Kategorie
Książki Książki dla dzieci

Ćwiczymy rączki, budujemy więź. „Wierszyki paluszkowe” Kasi Huzar-Czub

Zabawy paluszkowe znane są od pokoleń. Mają mnóstwo zalet, a dzieci je uwielbiają. Do klasycznych wyliczanek, które większość z nas pamięta ze swojego dzieciństwa, dołączyły nowe rymowanki dla dzieci. Poznajcie „Wierszyki paluszkowe” Kasi Huzar-Czub.

Idzie rak, Sroczka kaszkę warzyła, Idzie kominiarz po drabinie… Tak rozpoczynają się rymowanki, które doskonale pamiętamy z pierwszych lat swojego życia. Nasi rodzice i dziadkowie recytowali je po to, by umilić nam czas i wywołać uśmiech na naszych małych twarzach. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że zabawy paluszkowe służą przede wszystkim rozwijaniu zdolności pamięciowych i psychomotorycznych. Dziś o zaletach takich zabaw mówi się coraz więcej. Z książką, którą przygotowaliśmy, będzie wam dużo łatwiej wcielić tę niezwykle przyjemną rozrywkę w życie.

Uwaga! Reklama do czytania

Wierszyki paluszkowe

Wesołe rymowanki do masażyków

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Co dają dziecku zabawy paluszkowe?

Trudno jest wymienić wszystkie korzyści płynące z zabaw paluszkowych. Te rytmiczne, krótkie, często bardzo zabawne rymowanki wspomagają rozwój mowy, ćwiczą pamięć i koncentrację, a także sprawność manualną dziecka. Nie wymagają od nas dodatkowych gadżetów – aby bawić się w raczka nieboraczka czy sroczkę, potrzebujemy tylko… palców. Zabawy paluszkowe są idealne zarówno dla niemowląt, jak i nieco starszych dzieci. Oprócz tego, że są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, pogłębiają więź rodzica z dzieckiem, odprężają, relaksują i dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa. Trudno znaleźć chyba bardziej uniwersalną i wszechstronną formę rozrywki, która może towarzyszyć nam w dowolnym miejscu – domu, kawiarni, parku, a nawet (o zgrozo!) w poczekalni u dentysty.

O „Wierszykach paluszkowych” Kasi Huzar-Czub

Na rynku nie brakuje książek, których autorzy postawili na klasyczne rymowanki. W większości z nich znajdziemy znane nam doskonale zabawy paluszkowe, takie jak m.in. Idzie kominiarz po drabinie. Książka „Wierszyki paluszkowe” wydana przez NATULI – dzieci są ważne wyróżnia się jednak na tle innych przygotowanych z myślą o najmłodszych zbiorów. Jej autorka, Kasia Huzar-Czub, samodzielnie stworzyła zabawy paluszkowe. Nieznane dotąd wierszyki cechują się niezwykłą rytmicznością, są ciekawe, zabawne, a ich zakończenia zwykle są dużym zaskoczeniem dla małych czytelników. Najmłodsi docenią również to, że utwory te są krótkie, a więc nie znudzą się szybko. Z czasem będą też dużo łatwiejsze do zapamiętania.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

„Wierszyki paluszkowe” Kasi Huzar-Czub – czym się wyróżniają?

Na kartach Wierszyków paluszkowych opublikowanych przez Wydawnictwo NATULI – dzieci są ważne znajdziemy aż 15 rymowanek zilustrowanych przez Joannę Bartosik. Ich uzupełnieniem są praktyczne wskazówki, dzięki którym rodzice będą mogli zobrazować rymowanki gestami – wyliczaniem na palcach czy przesuwaniem dłonią po dziecku. Bohaterami Wierszyków paluszkowych są zwierzęta uwielbiane przez dzieci – biorący udział w wyścigach ślimak, zwisający z gałęzi leniwiec, a nawet… pająki, które właśnie wybierają się na imprezę. Zaskoczeni? W takim razie koniecznie sprawdźcie pozostałe wierszyki. Z Kasią Huzar-Czub nie można się nudzić.

Rodzina. Wierszyki do chichotania

Wierszyki do chichotania to sposób na wesołe i uzdrawiające bycie razem. Wspólne czytanie i śmiech to niezawodny sposób na pełne bliskości i lekkości budowanie relacji z dzieckiem. A co śmieszy dzieci najbardziej? Beton w kanapce, bąki, kłótnie kasztanów i chowanie się za lampą.

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.