100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Dlaczego zimą warto odwiedzić polskie morze?

Dlaczego zimą warto odwiedzić polskie morze?

Kierunkiem obieranym w czasie ferii świątecznych czy przerwy międzysemestralnej są zwykle góry. Miłośnicy narciarstwa nie wyobrażają sobie zapewne innej możliwości. Warto jednak czasem zmienić swoje przyzwyczajenia i wybrać się na północne krańce Polski, gdzie Bałtyk zachwyca zimowym krajobrazem.

Chyba każdy odwiedził nadbałtyckie wybrzeże… latem. Za to wszystko za co kochamy nasze Morze, tak samo możemy je w tym sezonie znielubić. Chimeryczna pogoda, ilość ludzi, która wskazuje na to, że pozostała część kraju jest wyludniona, w restauracjach i sklepach ceny, które nie do końca pokrywają się z jakością oferty. Ale zimą to zupełnie inny świat. Warto choć raz zrezygnować z górskich kurortów na rzecz płaskiego krajobrazu, aż po horyzont. Poniżej kilka powodów, dla których dobrze jest odwiedzić nasze polskie morze właśnie zimą:

1. Świeże powietrze i jod

Dla mieszkańców miast z ciągłym zimowym smogiem wyjazd nad polskie morze to prawdziwy detoks dla płuc. Świeże powietrze (a w nim zwiększona ilość jodu) i morska bryza doskonale wpływają na poprawę samopoczucia, podnoszą odporność. Badania naukowe mówią, że jod sprzyja również odchudzaniu! Jego niedobór u dzieci może spowolnić wzrost i rozwój fizyczny w okresie dojrzewania oraz niekorzystnie wpływa na procesy uczenia się. Zatem rodzicu ucznia, ferie nad morzem to coś dla was!

2. Aktywność fizyczna

Choć nad polskim Wybrzeżem powstała pierwsza trasa narciarska z widokiem na morze, to możliwości uprawiania zimą sportów są tu znacznie bogatsze. Spacery czy jogging brzegiem morza to świetny sposób zarówno na relaks, jak i na hartowanie, wzmacnianie mięśni i oczywiście dotlenianie i dojodowanie się. Gdy dopisze śnieg, na plażach można spotkać amatorów nart biegowych. W razie niepogody lub wieczorami można korzystać z bogatej oferty nadmorskich hoteli: baseny, sauny, siłownie, lodowiska, stadnina koni, squash, kręgle. Naprawdę jest w czym wybierać!

Reklama sponsora artykułu
Aquarius Hotel SPA & Wellness

Rodzinne ferie nad morzem! Propozycja dla rodziców z dziećmi, którzy cenią sobie bogatą ofertę atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla dzieci, takich jak warsztaty plastyczne, mydlarskie, zumba, piłka nożna i inne. Do tego dostęp do Aquacenter i siłowni oraz możliwość skorzystania z Centrum Kosmetycznego oraz Centrum Rehabilitacji.

Zobacz więcej

3. Wyjątkowe widoki

Czy wiecie, że zimą Bałtyk czasem zamarza? Zdarza się, że aż po horyzont, a od czasu do czasu wygląda jak mozaika różnokształtnych kawałków kry. Piasek na plaży, którą dzieci kojarzą jako wielką piaskownicę, przykryty śnieżną pierzynką to naprawdę niepowtarzalny widok, do tego fale wypełnione drobinkami lodu uderzające o brzeg. Po prostu… Ach!

4. Cisza, spokój, mniej kolejek

Puste plaże zachęcające do długich spacerów to jedno, ale brak kolejek do atrakcji turystycznych (np. do latarni morskiej w Kołobrzegu) to dodatkowy atut przemawiający za odwiedzeniem tych rejonów właśnie zimą. Łatwiej też o miejsce w upatrzonej restauracji czy kawiarni.

5. Taniej niż latem

Nadmorskie kurorty największy najazd turystów przeżywają latem. Dlatego zimą można spodziewać się znacznie niższych cen, a jednocześnie odpowiednia infrastruktura daje wiele możliwości na wspólne spędzanie czasu. W miejscach, które kierują swoje zaproszenie do rodzin z dziećmi, jest zwykle specjalne menu dla najmłodszych, są animacje wolnego czasu, warsztaty plastyczne czy zajęcia sportowe odpowiednie do wieku. Choć pomysł spędzenia ferii zimowych nad morzem wydaje się być dość ekscentryczny, to jednak naprawdę może okazać się strzałem w dziesiątkę. Oferowane przez hotele pakiety rodzinne na okres przerwy semestralnej dają wiele możliwości. A detoks klimatyczny, szczególnie dla zadymionych mieszczuchów (choć w Zakopanem i okolicznych miejscowościach zimą też jest smog!) jest zdecydowanie bezcenny!

 


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Unia Europejska zdecydowała się ratować pszczoły!

Juul na poniedziałek, cz. 88 – “Naszymi codziennymi wyborami i działaniami decydujemy o tym, jak będzie wyglądała teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci”

Przejdz do: