fbpx
Bestseller "Rozwój seksualny dzieci" - dziś 30% RABATU
| Dieta przy niepłodności

Dieta przy niepłodności

Posiadanie dzieci dla wielu z nas jest spełnieniem życiowych marzeń i planów. Niestety, pary, które marzą o dziecku nierzadko zmagają się z problemami z zajściem w ciążę.

Wielu z nas od razu obawia się, że jest to związane z chorobami oraz dysfunkcjami organizmu. Tymczasem nie zawsze tak jest. Często bowiem za problemami z płodnością stoją nasze nawyki żywieniowe.

To co jesz ma wpływ na twoje zdrowie

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w ciągłym pośpiechu. W skutek tego nie zwracamy uwagi na to co jemy i skupiamy się jedynie na tym by zaspokoić głód. Sięganie po wysoko przetworzone produkty, brak regularnych posiłków oraz uleganie pokusom bardzo często skutkuje problemami z nadwagą. Nie jest ona jedynie kwestią wyglądu. Nadwaga i otyłość zaburzają gospodarkę hormonalną zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Czego warto unikać?

Przede wszystkim warto ograniczyć spożywanie fast foodów, które nie tylko przyczyniają się do powstawania otyłości, ale również powodują powstawanie stanów zapalnych. Poza tym warto również ograniczać cukier oraz rezygnować z alkoholu.

Na jakie produkty warto stawiać

Istnieje wiele produktów, które mają w swoim składzie cenne substancje, które mogą pomóc w walce z niepłodnością. Przede wszystkim warto postawić na warzywa. Powinny być one elementem każdego posiłku. Poza tym pomocne będzie z pewnością także spożywanie orzechów. Warto również stawiać na produkty, które wspomagają trawienie takie jak kiszonki czy fermentowane produkty mleczne. Dlaczego? To proste! Dobre trawienie to dobre przyswajanie składników odżywczych, które mogą ci pomóc. Poza tym warto stawiać na ryby, które są cennym źródłem kwasów EPA i DHA a także produkty takie jak oliwa z oliwek czy owoce bogate w witaminę C. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://optymalnewybory.pl/dieta-przy-nieplodnosci.

Podsumowując, to co jemy ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego też pary, które marzą o dzieciach powinny uważnie przyjrzeć się temu, co znajduje się na ich talerzach.Proste zmiany w diecie mogą bowiem spowodować znaczące zmiany i ułatwić poczęcie.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Czytaj na dziecisawazne.pl

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

rodzina
Tato, jesteś ważny! O konsekwencjach braku ojca

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen

ciąża i poród
12 sposobów, które mogą pomóc dziecku obrócić się głową w dół przed porodem

odżywianie naturalne
Wegańska Wielkanoc smakuje dokładnie tak, jak tradycyjna! 6 świątecznych przepisów

niemowlę
7 ważnych informacji o masażu wcześniaka

zdrowie
Hałas szkodzi zdrowiu! Jak zadbać o mózg dziecka w pełnym hałasu świecie

rodzina
Zacznijmy traktować ojców poważnie!

rodzina
8 kreatywnych pomysłów do dziecięcego pokoju

olini
Zakwas z buraków – naturalny sposób na niedobory żelaza

wychowanie
10 prostych zabaw rozwijających koncentrację uwagi