Kategorie
Rodzina

Drugie życie sweterka – zabawki z recyklingu

Mamy potrafią szyć! To już wiecie. A czy wiecie z jakich materiałów? Z za małych sweterków swoich dzieci, przetartych spodenek i spranych dżinsów. Oto kilka polskich marek stawiających na maskotki z materiałów recyklingowych

Mamy potrafią szyć! To już wiecie. A czy wiecie z jakich materiałów? Z za małych sweterków swoich dzieci, przetartych spodenek i spranych dżinsów. A także ze swoich bluzek, których już nigdy nie założą i starych kocy zupełnie zmechaconych. Nadają im drugie życie, miłe życie – życie przytulanek, pocieszycieli w przedszkolach, żłobkach i w czasie snu. Ale też wspaniałych pamiątek z dzieciństwa, jedynych, wyjątkowych, takich które warto zachować na dłużej. No i z całą pewnością niepowtarzalnych, bo każda z maskotek recyklingowych jest zupełnie inna. Dwóch takich samych nie znajdziemy! A jeżeli mamy szyć nie potrafią, warto skorzystać z umiejętności innych. Oto kilka polskich marek stawiających na maskotki z materiałów recyklingowych.

Uwaga! Reklama do czytania

Życie seksualne rodziców

Wasz związek jest dla dziecka modelem. Buduj autentyczną relację.

Cud rodzicielstwa

Rodzicielstwo to nasza życiowa misja. Słuchajmy dzieci!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Maskotki recyklingowe

Gagani – to recycling doprowadzony do perfekcji. Iza, twórczyni marki, z dbałością o każdy szczegół szyje przytulanki, pozytywki i miękkie grzechotki dla najmłodszych. Z niesamowitym wyczuciem stylu w łączeniu skrawków tkanin, tworzy prawdziwe patchworkowe cuda poruszające dziecięcą wyobraźnię. Szczególnie polecamy pozytywki, idealne na prezent dla maluszka.


gagani.pl

Mukaki, studio znane wcześniej z tworzenia mebli dla dzieci, postanowiło zrobić pożytek z podartych wełnianych sweterków i uszyć proste, a zarazem bardzo przyjemne w dotyku przytulanki: króliki i misie. Mają długie nóżki, rączki i uszy. Są łatwe do złapania, nawet przez najmniejsze rączki. Poza tym miło je ubierać w uszyte przez mamę ubranka.


mukaki.pl

Softy&cuksy to wielkie poduchy do przytulania, także dla maluszków. W związku z tym, że szyte są z tkanin naturalnych o różnej fakturze, mogą pobudzać sensoryczny rozwój dziecka. Abstrakcyjne wzory, niektóre naprawdę bardzo duże, będą świetnie wyglądać jako element dekoracji pokoju.


softyandcuksy.pl

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

A na koniec pomysł na samodzielne wykonanie recyklingowej przytulanki z… rękawiczki. Taka wiewiórka wbrew pozorom wcale nie jest trudna do zrobienia. Wystarczy stara rękawiczka, nitka, igła i troszkę waty. Tutaj znajdziecie pełen tutorial, promujący książkę ” Happy gloves” pełnej rękawiczkowych inspiracji. Do kupienia na Amazon.com.

rzeczy-dla-dzieci900

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.