Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Jak chronić dzieci przed poparzeniami słonecznymi

Lato to zapewne ulubiona pora roku wielu małych i dużych. Słońce potrafi naładować nasz organizm pozytywną energią, dzieciaki bezkarnie mogą szaleć na plażach, łąkach, w jeziorach i morzach. Warto wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć skórę dziecka przed poparzeniem, jak przechowywać kremy do opalania i na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku. Witamino D3, przybywaj!

Przechowywanie

Kremy do opalania należy przechowywać w temperaturze 3–25 stopni, na plaży dobrze je owinąć w ręcznik lub zabrać w niewielkiej torbie izolacyjnej, można je zakopać w piasku lub zanurzyć w wodzie. Nieprawidłowe przechowywanie skutkuje zepsuciem się kosmetyku, co może wywołać reakcje skórne oraz, co ważniejsze, niweluje jego skuteczność. W domu lub hotelu należy trzymać kremy np. w szufladzie, ponieważ nie powinny być wystawione na działanie światła.

Częstotliwość

Krem należy nałożyć na skórę dziecka jeszcze przed opuszczeniem pokoju\domu, a potem robić to ponownie co półtorej godziny. Opakowanie wystarcza na około dwa tygodnie i nie powinno się go zostawiać na następny sezon.

Woda i piasek

Skóra dzieci jest zbudowana dokładnie tak jak skóra dorosłego człowieka, jednak nie potrafi jeszcze tak szybko i sprawnie reagować na czynniki zewnętrzne, dlatego szczególnie należy być ostrożnym podczas zabaw dzieci nad wodą – krople wody na skórze działają jak soczewka, a woda morska po wyschnięciu wytrąca kryształki soli, które również mają działanie skupiające. Po zabawie lub kąpieli morskiej należy opłukać dziecko wodą słodką. W tropiki poza strojem kąpielowym warto zabrać dla dziecka ubrania z filtrem UV; zmoczona koszulka i spodenki nie spowodują przeziębienia, a nawet będą działały chłodząco. Bardzo ważne są też nakrycia głowy. Dzieci bawiące się w piasku ścierają z siebie krem, więc tym bardziej należy pamiętać o cyklicznym smarowaniu ich skóry.

plaza

Jaki filtr?

Większość Polaków to przedstawiciele rasy nordyckiej, a więc ich skóra nie jest gotowa na długotrwałą i silną ekspozycję na słońce. Dzieci najlepiej smarować kremami z filtrem minimum 30 SPF. Nawet te z filtrem 50 SPF pozwolą się opalić, tylko zdrowiej. Efekt będzie się utrzymywać dłużej, skóra nie będzie schodzić i nie będzie poparzona.

Lato w mieście

Należy pamiętać o ochronie skóry dziecka, nawet jeśli upalne lato zastanie nas w mieście. To właśnie tam promieniowanie jest większe przez dużą ilość powierzchni odbijających, np. karoserii samochodów. Nawet w domu nie jest do końca bezpiecznie. Szyby w oknach przepuszczają promieniowanie UVA, czyli to bardziej niebezpieczne – niedające zaczerwieniania i docierające bezpośrednio do skóry właściwej. Nie zapominaj o smarowaniu tych części ciała:

  • kark,
  • nos,
  • górna część stopy,
  • uszy,
  • uda.

Co po kąpieli słonecznej?

By po intensywnej ekspozycji na słońce skóra mogła się zregenerować, należy dziecko wykąpać – by zmyć kremy z filtrem – a następnie nasmarować nawilżającym kremem na bazie naturalnych składników.

Bjobj sun-care

Naturą w słońce – Bjobj

Na szczęście nie trzeba nakładać na skórę całej gamy sztuczności, by dziecko nie uległo poparzeniom. Wystarczy sięgnąć po certyfikowane kosmetyki pochodzenia naturalnego, z upraw ekologicznych, niezawierające parabenów, glikolu, alkoholu, sztucznych barwników, silikonu, aluminium, phenoxyethanolu, PEG i SLS, składników GMO, ale za to o fizjologicznym pH.

Kosmetyki na słońce Bjobj to ochrona i regeneracja w jednym – olej z kokosa, ze słodkich migdałów, olej arganowy, jojoba, słonecznikowy, lniany, naturalna witamina E, ekstrakt z marchwi oraz kompleks estrów fitosteroli i kwasu felurowego. Należy wstrząsnąć przed użyciem.

Mocno nawilżający krem po opalaniu Bjobj dzięki kluczowym składnikom pochodzącym z upraw organicznych takim jak: sok z liści aloesu, masło shea, olejek arganowy, ekstrakt z nagietka oraz witamina E zapewnia optymalną ochronę przed promieniami UVA.

Bezzapachowy krem do opalania dla dzieci Bjobj, SPF 30

wakacje12

Kup w Natuli – 82,90

Krem do opalania Bjobj, SPF 15

bjobj_krem_do_opalania_spf_15

Kup w Natuli – 62,90

Krem do opalania Bjobj, SPF 30

krem_do_opalania_dla_dzieci

Kup w Natuli – 82,90

Nawilżający krem po opalaniu Bjobj

krem_po_opalaniu

Kup w Natuli – 53,90

Autor/ka: Karolina Kowalczyk

Mama dwóch córek, żona jednego męża, wojowniczka o zdrowie fizyczne i psychiczne swojej rodziny. Humanistka, ateistka, gaduła i zwolenniczka terapii śmiechem (nawet przez łzy). Organizatorka, której marzeniem jest napisanie książki, otwarcie restauracji i przespanie ośmiu godzin.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.