Kategorie
Książki Książki dla dzieci

Niegrzeczne Książeczki – seria, która rozprawia się z mitem posłuszeństwa

Niegrzeczne Książeczki to wyjątkowa seria opowieści dla małych i dużych, wydana przez NATULI dzieci są ważne. Najmłodsi czytelnicy kochają ją za piękne ilustracje oraz ciekawe, często zabawne historie, a ich rodzice – za wartościowy przekaz, który ze sobą niosą. Seria Niegrzeczne Książeczki udowadnia bowiem, że dzieci mają prawo bronić własnych granic, mówić „nie” i samodzielnie podejmować decyzje.

Niegrzeczne Książeczki to wyjątkowa seria wydana przez NATULI dzieci są ważne. W pierwszej kolejności w naszej księgarni pojawiły się trzy tytuły autorstwa Alicji Dyrdy i Natalii Fiedorczuk-Cieślak – Rosół, Smok i Łobuz. Niedługo później dołączyło do nich Błoto, a ostatnio także najnowsza część – Tort. Autorką obu ostatnich pozycji jest Alicja Dyrda.

W każdej z książek znajdziecie wyjątkowe, pełne kolorów ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej. Wszystkie pozycje zostały również wydane w twardej oprawie, by mogły służyć wam jak najdłużej.

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Rozprawiamy się z mitami dotyczącymi dzieciństwa

Problem z rozumieniem grzeczności i posłuszeństwa bardzo często zaczyna się już w pierwszym dniu życia naszego dziecka. Chcemy reagować na jego płacz, okazywać mu czułość, być blisko. Jednak to, co dla nas jest zupełnie naturalne, zwykle jest niezrozumiałe dla innych osób. Nagle zaczynają otaczać nas samozwańczy eksperci w dziedzinie wychowywania dzieci. 

Za wszelką cenę próbują nam wmówić, że dziecko, które jeszcze przed momentem mieszkało w przyjemnym zaciszu naszego brzucha, próbuje nami manipulować. Chcąc wyrwać nas z tego błędnego koła terroru, proponują treningi, dzięki którym nam wszystkim ma żyć się lepiej. Dziecko ma jeść co trzy godziny, spać wyłącznie w swoim łóżeczku, bawić się w wyznaczonym do tego miejscu, a przede wszystkim nie płakać – przecież to takie niegrzeczne…


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Seria Niegrzeczne Książeczki – wspiera rozwój i unikalne widzenie świata

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że z biegiem miesięcy i lat tych „problemów” jest jeszcze więcej. Jak burza nadciąga bunt dwulatka (później trzylatka, a to dopiero początek) i nagle się okazuje, że nasze dziecko zaczyna mieć swoje zdanie. Wyraźnie stawia granice i tonem nieznoszącym sprzeciwu wyjaśnia, co mu się podoba, a co nie. Niestety, nie zawsze potrafimy uszanować jego wybory. O tym właśnie są Niegrzeczne Książeczki. Sytuacje, które zostały w nich opisane, znamy bardzo dobrze z rodzicielskiej codzienności, jednak nie przywiązujemy do nich większej wagi. Jesteśmy pewni, że większość z nas dostrzeże swoje dziecko w bohaterze serii, czyli kilkuletnim Antku. Niektórzy uważają, że jest on bardzo niegrzeczny… A jak jest naprawdę?

Niegrzeczne Książeczki to opowieści o naszych dzieciach i… o nas samych

Antek jest bardzo towarzyski i spontaniczny. Z ogromną ciekawością poznaje świat, zwykle ma świetny humor, jednak zdarzają się sytuacje, w których nie potrafi poradzić sobie z trudnymi emocjami. Złości się, gdy w ugotowanym przez babcię rosole znajduje jakieś bezkształtne kluski, a na dodatek dziadek posypał go natką pietruszki – nie rozumie, co tym razem stało się z uwielbianymi przez niego wstążkami makaronu i dużą marchewką. Płacze, bo nie ma ochoty dzielić się nową zabawką, którą kupił za własne, długo odkładane pieniądze. Jest zagubiony, bo cudem uniknął całowania nigdy niewidzianej cioci. Krzyczy i obraża swojego przyjaciela, który nie traktuje go najlepiej.

Nie zgadza się na wszystko, czego oczekują od niego inni – i dobrze! Wie, że nie musi zjadać wszystkiego z talerza i dzielić się swoimi rzeczami. W ten sposób uczy się bronić własnych granic, mówić głośno o swoich potrzebach. Okazuje się zresztą, że koleżanka Antka, Jadzia, bohaterka jednej z części serii Niegrzeczne Książeczki, też nie zachowuje się tak, jak – zdaniem dorosłych – powinna. Skacze w kałuże i nie przejmuje się tym, że cała jest ubłocona. Smuci się jednak, gdy słyszy, że tylko niegrzeczne dziewczynki zachowują się w ten sposób. Tylko jak rozumieć takie trudne słowo?

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Seria dla dzieci od NATULI dzieci są ważne 

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które skutecznie rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb najmłodszych. Ponieważ pisane są z perspektywy emocjonalnej dziecka, dają nam szansę zagłębienia się w jego świat – pełen małych wielkich problemów. Ukazują, że słowo „niegrzeczny” może mieć całe mnóstwo znaczeń, zapraszają również do ważnych rozmów o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu.

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.