Kategorie
Polecamy

Dlaczego warto rozliczyć PIT przez program online?

Rozliczanie PIT to obowiązek każdego podatnika. Jeśli uzyskałeś w ubiegłym roku dochody, musisz wykazać je w deklaracji podatkowej. Możesz zdecydować się na wypełnianie dokumentu w wersji papierowej, ale polecanym rozwiązaniem jest uzupełnienie PIT-u przez internet. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

W internecie możesz znaleźć niejeden program do rozliczania PIT, który pozwoli Ci na szybkie i skuteczne uzupełnienie, a następnie przesłanie deklaracji podatkowej. Dowiedz się, jakie są zalety tego rozwiązania.

PIT program – rozliczenie bez znajomości podatków

Wykorzystując PIT 37 program online, nie musisz znać się na podatkach albo księgowości. Profesjonalny PIT darmowy program pozwoli Ci bowiem sprawnie, szybko i przede wszystkim prawidłowo wypełnić deklarację. Dobrej klasy aplikacja przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces uzupełniania PIT-u. Program do rozliczenia PIT 37 na początku pozyska od Ciebie niezbędne informacje, na podstawie której przyporządkuje później właściwy formularz oraz załączniki. PIT darmowy program umożliwi więc wybór deklaracji nr 37, 36, 28 albo dowolnej innej. Aplikacja do rozliczania PIT podpowie Ci także, w których miejscach wpisać odliczenia, ulgi podatkowe, uzyskane przychody oraz koszty.

Co istotne, profesjonalny program do rozliczenia podatku PIT zawiera zawsze aktualne wersje deklaracji podatkowych. Decydując się na to rozwiązanie, możesz więc mieć pewność, że wypełniany przez Ciebie PIT 37 online to właściwa, aktualna wersja formularza.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Prawidłowe obliczenia podatkowe

Ważną zaletą programu internetowego jest również to, że program PIT 37 wykonuje wszystkie obliczenia. To oznacza, że nie musisz samodzielnie liczyć przychodów, dochodów, kwoty nadpłaty albo podatków do zapłaty, ponieważ aplikacja wykonuje to w automatyczny sposób. To duże ułatwienie, zwłaszcza w sytuacji, gdy operujesz wysokimi sumami albo masz kilka źródeł dochodu. Wystarczy, że w stosowne miejsca wpiszesz wartości zamieszczone na PIT-11 od pracodawcy, a resztę wykona za Ciebie darmowy program do PIT 37.

Bezpłatny i bezpieczny program PIT

Możesz skorzystać z profesjonalnego programu do PIT-ów, bez obaw o jakiekolwiek opłaty. Dobrej jakości aplikacje od sprawdzonych wydawców są bowiem całkowicie bezpłatne. Co istotne, są również w pełni bezpieczne i godne zaufania. Specjalistyczne programy skutecznie chronią dane, które wysyłasz i nigdzie ich nie przechowują. Samo wysyłanie jest natomiast szyfrowane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że informacje nie znajdą się w niepowołanych rękach.

Niegrzeczne Książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

KRS organizacje pożytku publicznego i 1 procent podatku

Korzystając z programu, możesz przekazać 1% podatku dla dzieci, zwierząt albo innych potrzebujących. Aplikacja umożliwia bowiem wpisanie numeru KRS organizacji w celu przesłania 1% podatku dla wybranego podmiotu, np. http://fundacjaagnieszka.pl/.

Do podmiotów tych należą rozmaite fundacje i stowarzyszenia. Szczególnie popularne są m.in. fundacje dla dzieci, pomagające zwierzakom, osobom niepełnosprawnym, starszym, zajmujące się kulturą oraz wiele innych. Jeśli chcesz przekazać 1 procent podatku lista organizacji, których KRS możesz zamieścić w deklaracji, znajduje się w sieci. Aktualne tabele zawierające organizacje pożytku publicznego najłatwiej odszukać na stronach rządowych. Przeglądając je, masz pewność, że spełniają one wszystkie ustawowe wymagania, dzięki czemu bez obaw możesz wpisać w PIT, a w efekcie przekazać 1% podatku na niepełnosprawne osoby, bezdomne koty i psy, seniorów czy też 1% podatku na chore dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.