Kategorie
Recenzje

Chusteczki jednorazowe Tami MyBaby Cotton

Testujemy chusteczki Tami MyBaby Cotton: naturalCare oraz ultraSensitive, które przysłał nam ich producent – firma EcoWipes.com.pl.

tami1

Chusteczki o dobrym składzie

Chusteczki Tami MyBaby Cotton są wykonane z czystej bawełny, są produkowane w Polsce. Ulegają biodegradacji, jednak nie należy wyrzucać ich do toalety. Na opakowaniu znajdziemy informację o składzie, w którym jest: 0% alkoholu, 0% parabenów, 0% PEG, 0% mydła, 0% silikonów, 0% konserwantów uwalniających formaldehyd oraz 0% sztucznych olejów. Brzmi dobrze. W składzie chusteczek znajduje się Phenoxyethanol, czyli konserwant zabezpieczający produkt np. przed bakteriami, jednak jego stężenie jest znacznie niższe niż dopuszczalna norma, zatem testowane przez nas chusteczki są bezpieczne.

Czy można nazwać je ekologicznymi? Z pewnością niewiele im brakuje, szczególnie po porównaniu Tami MyBaby Cotton do innych chusteczek drogeryjnych, często o wątpliwym składzie. To dobre rozwiązanie dla mam, które kupują chusteczki w drogeriach, ale jednocześnie chcą być eko.

tami2

Wrażenia z użytkowania

Świetnie, że są bawełniane, ponieważ dzięki temu są delikatne dla skóry dziecka. Ich nawilżenie według mnie jest optymalne, zapach w wersji naturalCare jest bardzo przyjemny, w wersji ultraSensitive nie występują substancje zapachowe.

Wielkość opakowania chusteczek również jest bez zarzutu. Po otwarciu paczki nie tracą na jakości, czyli nie wysychają, od kilku do kilkunastu dni, w zależności od intensywności stosowania, a raczej otwierania opakowania.

Dość trudno wyjąć z opakowania tylko jedną chusteczkę, zdarza się,  że są mocno ze sobą połączone. Ich nadmiar wkładam z powrotem. Jednak nie jest to celowe, a raczej wynika z materiału, z jakiego chusteczki są wykonane. Cechą materiału naturalnego jakim jest bawełna jest pewnego rodzaju brak poślizgu, wobec tego chusteczki mogą bardziej przywierać do siebie niż te wyprodukowane z włókien sztucznych. Dzięki temu czyszczą po prostu lepiej – lepiej zbierają zabrudzenia niż chusteczki z włókien sztucznych , które często ślizgają się po skórze.

Wielki plus za cenę. Niecałe 5 zł to naprawdę niewiele, a w zamian dostajemy wysoką jakość i gwarancję bezpieczeństwa dla delikatnej skóry dziecka. Chusteczki można kupić w drogeriach Rossmann.

Chusteczki Tami Cotton:

  • są wykonane z bawełny,
  • ulegają biodegradacji,
  • są miłe w dotyku, co z pewnością służy delikatnej skórze dziecka i minimalizuje ryzyko podrażnień i alergii,
  • mają dziecięcy motyw, który szczególnie podoba się małym użytkownikom,
  • w opakowaniu są 54 chusteczki,
  • są produkowane w Polsce,
  • mają bardzo atrakcyjną cenę, ok. 4,99 zł, i są dostępne wyłącznie w drogeriach Rossmann.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.