Kategorie
Patronat

Drugi poradnik z serii Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby

Doświadczenie wielu pokoleń, w tym mam, które posiadały elementarna wiedzę o ziołach i naturalnej profilaktyce odeszło w zapomnienie. Zlekceważyliśmy też naturalną profilaktykę. Tymczasem warto powrócić do ziół i naturalnych kuracji. Pomoże w tym drugi poradnik z serii Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby

Doświadczenie wielu pokoleń, w tym mam, które posiadały elementarna wiedzę o ziołach i naturalnej profilaktyce odeszło w zapomnienie. Zlekceważyliśmy też naturalną profilaktykę. Tymczasem warto powrócić do ziół i naturalnych kuracji. Pomoże w tym drugi poradnik z serii Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby.

zielona-apteczka

„Jeżeli komar usiądzie ci na głowie to na pewno bezpieczniej zabić go ręką niż młotkiem” – twierdził jeden ze znanych zielarzy i naturalistów. Dlatego jego zdaniem w kurowaniu pospolitych dolegliwości u dzieci, od katarów, niewysokiej gorączki do 39 stopni Celsjusza, dolegliwości żołądkowych po chrypki, podrapane kolana, najpierw trzeba stosować bardzo łagodne i nie pozostawiające ubocznych skutków metody i leki naturalne. Dopiero potem sięgać po silne farmaceutyki (które często działają jak ten wspomniany wyżej młotek), które aplikować mogą wyłącznie specjaliści – czytamy we wstępie do Ziołowej Apteczki na Dziecięce Choroby.

II tom Ziołowej Apteczki na Dziecięce Choroby zawiera:

  • ponad 200 porad, praktycznych przepisów, wskazówek, opisów zastosowania najpopularniejszych ziół, wypróbowanych recept domowej medycyny na najbardziej pospolite zagrożenia zdrowia i dolegliwości wieku dziecięcego, ale też niemowlęcego i młodzieńczego;
  • porady jak zapobiegać schorzeniom, jak wzmacniać organizmy;
  • kuracje na najczęstsze dolegliwości trawienne, wzdęcia, kolki, biegunki, nadwagę, pasożyty, bóle brzucha, głowy, zębów, moczenie, niepokoje, nerwowość, nadpobudliwość, bezsenność, urazy, zadrapania, zwichnięcia, ukąszenia, uczulenia, egzemy;
  • kuracje na pleśniawki, zapalenia, potówki, krzywicę, przegrzania;
  • proste przepisy sporządzania domowych leków ziołowych, mikstur, ziółek, maści syropów, balsamów, okładów kompresów.

Książka dostępna jest w salonikach prasowych RUCH oraz GARMOND PRESS (w grudniu 2013 roku oraz w styczniu i w lutym 2014 roku), w sklepie wydawnictwogaj.pl, wybranych sklepach internetowych i księgarniach a także na Allegro.pl.

Autorem poradnika jest ZBIGNIEW PRZYBYLAK (1953-2012). Dziennikarz i autor wielu popularnych książek i poradników z zakresu ekologicznej profilaktyki zdrowotnej, medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, ekologicznego ogrodnictwa m.in. Poradnika Uzdrawiających Kuracji Naturalnych, Tradycyjnej Kuchni Pomorsko-Wielkopolskiej, Jak Samemu Przepowiadać Pogodę, Pieczemy Ekologiczny Chleb w domu, Wytwarzamy Ekologiczny Ser w domu, Uzdrawiające Ziarna Zbóż, Ekologiczna Apteczka Warzywna, Tradycyjny Ogród Ekologiczny. Opracował ponad 20 książek z serii „Słynne leki i porady”: Słynne Leki Ziołowej Apteki, Zielarskie Kuracje na 100 Dolegliwości Seniorów, Słynne Leki Antyrakowe, Zielarskie Kuracje na Wątrobę i Żołądek, Kuracje Najsławniejszych Zielarzy i Naturalistów i wiele innych.

W pierwszym tomiku zaprezentowane zostały kuracje i porady m.in. na: najbardziej pospolite zagrożenia zdrowia i dolegliwości wieku dziecięcego, ale też młodzieżowego; zapobieganie schorzeniom organizmu dietą; wzmacnianie, uodparnianie, hartowanie organizmu siłami natury, ziołami; najczęstsze dolegliwości wieku dziecięcego, czyli przeziębienia, grypy; gorączkę, zapalenia oskrzeli, kaszel, katar, bóle gardła, głowy, ucha; przepisy sporządzania domowych leków ziołowych, mikstur, ziółek, maści, syropów, okładów, kompresów, przymoczków, inhalacji.

  • Wydawnictwo: Eko Media
  • Format: A5
  • Liczba stron: 96 kolorowych
  • Oprawa: miękka
  • Książka wydrukowana została na papierze pochodzącym z recyklingu.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Drugi poradnik z serii Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby”

Moje dziecko na szczęście przechorowało już chyba wszystkie przedszkolne choroby i obecnie jest generalnie okazem zdrowia. Unikamy silnych lekarstw, a zwłaszcza antybiotyków. Czasem używam naparu z rumianku i z lipy przy przeziębieniach, szałwiowego do płukania bolącego gardła, miętowego – na „niezadowolony” brzuszek, olejku pichtowego do „wąchania” przy katarze, korzystam też surowych soków owocowych – np. seler+ pietruszka z jabłkiem, czy żurawina do ochrony układu moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.