Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Małe jest piękne – buty “Bobux” z Nowej Zelandii

Bosa stopa jest najlepsza – wie o tym każdy, kto choć raz pozwolił swojemu dziecku zdjąć buty na placu zabaw, by gołą stopą doświadczało bodźców płynących z podłoża. Czasem jednak bez butów po prostu się nie da. Te, które wspierają stopę w jej nieskrępowanym i zdrowym rozwoju, są dla świadomych rodziców na wagę złota. Poznajcie Bobux, rodzinną firmę z Nowej Zelandii, która zrewolucjonizowała myślenie o obuwiu dla dzieci i stworzyła produkt, który nosi się tak wygodnie, jakby go nie było.

Stopa dziecka ulega ogromnym przemianom przede wszystkim w ciągu pierwszych pięciu lat życia. To czas, kiedy maluch uczy się utrzymywać równowagę, nabywa zdolność koordynacji i ćwiczy prawidłową postawę. Dobór odpowiednich butów jest dla niego w tym okresie kluczowy. Bobux doskonale zdaje sobie z tego sprawę, zapraszając do współpracy przy projektowaniu swoich butów uznanych specjalistów w zakresie obuwia, pediatrów i fizjoterapeutów. Co to w praktyce oznacza?

To, że buty Bobux z olbrzymią dokładnością odwzorowują warunki jakie ma bosa stopa, pozwalając jej na naturalną, nieskrępowaną pracę kształtującą w prawidłowy sposób mięśnie, ścięgna i cały układ kostny. Nijak ma się to do starych prawd mówiących o tym, że dobre buty dla dzieci powinny mieć twardą podeszwę, sztywny zapiętek i wysokość ponad kostkę. Chodzenie w czymś takim przypomina marsz w butach narciarskich, a nie swobodną eksplorację świata. Pamiętajmy o tym wybierając dla naszych dzieci kolejną parę butów. Poniżej prezentujemy rewolucyjne pod tym względem obuwie Bobux, pracujące razem ze stopą i zapewniające jej maksimum swobody przy minimum obciążenia.

Buty Bobux są inne, ponieważ:

  • posiadają cienką, miękką i elastyczną podeszwę, z łatwością poddającą się ruchom stopy i „czującą” podłoże,
  • pewnie trzymają stopę w tych miejscach, w których jest to konieczne,
  • łatwo je włożyć i zdjąć z nóżki, co pozwala dziecku w nauce samoobsługi i dostarcza sporo satysfakcji,
  • są wyjątkowo lekkie (jeden but waży zaledwie 35 g.),
  • mają odpowiedni kształt nawiązujący do kształtu stopy na każdym etapie jej rozwoju,
  • w przedniej części posiadają odpowiednio dużo miejsca, by swobodnie móc w nich poruszać palcami. Są także wycięte pod kostką, co ułatwia jej naturalną pracę.

Mamy dla was dwie propozycje do nabycia w sklepie Natuli.pl 
UWAGA! Mamy ich jedynie kilkanaście par, więc jeśli rozważacie zakup w najbliższym czasie, zapraszamy już dziś.

Dancing Daisy Mary Jane Coral

Dancing_Daisy_Mary_Jane_Coral_bobux

Różowe buty dla małej dziewczynki, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z chodzeniem. Giętkie, elastyczne i wyjątkowo trwałe obuwie, które umożliwia naturalną, swobodną pracę stopy, jednocześnie chroniąc ją i stabilizując w miejscach, w których jest to niezbędne. Ich wierzch, wnętrze oraz wkładka wykonane zostały w 100 proc. z naturalnej skóry, co zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i jest gwarancją tego, że stopa dziecka nie będzie się w nich pocić.

Buty możecie kupić pod tym linkiem: Bobux – Dancing Daisy Mary Jane Coral 

Tumble Rom Boot Navy / Chocolate/ Characol

bobux_Buty_Tumble_Tom_Boot_Characol

Klasyczne buty jesienne dla dziecka, które zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Charakteryzujące się niebywałą giętkością i lekkością, zapewniają stopie najbardziej naturalne i nieskrępowane warunki do rozwoju. Model Tumble Rom dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – z elementami czerni i brązu, granatu, bądź w odcieniach szarości.

Buty możecie kupić pod tym linkiem: Buty Bobux

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *