Kategorie
Recenzje

com4tclick® – pomysł na prezent (nie tylko dla informatyka)

Kojarzycie tę ikonografikę, krążącą od dłuższego czasu po sieci, która przedstawia ewolucję człowieka i jej poszczególne etapy? Najpierw są małpy człekokształtne podpierające się rękami podłoża, następnie człowiek polujący – wyprostowany, aż docieramy do zgarbionego człowieka przy komputerze. Na tej pozycji cierpią nie tylko nasze kręgosłupy, ale też… nadgarstki.

czlowiek-malpa

O zespole cieśni nadgarstka po raz pierwszy usłyszałam na zajęciach jogi – przed rozpoczęciem praktyki zaleca się rozgrzewkę, by rozruszać wszystkie napięcia, które kumulują się również w tej części ciała. Ale sama joga, szczególnie taka, którą trenuje się raz czy dwa razy w tygodniu, nie wystarczy by uchronić się przed bólem, który prędzej czy później dorwie każdego pracownika biurowego (tudzież domowego, który przed komputerem spędza codziennie przynajmniej kilka godzin). Przydaje się działać na własną rękę. I wcale nie musi to oznaczać wielu godzin spędzanych na ćwiczeniach, o których i tak nikt po kilku dniach nie pamięta. Naturalny masaż nadgarstka możemy zafundować sobie dzięki poduszeczkom układającym się ergonomicznie do nadgarstka, w środku których ukryte są ziarna gorczycy, siemię lniane i łuska prosa (w wersji ekskluzywnej również nieszlifowany bursztyn bałtycki).

com4click2

Polska innowacyjnością stoi. I choć statystyki czy wykresy pokazują zgoła odmienny obraz naszego społeczeństwa, nie da się nie zgodzić z tym stwierdzeniem patrząc na projekty młodych, polskich projektantów. W tym również tych stojących za poduszeczkami pod nadgarstek com4tclick®. O co z nimi właściwie chodzi?

O wnętrze, które ma właściwości lecznicze i pomaga w leczeniu typowych schorzeń związanych z napięciem mięśni okolic nadgarstka. Obsługa jest banalnie prosta – na poduszeczce kładziemy cały nadgarstek, delikatnie rozsuwamy nim ziarna tak, by mógł leżeć w wygodnej pozycji. W ten sposób obsługujemy komputerową myszkę. Praca i masaż w jednym. Ziaren jest dość dużo i to nie bez powodu. Jeśli stwierdzimy, że poduszeczka jest zbyt wysoka, możemy odsypać część wkładu i dostosować produkt do własnego nadgarstka. Podstawowy wkład com4tclick® to:

  • Gorczyca biała – posiada właściwości rozgrzewające, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Od wieków stosuje się ją w leczeniu stanów zwyrodnieniowych stawów, w zmożonym napięciu mięśni, w schorzeniach neurologicznych i nerwobólach. Gorczyca poprawia ukrwienie i dotlenienie każdej komórki, zwiększa efekty rehabilitacji, normalizuje napięcie mięśniowe.
  • Bursztyn bałtycki nieszlifowany – powszechnie stosuje się go w medycynie naturalnej. Łagodzi bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, mięśni, stawów, schorzenia gardła i tarczycy, infekcje przewodu pokarmowego i górnych dróg oddechowych, zmniejsza zmęczenie i stres. Ma właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo bursztyn potęguje działanie gorczycy, dając lepsze rezultaty terapeutyczne.
  • Łuska prosa – według medycyny tybetańskiej proso daje ciału stabilność oraz przyspiesza zrastanie złamanych i pękniętych kości. Jest zalecane przy osteoporozie.
  • Siemię lniane – w medycynie naturalnej stosuje się je jako wypełnienie poduszek zapobiegających powstawaniu odleżyn i odparzeń. W poduszeczkach com4tclick® sprawdza się jako cięższe od łuski prosa wypełnienie przestrzeni pomiędzy większymi ziarnami gorczycy i bursztynu.

com4click1

Moja poduszeczka, poza ziarnistym wypełnieniem, cudownie pachnie miętą i trawą cytrynową (dostępne także poduszeczki o zapachu lawendowym), wypełniając delikatnym zapachem całą pracownię. Bezproblemowo układa się pod dłonią, nie powodując żadnych odcinków. Masuje – gdy ja godzinami zalegam z kolejnym projektem. Mam nawet pomył na świąteczny prezent dla męża, który jako grafik pracuje przed komputerem jeszcze więcej niż ja. Zgadniecie, co to będzie?

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.