Kategorie
Ekowiadomości

Czy wszystkie foteliki samochodowe dla dzieci są bezpieczne?

13 % fotelików samochodowych marek Chicco i Emmmaljunga nie przeszło pozytywnie testów bezpieczeństwa ADAC (crash-testów). Okazało się, że podczas symulacji wypadku drogowego w wadliwych produktach pasy bezpieczeństwa odrywały się lub przypięcie fotelika nie wytrzymywało siły uderzenia.

Prawo Unii Europejskiej nie bierze pod uwagę wyników crash-testów, a ponieważ foteliki posiadają legalną homologację zostały dopuszczone do sprzedaży we wszystkich krajach unijnych. Po badanich  marka Emmmaljunga zdecydowała się poinformować o niebezpieczeństwie konsumentów i podjęła działania, by wycofać wadliwe produkty ze sprzedaży. Chicco natomiast uważa, że posiadanie wszystkich koniecznych certyfikatów i zgodność z prawem unijnym wystarczy by produkty mogły pozostać w sklepach.

Polskie organizacje konsumenckie podają, że z produktów dostępnych na polskim rynku za bezpieczne można uznać mniej niż połowę. Eksperci podkreślają, że kupując fotelik samochodowy dla dziecka najrozsądniej jest kierować się wynikami godnych zaufania testów. Jak widać znana marka nie jest gwarancją bezpieczeństwa.

Wyniki testów bezpieczeństwa ADAC: http://www.adac.de
Więcej wyników testów bezpieczeństwa możecie znaleźć na stronie www.fotelik.info.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.