Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Dobrzejemy.pl – specjaliści od zdrowego żywienia w twoim domu

W dbaniu o dietę można się pogubić, szczególnie gdy nie jest się ekspertem w dziedzinie żywienia. Dlatego dobrze jest móc podeprzeć się na wiedzy profesjonalistów, którzy potrafią dobrać dietę do naszych indywidualnych potrzeb. Serwis Dobrzejemy.pl to projekt, który pomaga ułożyć zdrowe menu dla całej rodziny, uwzględniając przy tym nasze preferencje i… zawartość lodówki.

Za tą nowatorską ideą stoją dietetyczki i kobiety, które same borykały się z problemem, jak połączyć potrzeby żywieniowe domowników, aby nie gotować dla każdego osobno. Wspólnie stworzyły serwis Dobrzejemy.pl, pełen specjalistycznych informacjami na temat żywienia i przepisów uwzględniających indywidualne preferencje każdego użytkownika. Ich misją jest zadbać o zrównoważoną dietę tych, którzy chcą jeść zdrowo, ale niekoniecznie mają czas i odwagę, by ze swoim dietetycznym problemem wybrać się do eksperta osobiście. Dobrzejemy.pl jest narzędziem, które pomaga dobrać zbilansowaną dietę do indywidualnych potrzeb, bez ruszania się z domu!

dobrzejemy1

Jak działa serwis Dobrzejemy.pl:

1. Uwzględnia indywidualne preferencje żywieniowe

Przy pierwszym logowaniu wypełniasz ankietę preferencji i wymagań żywieniowych, którą możesz objąć każdego domownika. Na podstawie wprowadzonych danych, system tworzy szczegółowy plan diety dostosowany do potrzeb poszczególnych członków rodziny. W ankiecie możesz zaznaczyć to, jak duże porcje posiłków spożywasz, wybrać rodzaj diety (np. bezglutenowa, wegetariańska), dodać produkty, na które jesteś uczulony. Wybierasz również ulubione, jak i nielubiane produkty, smaki, sposoby przyrządzania potraw.

2. Dostosowuje dietę do twoich potrzeb

Produkty, które  chcesz całkowicie wyeliminować ze swojego menu,  wpisujesz w kategorii „Alergie”. Te, które uwzględnisz zaś w kategorii „Preferencje”, będą się pojawiać w znacznie mniejszej  częstotliwości, ale nie będą całkowicie wyeliminowane.

3. Dopasowuje dietę do potrzeb całej rodziny

Plan diety zawiera pięć posiłków dziennie: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Posiłki można zmieniać, wybierając opcję: „Przepis na żądanie” (możesz wówczas skorzystać z propozycji potrawy skomponowanej ze wskazanych przez siebie produktów), lub „Zmień posiłek” (w zamian dostaniesz 3 propozycje alternatywnych potraw w tym samym menu dziennym).

dobrzejemy4

4. Tworzy listę zakupów

Szczegółową listę produktów, które będą niezbędne do przygotowania poszczególnych potraw, można wygenerować w każdej chwili na dowolnie wybrany przez siebie okres. Z kompletną listą wędrujesz do sklepu, lub wręczasz osobie, która bez problemu będzie mogła zrobić to za ciebie.

5. Zarządza spiżarnią

Zdarza ci się marnować jedzenie? Z tym narzędziem łatwiej zarządzać będziesz produktami, wykorzystywanymi do przygotowywania poszczególnych posiłków. Pierwszeństwo wykorzystania mają produkty otwarte i z krótkim terminem przydatności do spożycia. Unikniesz marnotrawstwa, ale też zaoszczędzisz pieniądze z domowego budżetu.

6. Pozwala kupować tylko to, co jest potrzebne

Dobrzejemy.pl jest portalem promującym zdrowy styl życia dla całej rodziny, a także zapewniającym optymalną dietę, przy rozsądnym wykorzystaniu produktów, które masz w swojej spiżarni. To również oszczędność dla domowego budżetu, którą będziesz w stanie odczuć już po pierwszych tygodniach korzystania z aplikacji.

dobrzejemy3

Rejestrując się w Dobrzejemy.pl zyskujesz dostęp nie tylko do przepisów, ale i artykułów na temat zasad zdrowego odżywienia i właściwości odżywczych produktów. Nie musisz być ekspertem w kwestiach żywienia, bo za prawidłowe odżywianie ciebie i twoich najbliższych odpowiadać będą odpowiednio przygotowane do tego osoby. A ty, zamiast myśleć o tym, co zrobić na obiad, po prostu zrobisz to na obiad. Aplikacja niebawem będzie dostępny w wersji mobilnej.

Aby móc korzystać z aplikacji, należy wykupić abonament (jeden z trzech proponowanych).  Cena za jeden dzień użytkowania spada wraz z wydłużeniem czasu korzystania z serwisu.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.