś na Bliskim Wschodzie złodziejaszka, który pewnego dnia spotyka księżniczkę Dżasminę (i zakochuje się po uszy!), tym razem przedstawiona jest nie w wersji animowanej, a aktorskiej. Jeśli pamiętacie wersję z 1994 roku, wiecie, że miłość przezwycięży wszystko. Teraz nie będzie inaczej! A spotkanie z Dżinem, zamkniętym do tej pory w lampie oliwnej, to niesamowita przygoda ze szczęśliwym zakończeniem. Potrzyjcie lampę i zobaczcie, co się wydarzy!

Bajki kinowe 2019 – Pokémon: Detektyw Pikachu

Zbieraliście Pokémony? Pewnie tak, w końcu wszyscy mieliśmy swoją kolekcję! Te niewielkie stworzenia o niezwykłych mocach, na czele z Pikachu, powróciły w 2019 roku w produkcji „Pokémon: Detektyw Pikachu”. Akcja rozpoczyna się w chwili, gdy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wówczas jego syn, 21-letni Tim, próbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę. Nie jest jednak sam – towarzyszy mu detektyw Pikachu (pamiętacie go doskonale – to w końcu najbardziej znany, przeuroczy pokémon!). Przeżywają jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę i wspólnie odkrywają wstrząsający spisek, który może zagrozić całemu światu Pokémonów i harmonijnej koegzystencji. Będzie się działo!

To jak, przekonały was fajne filmy familijne, komedie i animacje, które wam zaproponowaliśmy? Mamy nadzieję, że tak. A po seansie możecie sięgnąć po książki – w końcu wiele kultowych filmów (m.in. „Dumbo”) jest w rzeczywistości ekranizacjami zapomnianych powieści. O nich też warto pamiętać!

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.