Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Zabawki, które pobudzają wyobraźnię. Muufa.pl

Siłą napędową każdej zabawy jest wyobraźnia. To właśnie dzięki niej dziecko w jednej chwili może stać się lekarzem, stary karton odjazdowym statkiem kosmicznym, a lalki mogą ożyć i napić się z nami herbatki. Pobudzanie wyobraźni jest bardzo ważnym elementem w procesie rozwoju każdego dziecka. Doskonali kreatywność, zachęca do samodzielnego myślenia, a przy tym jest fantastyczną rozrywką. Stymulowanie wyobraźni dziecka to zadanie dla rodziców – i najlepiej zacząć je realizować jak najwcześniej.

Odgrywanie ról

muufa4

Nic lepiej nie działa na wyobraźnię niż wcielanie się w inne role. Zachęcaj dziecko do zabawy w dorosłość! Niech będzie nauczycielem i prowadzi lekcje dla swoich zabawek, niech jako mama z uwagą i troską opiekuje się swoją lalką albo jako mądry i doświadczony lekarz leczy schorowane pluszaki. Takie zabawy nie tylko pozwolą dziecku przenieść się w ciekawy świat dorosłości, ale wykształcą w nim zdolności społeczne i pozwolą zrozumieć reguły i zasady rządzące światem dorosłych. A może i następna wizyta u lekarza nie wyda się już dziecku taka straszna?

Szukanie rozwiązania

muufa6

Jak ułożyć z klocków wieżę, tak żeby nie runęła z hukiem na ziemię? Jak połączyć zabawki, aby stworzyły jedną całość, i jak ustawić te wszystkie kolorowe zwierzątka na balansującej łódce, tak by uratować je wszystkie?! Gry i zabawy, które wymagają kombinowania i logicznego myślenia, to nie tylko fantastyczny sposób na pobudzenie wyobraźni, ale i świetna zabawa dla całej rodziny.

Co to może być?

muufa3

Nadawanie nowego przeznaczenia różnym przedmiotom to kolejny świetny sposób na doskonalenie rozwoju dziecka. Ty widzisz szczotkę do włosów, a twoje dziecko – mikrofon, przy którym daje koncerty dla wielkiej widowni. Stare pudełko po butach zmienia się w skrzynię skrywającą największe skarby. Daj dziecku możliwość własnego nadawania znaczeń przedmiotom, które je otaczają. Ty na zdjęciu powyżej widzisz kawałek plastiku. Jak myślisz, co może w nim widzieć twoje dziecko? Bilibo to wielka kopalnia pomysłów.

muufa2

Logiczne gry i zabawy

muufa9

Nie od dziś wiadomo, że gry i zabawy, które wymagają logicznego myślenia, są dla dzieci fantastyczną zabawą. Takie zabawy jak dopasowywanie kształtów, łączenie obrazków w zbiory czy umieszczenie danego elementu w odpowiednim miejscu pomagają doskonalić zdolności manualne i matematyczne dziecka, a przy tym dostarczają sporo rozrywki, a co najważniejsze – wytężają umysł!

Pobudzanie zainteresowań

muufa10

Jednego dnia jest zapalonym malarzem i z pasją tworzy kolejne arcydzieła, a następnego ciska kredki w kąt, bo od dzisiaj chce być piosenkarzem. Dzieci często zmieniają zainteresowania i ulubione zabawki, ale ważne jest, aby w każdym nowym pomyśle wspierać swojego malucha. Pozwól mu pielęgnować rośliny, jeśli akurat teraz chce być ogrodnikiem, czy biegać z drewnianym aparatem i wesoło wykrzykiwać: „pstryk!” do każdej napotkanej osoby. Kto wie, może właśnie ta pasja spodoba mu się najbardziej i dzięki swojej niesamowitej wyobraźni i zdobytym umiejętnościom już wkrótce zostanie słynnym fotografem.

Zabawa to naturalna umiejętność dziecka. Nie trzeba jej nikogo uczyć, przychodzi sama i dzięki wyobraźni staje się nieodłącznym elementem udanego dzieciństwa. Zabawa to nauka i pierwszy krok do kształtowania zdolnego i kreatywnego młodego człowieka.

muufa-8

Wszystkie zabawki znajdziecie na muufa.pl.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.